Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez milyen fóbia?

Ez milyen fóbia?

Figyelt kérdés

Megfogalmazni sem tudom, csak példákat mondani. Mondjuk a vérvétel. Vagy az infúzió. Maga a tudat, hogy a tű az érben van.


Nem a vérrel van bajom, nem leszek rosszul, ha vért látok. Nem is a tűtől, sok injekciót kaptam már, és simán végignézem.


De mikor tévében látom, hogy infúzióra vannak kötve, elgyengülök, nem bírom nézni.



2015. ápr. 18. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem igy ennek nincs kulon megnevezese ( bar lehet hogy tevedek). inkabb az okozhatja a felelmed, hogy a tu a venaban osszekapcsolodik a fejedben azzal, hogy az illeto beteg / ellatasra szorul / kiszolgaltatott helyzetben van, es talan ez riaszt meg teged.
2015. ápr. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez velem is hasonló. Nem tudom mi a neve, de elmúlhat.
2015. ápr. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igazából próbáltam "analizálni", és csak fizikai okokat találtam. Ellátásra szorul valaki, az nem rémiszt meg, de ha elképzelek egy tűt, ahogy benn van a vénában... esetleg karcolja... átszúrja... brrr.
2015. ápr. 18. 22:36
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is, de amikor velem történik, akkor felülkerekedik a kíváncsiság, meg ugye helyzet van, sokkal többre megyünk, ha én vagyok az úr a háznál, mármint a saját fejemben. De ki lehet zavarni a világból ilyenekkel is, hogy "Megyek vért adni." Tudod: MENNYÉL! :)
2015. ápr. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát volt mikor raktak be nekem infuziót 10 napig.

Egyszer egy levegőbuborék, jött végig a csövön, és féltem, hogy az be fog menni a vénámba, jött egyre közelebb, aztán megnyomtam a csengőt, hogy jöjjön a nővérke.


Mondtam neki hogy ha belemegy a levegő a vénámba, akkor lebénul a kezem, vagy leáll a szívem, vagy valami. Ő meg kiröhögött, azt mondta nem lenne semmi ha belemenne a levegő. De azért kiengedte valahogy a levegőt belőle, ami már majdnem elérte a vénámat, nagyon közel volt, teljesen bepánikoltam.


Hát most ha te ilyen helyzetbe kerülsz, akkor mivan?

Ha félsz, akkor is beléd fogják szűrni az infuziót ha szükséges. Az orvosokat nem érdekli, hogy mi mitől félünk.

Féltem én mástól is, azt minden vizsgálatot megcsináltak, akkor is :/

2015. ápr. 19. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Voltam már infúzión, akkor is kiakasztott, hogy a tű nem szúrja át a vénám. Tényleg olyan érzés volt, mint mielőtt elájulsz, hogy olyan gyenge leszel hirtelen.


Ez nem félelem, hanem inkább rosszullét.


De a hasamba meg adtak fájdalomcsillapítót, meg sem mukkantam. Az valahogy nem akasztott ki.

2015. ápr. 19. 03:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Talán ez:

"Tripanofóbia, Aichmofóbia, Belonefóbia, Enetofóbia – a tűktől illetve injekciós tűktől és az injekcióktól való félelem";

2015. ápr. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!