Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik típusba tartozol? (lent)

Melyik típusba tartozol? (lent)

Figyelt kérdés
Szerinted könnyebben tudsz lemondani egy-egy rosszat akaró tettről, hogyha előtte te is átéled? Például, hogy könnyebben tudsz őszinte lenni, hogyha sokat hazudnak neked. Jobban megbecsülöd az embereket, hogyha téged nem értékelnek. Mi a véleményed erről? Milyen érzéseket éltél már át így?
2015. ápr. 21. 10:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha veled sokszor úgy viselkednek, ahogy neked nem tetszik, nem jó, az nem jelenti azt feltétlenül, hogy át is tudod élni, hogy mások mit éreznek.

Én nagyon könnyen bele tudom magam képzelni mások helyzetébe, akkor is, ha velem például nem viselkedtek úgy.

Szóval szerintem nincs olyan összefüggés, amit írtál.

2015. ápr. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Talán igen..a tolerancia valamilyen szinten "tanulható" saját tapasztalat útján. Én soha nem loptam,de miután nekem ellopták a telefonomat megfogadtam,hogy ezután sem lennék rá képes..még ha találnám is, megkeresném a gazdáját, sőt, tele pénztárcát is adtam már vissza, úgy,hogy tömve volt 10-20 ezresekkel,vastagon. Nem lettem volna rá képes,mivel tudom milyen sz..ar ha az embert meglopják. :/
2015. ápr. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát nekem baromi nagy (és jó) az igazságérzetem, és alapvetőnek tartom, hogy nem teszek olyat, ami miatt magam is mérges vagy szomorú lennék ha velem azt más tenné. Ha ilyet tennék, azzal elfogadnám, azzal normálisnak kellene tekintenem, hogy velem is bármikor megteheti más ember.


Szóval nem azért nem teszek meg valamit, mert már tapasztaltam, hogy milyen rossz ha velem teszik...!!! Tapasztalat nélkül is kell működnie a dolognak normális embereknél. Nem normálisoknál meg nem működik. Kb. 3-ból 2 ember nem normális, ez tapasztalható, ha az ember kilép az utcára....


És még valami. Bár nem jó dolog a bosszú, de pont ez, ha az ember rosszat kap mástól, és ezt gyakran kapja vagy extrém igazságtalan mértékben, akkor pont hogy nem az együttérzést, hanem a baromi nagy tehetetlenség helyzetében a bosszút váltja ki (még akkor is ha az illető tudja, hogy nem kéne az a bizonyos bosszú, és undorodik is a megtételétől).


Szóval még egyszer: Alapvetőnek kellene lennie mindenki fejében, hogy nem avatkozunk más életbe, főleg nem rossz tettekkel...

2015. ápr. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!