Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyen határozott...

Hogyan legyen határozott véleményem az életről?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy hogyan alakíthatnám ki a saját véleményemet bizonyos dolgokról. Sajnos azt vettem észre magamon, hogy mindig azt vallom, amit mások mondanak, leginkább mások véleményét hangoztatom. Például, ha tetszik egy könyv és olvasok róla néhány negatív kritikát, rögtön elbizonytalanodom, hogy talán még sem olyan jó. De hasonló a helyzet a továbbtanulásban is. 11. osztályos vagyok, így most állok a pályaválasztás előtt és ebben is (mint minden másban) nagyon bizonytalan vagyok. Ha esetleg mégis sikerül döntetem jön néhány negatív kritika, miszerint nem vagyok rá alkalmas és ennyi elég is, hogy elvessem az ötletet. Esetleg, ha valakinek van valami jó tippje ezzel kapcsolatban azt nagyon megköszönném, mert lassan elérek oda, hogy határozottan kell döntenem az életemről... A válaszokat előre is köszönöm :)

2015. ápr. 29. 16:28
 1/3 anonim ***** válasza:
17 évesen még szinte semmi tapasztalatod nincs az életről, nem kellett döntéseket hoznod. Ez majd az idővel megjön. (Ha belefutsz pár rossz döntésbe, utána meg még egyszer olyanra akarnak rátukmálni...) Majd az élet meghozza. A te korodban a legtöbb ember még ilyen.
2015. ápr. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Kései Sirató ***** válasza:

Sok-sok információ, tudás tapasztalat segíthet a véleményed kialakításában.

A pályaválasztásnál nagyon fontos szempont, hogy miben vagy jó, mi az ami érdekel és mi az, amit szeretnél. Ezekből indulj ki!

2015. ápr. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezzel en is igy voltam tinikoromban. Ez teljesen termeszetes, nem kell megijedni tole. Tanulj sokat, baratkozz, beszelgess emberekkel, olvass ujsagot, nezz hiradot, ismerj meg minel tobb szempontot, legyel nyitott gondolkodasu es ahogy egyre tobbet tapasztalsz, egyre hatarozottabb velemenyed lesz az eletrol. Azt sem kell most eldontened, hogy hol akarsz tovabbtanulni. Elmehetsz dolgozni, nyelvet tanulni, okj-ra stb es kesobb, ha mar kialakult, jelentkezhetsz az egyetemre. Sot, meg egyetem kozben/utan is lehet palyat modositani, nem szegyen es nem lehetetlen! Nem 18 evesen kell eldontened az egesz eleted folyasat.
2015. ápr. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!