Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » INTJ-k! Ti élvezitek, hogy...

INTJ-k! Ti élvezitek, hogy ebbe a típusba tartoztok?

Figyelt kérdés

2015. febr. 9. 19:51
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
55%
Hát az az MBTI redszerében a csúcs, nem? :P
2015. febr. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Már miért lenne csúcs?
2015. febr. 9. 21:06
 3/26 anonim ***** válasza:
Szerintem elég jó lehet annak lenni. (nem vagyok az :D)
2015. febr. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Indoklásokat is kérnék! Én INTJ vagyok és nem tudok megelégedni magyarázat nélküli válaszokkal. Azokra ugyanis szükség van az analízishez, kérem szépen. :)
2015. febr. 9. 22:33
 5/26 anonim ***** válasza:
Ez nem választás/döntés kérdése volt. Innenstől kezdve nem élvezem, hanem elviselem.
2015. febr. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
5. Persze, de örülsz neki hogy az vagy? Vagy csak elviseled, tehát szívesebben lennél valami más?
2015. febr. 10. 18:57
 7/26 anonim ***** válasza:

Miért lenne az INTJ a top? Ha jobban belegondolunk, akkor inkább egy extravertáltat kellene választanunk, az ember szociális mivoltából kifolyólag. Úgyhogy akkor az abszolut győztes az ENTJ.

A barátnőm elvileg ITNJ, persze betetszett neki a "lángelme" cím, de szerintem nem az. Legalábbis nem olyan nagy százalékban, hogy tökéletesen uralja a személyiségét. Viszont a többi típust sem tudom teljesen elképzelni, úgyhogy maradok az ITNJ-nél. személyiségjegyek csekkolva, elsöprő észjárás viszont nem.

2015. febr. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Az ENTJ lehet hogy szociálisabb, de csak akkor lehet győztes, ha az önérdek jelent mindent. Az én kérdésem viszont inkább a belső kiegyensúlyozottságra céloz. Emberileg eléggé ellenszenves az ENTJ, mert nem annyira jóindulattal, inkább hatalomvággyal közelít a többiekhez. Egy ENTJ nem tűr meg más ENTJ-ket, márpedig aki nem tűri meg a saját fajtáját, az nem lehet egy szeretetreméltó ember. Bonaparte Napóleon is ENTJ volt. Mindenkit letiport, de vajon boldog ember volt? Kiegyensúlyozott, és elégedett? Nem hiszem.

Az INTJ ugyanolyan hideg és számító, de legalább nem akarja maga alá gyűrni az embereket. Szerényebb. Ezt mi sem támaszja alá jobban, hogy két INTJ nagyon jól megvan egymással.


Ha a barátnődben nincs meg a különösebb intelligencia, de egyéb INTJ tulajdonságok igen, akkor nekem az a tippem, hogy ő ISTJ lehet. Annak elolvastad már a jellemzését?

2015. febr. 10. 22:47
 9/26 anonim ***** válasza:

Igen, elolvastam. Egyébként ezek a típusok nem az intelligenciát jelzik, hanem a személyiségtípust ugyebár, szóval nem is kell, hogy lángelme legyen a szó legszorosabb értelmében.

Vicces, hogy pont az ENTJ-nél említed, a hatalomvágyat, és az INTJ-re írod, hogy szerény, és nem számító. Pedig nem véletlen, hogy akár a könyvekben, akár a filmekben az aktuális "főgonosz" tipikusan INTJ szokott lenni.

2015. febr. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

"Egyébként ezek a típusok nem az intelligenciát jelzik, hanem a személyiségtípust ugyebár, szóval nem is kell, hogy lángelme legyen a szó legszorosabb értelmében."


A leírásokban mégis ki van emelve némelyik tipusnál, hogy többnyire értelmesek. Gondolom a személyiség meghatározza, hogy az illető mennyire akarjon gondolkodni, töprengeni, mennyire legyen hajlamos olyan dolgokkal foglalkozni, amelyek fejlesztik az intelligenciát, és ezért lehetséges az összefüggés. Tehát szerintem egy "igazi" INTJ igenis intelligens, de lehetnek kivételek, ezt az MBTI is elismeri, merthogy minden ember egyéniség.

2015. febr. 11. 18:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!