Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert lenne irigy egy lany...

Miert lenne irigy egy lany olyan lany, akinek mindene megvan?

Figyelt kérdés

Van 2 lany. Az egyik olyan, hogy tenyleg mindene megvan, jo ruhakal kap, anyukajaval, es a hugaval tudnak ruhakat cserelni, cipoket, baratja van a csajnak mar vagy 3 eve, jol tanul,a testverevel egyutt nagyon szep a szobajuk, raadasul a hazuk is modern...

Az utobbi idoben azt vettem eszre, hogy mintha irigy lenne a masik baratnomre. A csajnak nincs baratja, kevessebb cuccot kap mastol, nem tud ruhakat kolcsonvenni a csaladtagjaitol, ezaltal nincs annyi cucca, mintha 3 ruhatarbol oltozne, joval kisebb a szobaja, mint a masik csajeknak, ritkabban jar bulizni, mint a masik...megis irigy ra, miert?


2015. ápr. 8. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Miben nyilvánul meg ez az állítólagos irigység? Példákat írj.
2015. ápr. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem csak az anyagi dolgok fontosak. Talán valami olyanra irigy, ami nem az anyagi helyzetüktől függ, ezért nem tudja megvenni.
2015. ápr. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Boldogságot bárki irigyelhet :) Még a gazdagok is. Lehet hogy nem jó a párkapcsolata és ezért nem boldog, akkor irigykedhet valakire akinek bár nincs barátja mégis boldog :) ezt tudom elképzelni.

Remélem segítettem :)

2015. ápr. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy a másik az anyagi dolgoktól függetlenül boldogabbnak tűnik,vagy szebb stb... Olyanra is irigykedhet amire nem is gondolnál :D
2015. ápr. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet mindent pénzen megvenni. Én pl. szeretném, ha anyukám testileg és lelkileg egészséges lenne. Ha "bekattan" (egyik pillanatról a másikra átvált normális állapotból), olyan furcsa dolgokat mond, amik miatt mások bolondnak nézik, ha hallják. Tudod, milyen rossz ez? És tehetetlen vagyok, mert nem tudunk segíteni. A nagymamám kötekedő. Nos, én is irigykedek azokra, akiknek egészséges anyukájuk van, meg akiknek a nagymamájuk nem köt bele mindenbe. Anyukám állapotába igyekszem minél kevesebb embert beavatni, mert sokan megbélyegzéssel reagálnak az ilyenekre, és nem csak a beteg iránt, de a beteg közvetlen rokonai iránt is. A pszichés betegekkel nem olyan megértőek, mint a testi fogyatékossággal élőkkel.

A te ismerősödnek is hiányozhat olyan, ami másoknak megvan, és ő sehogy nem tudja elérni, de te nem biztos, hogy tudsz erről.

2015. ápr. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az irigység a legtöbbször nem az anyagi javak függvénye, hanem egy lelkiállapot.
2015. ápr. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Semmi baj nincs senkijevel. Mindenkije egeszseges, a nagyszulei nagyon rendesek, a szulei szinten, barmit meg tud veluk beszelni. Az egyetlen dolog, amiben korlatozva van, az az, hogy nem igazan engedik messzebb kirandulni, meg ha rokonokhoz is megy, valamint elegge sporolosak a szulei, ezert hiaba akarjak kifestettni a szobajukat, valtoztatni rajta, a szulok nem engedik. Mig a masim csajnak most van 3.alkalommal atfestve es atrendezve a szobaja
2015. ápr. 9. 09:23
 8/8 anonim ***** válasza:
Az már pont elég indok az irigykedésre, hogy őt nem engedik önállósodni. Meglesz ennek a böjtje később, és a szülők bánni fogják, hogy ilyen vaskalaposak voltak. Az én szüleim is ilyen korlátozók, de fellázadtam (nem örültek neki, de nem tarthatnak burokban).
2015. ápr. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!