Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ilyen esetben mit lehet...

Ilyen esetben mit lehet tenni? Szükségem van a segítségetekre!

Figyelt kérdés
Kezdem ott,hogy van egy elméletem. Ez az elmélet elég összetett és egy nagyon kusza történet alapján jött létre.Nem mondhatom el ,hogy mi az elmélet,de az életem szerves részét képezi,több,mint 8 hónapja.Az egész máshogy indult,és már néha én sem tudom,hogy hol tartok.A lényege az,hogy az elméletem 3 részre tagolható.Az első és második rész értelmi és kulturális alapú,a harmadik pedig amolyan fizikai.Az elméletem beigazolására mindig hozok fel érveket és "tárgyi bizonyítékokat",továbbá ellenérveket. Nos az elmélet első 2 része olyan sikeres,hogy meg se tudnám kérdőjelezni,és ebből kifolyólag nem is foglalkozom vele,mivel szilárd lábakon áll.Viszont az elmélet harmadik része nagyon ingatag. Rengeteg érvet,"tárgyi bizonyítékot",tapasztalatot tudok felsorakoztatni érvekként és ellenérvekként egyaránt.Tulajdonképpen,maga az elmélet nem ebből fakad,de nagyon beleéltem magam és állandóan próbálok mellette érvelni.Nap mint nap ezen töröm a fejem és nem hagy nyugodni,igaz hogy az elméletem alappillére,de mint mondtam,nem ebből indult el az egész.Szóval azt szeretném kifejteni,hogy mindig keresgélek a neten,vagy könyvekben,hogy érvelhessek az elméletem ezen harmadik része mellett.Sok "tárgyi bizonyíték" is a rendelkezésre áll,de valahogy nem vagyok elégedett,és amikor ezen harmadik részt megcáfoló ellenérveket találok,olyankor mindig próbálom hitegetni magam,hogy az biztos nem teljesen úgy értendő,és nem elég konkrétan van leírva,ezért többféleképpen is lehet értelmezni,de állandóan próbálok megfelelő magyarázatot adni rá,és úgy beültetni a magam fejébe,hogy abból új érvet kovácsolhassak.Hozzá akarom tenni,hogy valahányszor egy elég meggyőző ellenérvet kapok,ami rá tud cáfolni erre a bizonyos harmadik részre,olyankor mindig el fog a hányinger,gyakorta szédülök,fő a fejem,nyugtalankodok és tiszta ideg vagyok.Mint mondtam az elmélet már 8 hónapja az életem része. Azóta nagyon a szívemhez nőtt és nehéz megválni tőle,senkivel sem tudok beszélni róla,mert úgy érzem,hogy a barátaim,szüleim,ismerőseim teljesen elidegenednének tőlem és azt se tudnák,hogy ki vagyok egyáltalán. Igaz,hogy az egésznek utána tudnék nézni a neten is és akkor egyértelmű választ kapnék,és akkor tudnék mindent,de ez nagyon rizikós,mert lehet,hogy beigazolódik az elmélet,és akkor boldogabb leszek mint valaha,vagy kiderül,hogy végig tévúton jártam és teljesen magam alatt leszek.Ne értsetek félre,nem azért óhajtom annyira,hogy igazam legyen,mert azzal is nőne az egóm,hogy most is jól tudtam a dolgokat,hanem mert valóban sokat jelent ez. Milliószor kérleltem már Istent,hogy igazolja be az elméletem ezen,utolsó fázisát is,és akkor elöntené a szívemet a boldogság.De roppantul félek,hogy mi lesz,ha még sincs igazam,néha úgy érzem,hogy teljesen össze fogok törni.Gondolom ti is tapasztaltátok már,milyen az,amikor egy egész világ dől össze bennetek. Én most itt tartok. Annyiszor könyörögtem már Istenhez,hogy igazolja be ,amit gondolok. Persze nem minden sikerülhet,amit eltervezünk,de ez nagyon fontos és rengeteget jelentene,ha töviről-hegyire igaz lenne,amiket eddig feltételeztem. DE szeretném kérni az őszinte segítségetek,hogy mit tegyek,ha még sincs iagazam?Nagyon hevesen ver,szinte a torkomban dobog a szívem és felszalad a pulzusom,amikor arra gondolok,hogy nem lesz igazam. Segítsetek!

2015. ápr. 13. 20:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Pszichoszomatikus tüneteid vannak, és ezek gátolnak a tiszta gondolkodásban. Érdemes lenne pszichiátert felkeresned, aki segít a zavaró tünetek elmulasztásában, hogy objektíven értékelhesd a tudomásodra jutó tényeket.
2015. ápr. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Megírod privátban az elméletedet?
2015. ápr. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

1#

Köszönöm a választ,de ez bonyolultabb,mint gondolod. Meg kell tudnom az igazat,de közben úgy,hogy ne omoljak össze,ha tévedek.Pszichiáternek se tudnám elmondani,mert ez egy nagyon bizarr,sőt elítélendő dolog XXI. századi emberek számára.

2#

Ez nagyban függ attól,hogy neked mik az elméleteid.Milyen eszmék befolyásolják az életed.Ha az eszméid közel megegyeznek az enyéimmel,akkor kifejtem,hogy mi a probléma,de nem mondhatod el senkinek.

2015. ápr. 13. 21:16
 4/23 anonim ***** válasza:

Annyit tudok hozzáfűzni, hogy vigyázz, mert az emberek hajlamosak abban hinni, amit szeretnének, hogy igaz legyen.

Továbbá elég valószínű, hogy ha igaz az elméleted, akkor a több millió ember, fizikus, tudós, bárki már felfedezte, leírta, bizonyította. Szóval elég valószínű, hogy nem igaz. De akkor mi van? Nem lett igazad. Van ilyen.

2015. ápr. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nagy titok az elméleted, akkor krvára valószínű, hogy te se hiszel az érvényességében igazán. Bízz a tömeg bölcsességében, oszd meg, és segítünk bizonyítani/korrigálni, pontosítani!
2015. ápr. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
De értsétek meg,sok érvet fel tudok hozni mellette és ellene is.Hiszek is benne,de közben lehet,hogy mégsem igaz.Azért nagy titok,mert ez magánéleti,egyszerűen nagyon bensőséges és félek,hogy baj lesz,ha elárulom.Persze igaza van 4#-nek és ezt már tudósok is bizonyították,de nem elég egyértelmű a bizonyítás,illetve elég összetett. Van sejtelmem,hogy mi van a háttérben,és hogy amit olvastam erről,az igaz,tehát az elméletem nem téves,de mégis félek.Nem mondhatom el. Ez egy olyan elmélet,ami miatt lehet,hogy a GYK-ból is kizárást kapnék.
2015. ápr. 13. 22:02
 7/23 anonim ***** válasza:
Most vagy bebizonyították, vagy nem. Olyan nincs, hogy félig. Meg hogy elég bonyolult, meg izé, meg bigyó.
2015. ápr. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Továbbá még annyit fűznék 4# válaszához,hogy ez az életem része,aligha tudnék beletörődni,ha tévedek.Persze,szokás mondani,hogy "Tévedni emberi dolog",ami természetesen igaz,de mint mondtam,ez fontos,és nem hiszem,hogy bármi is vigasztalna,ha nem lenne igazam.Nem az egóm miatt,hanem mert fontos.Úgy érzem ,hogy az életem függ ettől,szinte bármire hajlandó lennék,ha beigazolódna a harmadik rész,aminek további két leágazása is van és annak is meg kell valósulnia.Egyszerűen muszáj.Sok múlik ezen. Ha Isten létezik,akkor most figyel, megérti a problémám és beigazolja,hogy végig igazam volt.
2015. ápr. 13. 22:09
 9/23 anonim ***** válasza:
Na de ha mégsem, akkor mi lesz?
2015. ápr. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, nem mered elmondani a gondolataidat, holott az életed függ tőle. Komoly testi tüneteket produkálsz a puszta gondolattól is, hogy esetleg nincs igazad.

Neked olyan emberre van szükséged, akit hivatalból kötelez a titoktartás, ismeri és képes kezelni a pszichés eredetű fizikális tüneteket. Ő tud segíteni abban, hogy következetesen rakd össze a tényeket, levonhasd a következtetéseket és képes légy testileg-lelkileg feldolgozni az eredményt.

Nincs jobb ötletem, mint hogy kérd pszichiáter segítségét.

2015. ápr. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!