Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják hogy a csend a...

Miért mondják hogy a csend a legnagyobb fegyver?

Figyelt kérdés
2015. máj. 2. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert nem tudjak rolad hogy mit gondolsz, melyik oldalon allsz, szoval egyszoval sunyi vagy.
2015. máj. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Gondolj bele, dühös vagy valakire. Mondod neki a magadét, de ő meg sem szólal, csak néz rád. Jobbára üres tekintettel, de ha pimasz akkor még vigyorog is mellé. Nem szól egy szót sem annak ellenére, hogy te provokálod, hogy szólaljon már meg. Ugye milyen bosszantó? Te már a plafonon vagy az idegességtől, míg ő látszólag halál nyugodt. Így kerget az őrületbe.

A csend a legjobb fegyver ez tény. Ennek semmi köze a sunyisághoz. Sunyi lehet úgy is valaki, hogy beszél. Az okos ember csendben van, csak akkor beszél, ha van értelme.

Nem véletlen, a "ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna" mondás sem.

2015. máj. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Hecarim ***** válasza:

Egyet értek az előttem szólókkal, de az, hogy csendben maradsz és nem szólsz egy szót sem az egyben igen provokatív is tud lenni, mivel a másik fél (általában) sértésnek veszi és csak jobban szítja a feszültséget. Én ezt még általános iskolában tapasztaltam meg, ha valaki csesztetett elég volt, ha nem szóltam egy szót se és ezzel elértem a kívánt hatást, azaz a srác magát idegesítette fel.

Manapság családi vitáknál alkalmazom, megvárom, hogy a családtag kitombolja az értelmetlen dühében született dolgokat, én meg értelmesen megfogalmazom amit akarok, de ehhez kell egy fajta önuralom is ami tapasztalatom szerint keveseknek van meg.

2015. máj. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy haverommal ültük egyszer egy padon és nem akart megszólalni, felidegesített, erre elkezdtem cigivel égetni a kezét. Már vagy 1 perce füstölt a bőre, de ő nem húzta el, és nem is szólt egy szót sem, csak ült mint egy szobor. Aztán abbahagytam a kínzást, és amikor elkezdett beszélni, azt mondta hogy fáj a keze. De akkor mire volt jó, hogy ilyen hülye volt?
2015. máj. 3. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért mert ha az emberek nem komunikálnak egymással nem látják tisztának a magánéletüket,a külvilágét.A fentartható eggyik biztos kulcs,a társadalomban a beszélgetés! 30/N
2016. márc. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!