Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Igaz e, hogy a németek,...

Igaz e, hogy a németek, franciák, és általában a nyugat-európai népek megvetik, lenézik a kelet-európai embereket? Általános jelenségről van e szó?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 16. 12:45
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%
Maradjunk annyiban. hogy lesajnálják őket. Érthető, hisz mint a barmokkal, velünk mindent meg lehet csinálni.
2015. ápr. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
72%
Mindenhol vannak suttyó buta emberek, nyugaton is. Idehaza is sokan lenézik pl a románokat, kínaiakat stb, de az értelmesebb ember nem általánosít.
2015. ápr. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
68%
en nem tapasztaltam ilyet.
2015. ápr. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:
Tehát akkor inkább elszigetelt, mint általános jelenség? Én egyébként Magyarországon nem nézem le sem a kínaiakat, sem a románokat.
2015. ápr. 16. 13:22
 5/45 A kérdező kommentje:
A franciákról hallottam kint élő magyarokról, hogy főleg a franciák gőgösek, beképzeltek lenézik a kelet-európai embereket. állítólag a magyarokat is nagyon lenézik. Ha ez így van akkor hogy tudott a részben magyar származású Sárközi köztársasági elnök lenni? Ez egy érdekes ellentmondás. Romániában is sokan beszélnek román nemzeti gőgről és ott meg egy németet választottak elnöknek. Tehát egyre kevésbé értem ezt az egészet.
2015. ápr. 16. 13:33
 6/45 anonim ***** válasza:
12%
Érdekes is lenne, ha lenéznéd a világ egyik legrégebbi kultúráját, s az egyik vezető gazdaságát produkáló nép tagjait egy olyan nép tagjaként, amelyik ezek közül egyiket sem teljesíti :)
2015. ápr. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
Én nemzetisége ,származása, állampolgársága alapján senkit nem nézek le. Ugyanakkor nem magasztalok fel senkit pusztán azért mert egy régi kultúrájú országból származik. Azt nézem ki milyen ember.
2015. ápr. 16. 14:03
 8/45 A kérdező kommentje:
Gondolom a kínaikra gondolsz. Kína egy nagyon régi kultúrájú ország és jelenleg elég jó a gazdasági növekedés, ezt én is tudom, azonban ha találkozom egy kínaival akkor én nem az országának a kultúrája, vagy gazdasági növekedése alapján viszonyulok hozzá, hanem az alapján, hogy Ő mint ember, mint egyén hogyan viselkedik. Azonban a feltett kérdés a nyugat-európai emberek viszonyulása a kelet-európaihoz témakörhöz tartozik. Persze ettől még az ázsiai bevándorlókkal kapcsolatos dolgok is érdekesek.
2015. ápr. 16. 14:15
 9/45 anonim ***** válasza:
100%

én nem jártam Franciaországban, de más ny-európai országokban éltem.

és igen, elég általános sajnos a lenézés.

nem is lenéznek, hanem sajnálnak.

nem tudják, hol van Magyarország, semmit sem tudnak, csak azonosítják az embert a nyugaton élő kelet-európai koldusokkal és ingyenélőkkel, esetleg prostituáltakkal.

Ezt önkéntelenül csinálják, és rendkívül kevés a kivétel.

ha csak turistaként mész ki, ebből nem fogsz sokat érezni, ehhez ott kell élni.

2015. ápr. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:
Nekem is elsősorban a nyugaton élő magyarok mondták ugyanezt!
2015. ápr. 16. 14:30
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!