Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen keresztény szellemiségű...

Milyen keresztény szellemiségű gyülekezetek vannak Magyarországon, amik nem követelik meg az istenhitet? Az Unitárius felekezetnél mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Én ateista vagyok, de nagyon tetszik a kereszténység szellemisége, erkölcsi tanítása, spirituális élete és szeretnék egy közösséghez tartozni. Egyetlen probléma van, sose hittem Istenben, és nem is tudok elképzeli létezőnek semmilyen természetfeletti dolgot, a kereszténységre egy ideológiaként tekintek, ami körül kialakult egy társadalom számára pozitív hatású közösség, aminek én is szeretnék a része lenni, afféle ateista kereszténynek érzem magam.


A kedvenc vallásom az Unitárius, legszívesebben ehhez csatlakoznék, de ahogy látom, a magyar unitárius egyház megköveteli az Istenhitet.


Amerikában létezik egy Unitárius Univerzalizmus nevű felekezet, ez majdnem ugyanaz, mint nálunk az unitárius egyház, csak nem követel meg a híveitől istenhitet, nálunk azonban ha jól látom nincs ilyen.


Szerintetek hova csatlakozzak? A Magyar Unitárius Egyház megköveteli a híveitől az Istenhitet?



2015. jan. 15. 17:47
 1/8 kzs ***** válasza:
23%

Én azt mondom, hogy az Unitáriushoz ne.


Azért, mert nem vallják a SzentHáromságot, és Jézusra nem úgy tekintenek, mint Isten Fiára, nem mint utat tekintik Őt.

Pedig Jézus azt mondta: "senki sem mehet az Atyához, csakis én általam". De az unitáriusok ezt nem vallják.

Sajátos értelmezésük van (már ami a hitet illeti).


Ezért mondom, ne kövesd őket.

2015. jan. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A különböző keresztény vallásokban Jézust tekintik Istennek. Ha őt elolvasod, a négy evangéliumát, és érdekel, akkor te nem vallásokat keresel, hanem Istent.

Ez egy olyan belső motiváció, amely soha nem fog nyugodni benned. Mindig keresni fogsz valami jót, amit nem tudsz magadnak megmagyarázni. Ha ez így van, akkor örüljél, mert nem sokan keresik őszintén az Istent. Viszont másképpen nem lehet rá találni.


Ezért szinte majdnem mindegy, hogy melyik felekezetet választod, mert igazából mindegyik torzítja a hatalmi érdekeinek megfelelően Jézus tanításait. Ezért is van a sok felekezeti harc, de ettől függetlenül kell tartozni keresztény gyülekezethez, mert szeretni egyedül nem lehet, csak előre mondom, hogy ne csalódj.

(Mondjuk éppen az Unitáriusok torzítják, Jehova tanúi után a legjobban)

2015. jan. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

De sokan vannak itt szövegértési gondokkal, kedves második! :D

A témára térve úgy tudom, hogy Hollandiában is vannak ilyen gyülekezetek, ahol esetleg még a pap (vagy lelkész?) is ateista. Magyarországon nem rég jelent meg a Sunday Assembly, ami ateista-gyülekezetként működik, de ők nem annyira a keresztény vonalon mozognak, egy kocsmában tartják a gyűléseiket.

Addig is figyelmedbe ajánlanám Don Cupitt írásait. Ő volt a Cambridge-i Egyetem teológia professzora, és ráadásul anglikán pap és ateista is egy személyben.

2015. jan. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vágom, hogy miért lennél keresztény, ha nem hiszel Istenben.

Ha jól értem, akkor te szimplán csak jó ember akarsz lenni. Ehhez minek kereszténység?

2015. jan. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Nem vágom, hogy miért lennél keresztény, ha nem hiszel Istenben."


Van pl. a Buddhizmus, ami egy ateista vallás, mert követőik Buddha erkölcsi intelmei szerint élnek, de nem követel meg hitet semmilyen istenségben.


Én hasonlóan állok a kereszténységhez, a Biblia és Jézus erkölcsi irányvonalait szeretném követni, de úgy, hogy nem hiszek Istenben, Jézusra Mohameddel és Zarathusztrával egyenértékű prófétaként gondolok.

2015. jan. 15. 22:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Az unitáriusoknál nincsenek dogmák így nem mondanám hogy bármit is megkövetelnének. Törekszenek arra hogy azt lássák meg másokban ami közös, ami összeköt. Nem pedig azt ami ellentétes, ami eltaszít. Természetesen vallják, hisznek az egy Isten létében. És hogy Jézus is és mindenki Isten gyermeke. Ahogy azt is vallják hogy csak a vallás nem üdvözít. Hangsúlyos náluk a Krisztusi út.

[link] Egy hasznos weboldal ha még nem nézted meg. ;)

Amúgy vannak keresztény ateisták kiknek az alapvető tanítás a lényeg és nem a köré épült dogma. Viszont nem tudom hogy nálunk mennyire működnek szervezetten.

2015. jan. 16. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja és a legfontosabb amit elfelejtettem hogy válaszoljak a hova csatlakozzál kérdésedre. Figyelj ezt a döntést csak is te hozhatod meg. Én személy szerint tudom ajánlani az unitáriusokat, de legfőképp azt hogy jó alaposan nézd át a hitelveiket ha még nem tetted meg. Eddig igazán csak náluk vettem észre azt hogy tényleg törekednek a maguk tökéletlen módján Krisztus követésére. Nincs náluk burkolt arrogancia, felsőbbrendűség viszont alázat és szeretet annál inkább.
2015. jan. 16. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez olyan mint a diétás hurka. Nincs olyan keresztény gyülekezet, ami nem a tagok hitére épül. De olyan is van, h meghallgatsz egy református, baptista, Evangélikus v katolikus alkalmat, es megtérsz. A hit gyülekezete es az unitárius vallás sajnos jobban hasonlít egy szektahoz. Nem javaslom. Amugy ne legyél semmilyen gyülekezet tagja csak azert mert tetszik a vallás. Ha ezen múlna, én buddhista lennek. De annal jobban érdekel az igazsag.
2015. jan. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!