Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek, mit jelent, az a...

Szerintetek, mit jelent, az a kifejezés hogy valaki egyéniség?

Figyelt kérdés
Sok véleményt szeretnék.

2015. ápr. 13. 22:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
szerintem olyan ember az egyéniség aki hatalmas mértékben tér el az átlagtól, több-kevesebb tulajdonságában.
2015. ápr. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nekem nincs önbizalmam... amin nem csodálkozok hiszen még nem bizonyítottam semmit saját magamnak... és tele vagyok szorongással, szinte semmiben nem vagyok jó. Nem szeretek döntéseket hozni sem. Szóval én nem vagyok egyéniség mindezek szerint.
2015. ápr. 13. 23:14
 4/17 anonim ***** válasza:
Különleges, más, mint a többi. Karizmatikus, erős egyéniségű, a tömegekre erősen ható személy, kisugárzása van, vonzó, különleges műveket festő, vagy szobrász. Csak az tud valóban meggyőzően hatni másokra, aki önmaga értékeiről is meg van győződve.
2015. ápr. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Egy angol író találóan fogalmazta meg az egyéniséggé válás útját:

„Sok nagy szellemet, számtalan gurut ismertem. Alapjában véve azonban arról van szó, hogy kedvesebbek, barátságosabbak legyünk egymáshoz. Ez minden.”

2015. ápr. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Lenne itt egy kis játék...


Te vagy a zsaru.

Szolgálaton kívül futó edzést végzel az utcán.

Egyszer csak meglátsz egy bűnözőt ahogy menekül.


Mit teszel ?


a, üldözőbe veszem, elvégre is én vagyok a rend őre ezért el kell kapnom őt


b, futó edzést végzek, majd a többi zsaru elkapja


Elsősorban a kérdezőt kérdezem de ha valakinek van kedve írhatja a választ

2015. ápr. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szubjektív. Ezek csak címkék, hogy átlagtól való eltérés, erős egyéniségű, karizmatikus stb.

Minden a közegtől függ. Ugyanazzal a személyiséggel lehetsz egy társaságban teljesen átlagos figura, míg egy másikban meg erőteljesen kiemelkedő. Na meg ki hogy látja. Én sok emberben nem látom az egyéniséget, míg mások igen. Fordítva is sokszor van. Szóval a saját személyiségünktől is függ, hogy kit tartunk annak.

2015. ápr. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy valaki egyéniség legyen, nem kell önbizalom.

Lehet egyéni azzal is, hogy csak egyszerűen máshogy fogja fel a dolgokat mint a többiek. Nem úgy reagál egyes helyzetekben mint ahogy a legtöbb ember, és lehet hogy pont azért szeretjük őt, mert nem olyan unalmas birka mint a többi, hanem érdekesebb és meglepőbb.

2015. ápr. 14. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Természetesen üldözőbe veszem.
2015. ápr. 14. 10:03
 10/17 anonim ***** válasza:

Akkor halott ember vagy.


Az eset megtörtént amerikában.


A zsaru is üldözőbe vette az embert, mikor zsákutcába értek a csávó előszedte a pisztolyát és lepuffantotta a rendőrt aki azonnal meghalt.


Ezt az esetet azért mondtam el mert a dolog nagyon szorosan összefügg az egyéniséggel.

Ugyanis az egyéniség az te magad vagy a társadalom ellenére, és a társadalmi elvárások ellenére.


Ez nem azt jelenti hogy ellenkezned kell a társadalommal hanem azt hogy csak addig mehetsz el amíg a hatásköröd tart.

Például nekem régebben porckorong sérvem volt ami nem a vicc kategória. Akkoriban sokat voltam a barátnőmék családjával és az egyik alkalommal megkértek hogy az apukájával vigyünk át a másik szobába egy jó nehéz tévét. Mivel az apukáján kívül én voltam az egyetlen férfi ezért a dolog nyilvánvaló volt hogy nekem kell segíteni. Hát én erre mondtam nekik egy óriási nemet, amire nagyon mérgesek lettek majd az apukája idegességében elkezdett egyedül bírkózni a tévével.

Tehát körülbelül itt van a határ amit meghúzol saját magad és a környezeted elvárásai között. Mert ha felemeled a tévét és kiújul a porckorong sérved akkor 2 hónap fekvés úgy hogy a wécére se mész ki és ilyet nem kockáztatsz meg akkor sem ha az egész világ haragudni fog rád.



Mindig saját magadat kell elsősorban figyelembe venned különben az életeddel fizetsz és más emberek életével.

Mert ugye a rendőr nem csak magát nyíratta ki hanem a tolvajt is aki miatta vált gyilkossá és életfogytiglant kapott. Tehát rendőr elvette a saját életét és elvette egy másik ember életét és ezen felül tönkre tette az egész családja és a gyerekei életét.

Ennél volt egyébként sokkal súlyosabb eset is hasonló ok miatt.


Az egyéniséget ki kell fejlesztened magadban ami évek alatt történik sok történés és cselekedet hatására.

Ha erősíteni akarod ezt a dolgot akkor mindig hallgass magadra. A saját tapasztalatodnak higgy, saját belátásod szerint cselekedj. Ne mások véleménye érdekeljen hanem a sajátod.

Ne isteníts senkit és ne rajongj senkiért mert ez csak azt jelentené hogy rátapadsz valakinek az egyéniségére mert tetszik. De a te célod nem ez, hanem a sajátod kifejlesztése, szóval légy önző és foglalkozz magaddal.

Az önzőséget nem úgy kell érteni hogy nem segítesz anyádnak meg ha a haverod kér a kajádból nem adsz neki.

Természetesen segítsél akinek tudsz és a haverodat is megkínálhatod a kajádból.

De mondjuk ha nem szereted a barátnődet akkor szakítanod kell. Nem mondhatod neki hogy már nem szeretlek de együtt maradok veled sajnálatból mert én olyan önzetlen gyerek vagyok. Muszáj magaddal törődnöd és tovább lépned.


Ha egyéniséget akarsz akkor ne másokkal foglalkozz hanem magaddal, tudd hogy meddig tart a hatásköröd, saját magadra hallgass és a saját tapasztalatod érleljen.

Ha valakitől hallasz valamit ellenőrizd le, próbáld ki, és utána mondhatod hogy az úgy van mert akkor a véreddé vált.

2015. ápr. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!