Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen lelkületű, szellemiségű...

Milyen lelkületű, szellemiségű emberek mennek el NAV-ellenőrnek, s büntetgetik annak keretében a kishalakat és kerülik a fehérgallérosokat?

Figyelt kérdés

Sajnálatos tapasztalat, hogy a politikusokat, legyen kormánypárti vagy "demokratikus ellenzéki", kerülik, emellett még a komolyabb üzletembereket is kerülik, ezzel szemben a kisvállalkozókat és más kisembereket, pl. 60 fölötti néniket, bácsikat, kik árulgatják a sütijeiket vagy egyéb kisdolgaikat, előszeretettel vegzálják.



Pl egy vállalkozó megelégelte, hogy egyes kínai kereskedők nyomokban sem fizetnek adót, a számla olyan ritka tőlük, mint a fehér holló, ha pedig akad is, néha kínai nyomdában előállított, sorszám nélküli, szabálytalan, esetleg képeslap hátoldalát használják erre. Időpontot kért és kapott a nemzetgazdasági minisztertől, elmondta, hol lehetne fülön csípni az adócsalást nagyüzemben nyomó távol-keleti árusokat, erre az adóhatóság egyik elitegysége két hét múlva hozzá szállt ki ellenőrzésre. Erről cikkeztek is a HVG-ben.


Vagy vállalkozónál, árusnál vannak ellenőrzésen, abba kötnek bele, hogy a raktárban bal vagy jobb oldalon / szegleten tárolja a borokat.


Volt olyan is, hogy egy vállalkozó jóhiszeműen vett hamisított bort az árustól, azt másoknak tovább árulta, adta el, és mikor kiderült, hogy hamisított bort forgalmazott, akkor nem azt vegzálták, akitől a hamisított bort vette jóhiszeműen (mert ugyanis időközben felszámolta a vállalkozását teljesen), hanem őt. Ugyan az ügy szerencsésen végződött, a NAV bírságolási kérelmét elmeszelte bíróság, de mutatja, hogy nem azt csinálja a NAV amit kellene, hogy rendesen nyomoz és bírságol, hanem hogy azon veri le a port, akit könnyebb elérni.



Vagy 3-4 alkalommal az ellenőr odamegy a sütis öregnénhez, vesz tőle sütit rendszeresen a 3-4 alatt, aztán ötödik alkalomkor, mikor betér hozzá sütit venni, a vásárlás végén villogtatni kezdi az igazolványát és bünteti milliókra.



Milyen lelkiviláguk van az ilyeneknek ? Este nem köpik le magukat ? Vagy talán ezek a szerencsétlenek, kishalak a legnagyobb problémák ebben az országban? Ezek a kisvállalkozók és az öreg emberek megjárták a poklot, harcoltak ezért az országért, most pedig nyomorogni kényszerülnek. Ez már önmagában óriási szégyen, de hogy ezt még tetézni tudják, ilyen mocskos dolgokkal! Hova süllyed még ez az ország?



Adóellenőrnek is születni kell. Nekem ne dumáljon senki, hogy "nekik is meg kell élni valamiből" stb és ezért csinálják ezt az undorító munkát. Nem azzal van a baj, hogy adót kell fizetni, hanem hogy önkényesen fizettetek, vannak az egyenlők és az egyenlőbbek. Szerintem sokan élvezik is, hiszen egyfajta hatalommal rendelkeznek. Komoly érzelmi sérült emberek, akik az életükben elszenvedett és fel nem dolgozott sérelmeikért így állnak bosszút. Csak azt nem értem, hogy az ilyen NAV-osok hogy nem undorodnak maguktól?! Remélem büszkék az illetékesek erre a "hatalmas nagy fogásra", hogy most aztán sikerült rajta kapni egy kisvállalkozót vagy szegény idős asszonyt az adócsaláson. Bezzeg az öltönyös/kosztümös tolvajok szabadon mászkálnak és napi szinten lopják a milliárdokat kormány és NAV engedéllyel.


2015. ápr. 21. 15:58
 1/5 anonim válasza:
2015. ápr. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
A bűnöző lelkületűek.
2015. ápr. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

NAV-on belül azok az ellenőrök, akik kimennek a boltokba, piacokra, raktárakba büntetgetni, ők hivatalon belül a legkisebb emberek. Ha nekik azt mondják, csináld ezt, akkor ezt csinálják, ha nem csinálják, másnap nem kell menni dolgozni.


A nagykutyákra meg nem küldik ki őket.


Nekem is pattog a NAV szaros 30 ezer Ft TB tartozás miatt, amit akkor szedtem össze, amikor néhány hónapig munkanélküli voltam. Míg másoknak a többmilliárdos adócsalást elengedik. És mit tudok csinálni? Ha nem fizetem be, egyszerűen behajtják és leszedik a számlámról.


A sütis nénis példa egyébként egy nagy kamu volt, a nénit nem büntették meg, csak egy hatásvadász cikk volt, ami szépen szította a feszkót a Facebook-on. Azért kíváncsi lennék, hogy a többi példának van-e bármi valóságalapja...

2015. ápr. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Most nem a facebook-os sütis nénire gondolok, hanem ismerősi körömből vett tapasztalatokra, nem csak Pesten zargattak sütis néniket és társait.


Az egy dolog, hogy kiküldik őket ehhez meg ahhoz, de miért kötnek bele kishalaknál mindenbe ?


Miért lett ez a kérdés átrakva ide Politika rovatból ?

2015. ápr. 21. 17:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyilván teljesen normális emberek ők is. Barátnőm apukája pl. ott dolgozik. Csak azért, mert van egy bizonyos munkája, ahol nem ő a főnök, ahogy azt fölöttem lévő is mondta, ne gondold, hogy ellenőrizget egész nap mindenkit. Mint ahogy az urológus sem a többi férfit méregeti, és a plasztikai sebész sem szabja át magát nővé.
2015. ápr. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!