Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valaki meg tudná nekem ezt...

Valaki meg tudná nekem ezt magyarázni?

Figyelt kérdés
Vegyünk egy egyszerű példát. Nagyon sok helyen hallottam, hogy a homoszexualítást nemnormális dolognak tartják. Magyarázza már meg nekem valaki, hogy mi az objektíven vett normális? Vagy hogy természetellenes dolog. Nem természetellenes, hisz előfordul a természetben több száz állatfajnál és az embernél is. Biztos minden meleg szívesen választja az örökös diszkriminációt. -_-

2015. ápr. 13. 19:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
5%
Mutass egy példát, amikor a természetben előfordul homoszexualitás. Nem fogsz tudni. Teljesen ellentétes a természet törvényeivel. És ezen az alapon mondják, hogy "nem normális". Bár a normális a norma szerintit, az elvártat, a megszokottat jelenti, tehát ma már a homoszexualitás a gyakorisága miatt bizonyos mértékig normális: normalizálódott. Nagyon sok más olyan szexuális magatartásformával együtt, ami az ún. "szexuális forradalom" előtt még devianciának számított.
2015. ápr. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Kedves els kommentelő. Nagyon okosnak akarsz tűnni de nem vagy az. Én speciál hirtelen rögtön tudok példát mondani. Van egy gyíkfaj, melynek hímtagjai már kihaltak. A nőstények párosodást utánozva termékenyítik meg saját magukat. Ez egy bizonyos homoszexualítás a természetben. Emberek esetében meg már miért ne lenn, természetes neked h reggel felkel a nap, hogy valaki a csokifagyit szereti valaki az epret valki egyiket se. Természetes, hogy vannak ilyen emberek is.
2015. ápr. 13. 19:47
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon jó kérdés. Már én is belegondoltam ebbe, hogy mi számít normálisnak, vagy természetesnek, és arra jutottam, hogy igazából minden csak nézőpont kérdése. Ha belegondolunk, akkor pl. a homoszexualitást sem mesterségesen hozták létre/vagy találták ki, tehát akkor természetes dolog nem?

Az első hozzászólónak: Miért ellentétes a természet törvényeivel? Egyáltalán mik a természet törvényei? A homoszexualitást is a természet hozta létre. Egyébként még ha betegség vagy pszichés zavar lenne, akkor sem mondhatnánk rá, hogy természetellenes, mert akkor is magától alakult ki. A betegségek és minden más is természetes/normális dolog, még ha olyasmiről is van szó, ami nem normálisnak tűnik. Rajtunk múlik, hogy mit tekintünk normálisnak, és mit nem. Ettől függetlenül azt gondolom, hogy a legtöbb dolog a világon normális.


Az meg nem lényeg, hogy hány állatfajnál van jelen, vagy nincs. Az a lényeg, hogy egy fajnál biztosan jelen van, az pedig az ember, és emiatt már biztosan mondhatjuk, hogy természetes.

2015. ápr. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
A másik meg hogy mi az hogy manapság a homoszexualítás gyakroisága miatt.... sose volt arányaiban kevesebb a homoszexuálisok száma és egyértelműen a mai világvallások miatt lett tabu.... emlékezzünk csak vissza az Ókori Görögországba
2015. ápr. 13. 19:54
 6/21 A kérdező kommentje:
4-es számú válaszolóval értek egyet teljesen. Objektíven vett tökéletes sincs. Mondjuk egy szubjektíven vett tökéletesen gömbölyű labda sem objektíven tökéletes hiszen a felölete sem tökéletes ami itt a simát jelenti, de ha görönygöst is ugyanúgy jelenthetne.
2015. ápr. 13. 19:57
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: Igen, igazad van. Szerintem sokan azért hiszik azt, hogy ez valami újonnan kitalált dolog, mert még a történelmet sem ismerik. Ha kicsit is utána olvasnának mielőtt kijelentenek hülyeségeket, akkor sokkal többre mennének. Sokan - főleg a vallásosak + a tanulatlanok (bocsánat a kifejezésért, de így van) - azt hiszik, hogy a homoszexualitás is egyike a modern társadalom kitalált, és rossz szokásainak. A vallásosak pedig egyenesen bűnnek tekintik, és már mindenféle sötétség eljövetelével azonosítják, pedig ha egy kicsit használnák az eszüket, akkor rájönnének, hogy már évszázadok óta jelen van (valószínűleg mindig jelen volt), és semmi köze nincs ilyesmi hülyeségekhez. Azzal pedig egyetértek, hogy valószínűleg mindig is ilyen arányban voltak a homoszexuálisok, csak míg korábban olyan társadalmak voltak, ahol megmondták, hogy mi az elfogadott, és mi nem - akik pedig ellenkeztek, azokat legrosszabb esetben akár meg is ölték - emiatt pedig a legtöbb embernek még csak meg sem fordult volna a fejében felvállalni ezt. Míg ma egy sokkal szabadabb társadalomban élünk, és emiatt nem félnek az emberek elmondani.
2015. ápr. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
70%

a normálist mindig a többség határozza meg. amit a többség csinál, mindig az a normális.

ennyire egyszerű.

2015. ápr. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
82%
Első! Én már láttam két hím kutyát kefélni, szóval máshol is előfordul a természetben.
2015. ápr. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem az embereknek csak az az egyetlen bajuk a homoszexualitással, hogy bejön a hülye affektálós csávó, aztán azt mondja, hogy köszcsi, meg szivcsi, és közben a kezével integet, meg riszálja a seggét.


Ha normálisan viselkedne és nem feltűnősködne, akkor senki nem beszélne róla.


Az meg igazán nem érdekel senkit, hogy ki kivel kefél. Az mindenkinek legyen a saját magánügye.

2015. ápr. 14. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!