Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A látens gátlásossággal...

A látens gátlásossággal élőknek melyek a legmegfelelőbb szakmák?

Figyelt kérdés
25/F vagyok.

#szakma #látens gátlásosság
2015. ápr. 26. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha csak látens, akkor bármi.
2015. ápr. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi a "látens gátlásosság". Érdekelne. Sajnos én is nagyon gátlásos ember vagyok.
2015. ápr. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
mit akartál mondani ezzel a látens gátlásossággal?
2015. ápr. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom szűrni a külső ingereket, azaz az agyam kicsit máshogy működik, mint az átlag embereké. Bár ezt én nem tartom furának, mert számomra természetes. Gyerek koromban a szüleim miatt sok időt kellett töltenem a szobámban, hogy tanuljak sokat, de én nem tanulással töltöttem az időt, hiszen egy 7 éves gyereknek nem kell órákat töltenie a tankönyvei fölött, így csak ültem egy helyben és szépen lassan az évek alatt kielemeztem minden négyzetcentit a szobámban anélkül, hogy felálltam volna a székről. Így észrevettem, minden kicsi részletet, hibát és pontatlanságot. Én észreveszek, szinte mindent, de ha koncentrálok akkor tényleg mindent. Az iq-m nem kimondottan magas, de így is a környezetem zseninek tart, nekem pedig nehéz elfogadnom, hogy miért nem veszi észre a többi ember azokat a teljesen egyértelmű dolgokat, amiket én pár másodperc alatt látok és értek. A szüleim közgazdasági egyetemre küldtek, de nem nagyon szeretem, bár igaz van érzékem hozzá. Párhuzamosan végeztem el a Corvinust és a BME-t. A filmekben a szökés című sorozatban Michael Scofield-et diagnosztizálták ezzel, ha ez betegség. De szerintem nem az.
2015. ápr. 28. 11:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Tehát jó a megfigyelőképességed.

Hát én nem mondanám, hogy erre van kifejezetten egy szakma, attól függ, hogy mi érdekel téged, miben szeretnéd kamatoztatni.

Azért őszintén szólva ezért még nem kapsz érmet. Ha jó is megfigyelőképességed, megvan-e a kitartásod, hogy nyomozónak tanulj, vagy éppen empátia és nyitottság benned, hogy pszichológus legyél? Képes vagy-e órákat seggelni, hogy jó orvos legyél jó diagnosztikai képességekkel?

Ez egy legenda, amit felépítettél magadban a képességeidről. Én inkább szembenéznék azzal a hiánnyal, amit ezzel kompenzálsz (pl. szigorú szülők vagy nem reális elvárások, amik tőlük érkeztek)

2015. ápr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Corvinuson meg a BME-n mit végeztél?

Szerintem neked olyan foglalkozások passzolnának, amiknél fontos a pontosság, monotóniatűrés. Pl. könyvelő?

2015. ápr. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!