Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ijedek meg a csendtől?...

Miért ijedek meg a csendtől? Miért utálom ennyire a csendet? 13/L

Figyelt kérdés

Úgy érzem, a néma csendben feszültnek, ijedtnek érzem magam. Nem bírom a csendet. Úgy alszok el, hogy mellettem szól a zene, úgy megyek suliba, hogy fülhallgatózok, van, hogy az olyan órákon, amikor "félmetesebb" tanárok vannak bent, és nem merünk beszélgetni, akkor is titokba berakom a fülhallgatómat, amikor hazajövök, akkor is zenét hallgatk, itthon pedis estig vagy telefonról, vagy rádióból hallgatok zenét, szóval konkrétan egész nap megy a zene. Volt már olyan, hogy kipróbáltam, hogy nem megy a zene, de valahogy megijedtem a csendtől, egyszerűen nem tudok gondolkodni a csendben, ellenben, ha olyan zene szól, ami alkalmazkodik a hangulatomhoz, sokkal könnyebb minden, de egyébként kiskoromban is csak akkor tudtam elaludni, amikor anyukám énekelt.

Egyszóval, megijedek, feszengek, kényelmetlenül érzem magam a csendben. Miért van ez?

13/L



2015. ápr. 20. 17:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Ehhez szoktál hozzá, ilyen környezetben élsz. Szerintem ez az oka.
2015. ápr. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ingerszegény környezetben az ember közelebb jut mind a tudat alá fojtott kellemetlen élményeihez (érzelmileg), mind pedig a tudatos személyiségéhez. Ez mind hasznos dolog, viszont sokszor nehéz, így olyankor lelki munka.


Mindettől elég valószínű, hogy félsz, emellett lehetnek egyéb okai is. Tehát menekülsz a lelki munkáid java elől. 13 évesen még nem gáz, de azért az, hogy gondolkodsz ezen, jó jel, hogy javítani akarsz ezen a helyzeten. bátorság! Próbálj szembenézni önmagaddal! :) Nem könnyű mindig, tudom, de az életünk egyik központi része az önismeret mélyítése.

2015. ápr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
...valamint a problémákkal való szembenézés, és azok megoldására törekvés.
2015. ápr. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!