Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám piszkál, csak mert a...

Anyám piszkál, csak mert a csendet szeretem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

22 éves lány vagyok, és még a szüleimmel élek. Anyámmal sok mindenben ellentétesek vagyunk. Ő szereti a zajt, a hangosságot, én pedig akkor örülök a legjobban, ha teljes csend van körülöttem. (ergo nem szól a rádió, sem a tv) Emiatt sok vitánk van, és nem tudom megértetni vele, hogy engem zavar ha pl a rádió szól mellettünk, amikor közvetlenül egymáshoz beszélünk. Ő azt mondja, hogy hozzá kell szoknom az állandó zajforrásokhoz, mert ez a normális, de én akkor érzem jól magam, ha nincs "tele a fejem" a rádió/tv által gerjesztett hangokkal. Amúgy normális részemről ez a csendbe burkolózás? Persze szeretem a zenéket, és ha van hozzá kedvem, akkor hallgatok rádiót, de nem állandóan.

Köszi előre is a rendes válaszokat!



2014. dec. 24. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Teljesen természetes hogy csendre vágysz. Tudod vannak nők, akik csak akkor érzik jól magukat, ha zajonghatnak. Ki nem állhatom őket!
2014. dec. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem a kedvencem ha a konyhában vagyunk, főzünk (eleve zaj van), megy a rádió és még beszélgetünk is. Szerencsére ő megérti, hogy nekem ez így nem megy, ha beszélgetni akar, nem akar elüldözni, mert jól jön a segítség, akkor le kell kapcsolni azt a rádiót. A többi esetre meg hasznos a füldugó, ha nincs más lehetőség. Azért nem lehet elvárni, hogy a másik alkalmazkodjon állandóan, kompomisszumokat kell kötni, esetleg venni egy fülhallgatót neki :)
2014. dec. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

én se szeretem ha szól a tv, vagy a rádió. sajnos egy ràdiós reklámban is egyszerre több hang van, pl beszéd, zene, háttér zaj, nekem is nagyon zavaró.

persze a zenét imádom, zenész vagyok.

a csönd a normális, békés. az nyugtatja le a naponta pörgő,zaps agyunkat. valahogy pròbàld megbeszélni anyukàddal.

2014. dec. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A zaj a normális? Miért lenne az a normális?


Amúgy muszáj lesz megbeszélned vele, elég ratyi helyzet ha nem képes a kompromisszumra.

2014. dec. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A normális relatív fogalom! Amúgy én is szeretem a zajt, de néha jól esik a csend is. A zajt akkor utálom, ha valaki nincs tekintettel a másikra és még éjfélkor is üvölteti a zenét.
2014. dec. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
megértelek, nekem kolléganőim vannak ilyen zajmániások, mint anyukád, nagyon nehéz így dolgozni :(
2014. dec. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is elő szokták adni, hogy a zaj a normális,de a valóság, hogy az a zajra azoknak van szükségük, akik félnek a saját gondolataiktól.
2014. dec. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!