Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lányok, nektek hogy sikerült...

Lányok, nektek hogy sikerült elfogadni a külsőtöket?

Figyelt kérdés
Hiába mondja a barátom, hogy annyira szép vagyok, én utálom azt, ahogy kinézek... Utálom a sötét hajamat, utálom a szemeim formáját, húsosnak látom magam (155 centi 45 kiló vagyok...). Úgy érzem, hogy ez napról-napra egyre rosszabb lesz. A volt női is tuti mind modell szerűek és okosak is voltak és ebbe is rossz belegondolni :/ Én mégis hogyan fogadjam el magam? :(
2015. máj. 2. 19:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha sehogyse sikerul,akkor egy beszelgetes pszichologussal sosem art.Habar ha a baratod szepnek tart,akkor nem tudom hol itt a baj.Mindenesetre ha nem tetszik a hajad,festesd be vagy idk.,de a leghasznosabb az lenne,ha nem csak azt nezned mit nem szeretsz magadban,hanem azt,hogy mit szeretsz :)
2015. máj. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok:es ha magadat az exekhez viszonyitod,akkor annak sosincs jo vege.Raadasul a baratod szakitott veluk,szal nem ertem,miert a volt baratnok zavarnak teged.Most te vagy a baratnoje,es ha az exek okosak/szepek stb. voltak,akkor te is az vagy,hiszen a baratod teged valasztott,es hiaba mondjak,hogy ,,nincs olyan,hogy ideal",hidd el nekem,hogy van ;) Remelem segitettem (:
2015. máj. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszi, belőled aztán árad az önbizalom :D amúgy azért lenne jó, ha túljutnék ezen, mert sokkal jobb, ha magamnak (is) tetszem... ezzel végül is neki is "jót" teszek...

: )

2015. máj. 2. 19:23
 4/9 anonim ***** válasza:
Hat azert ezt nem mondanam,de at tudom erezni azt,amit most te erzel.1 evvel ezelott nekem is ez volt a problemam,anyukammal megbeszelte(aki ugyan nem pszichologus,de siman elmenne annak <3) es mostanra sikerult elfogadnom magam :) es tobb baratom is lett! Szoval ha szereted magad,teged is szeretni fognak :)) Sok sikert hozza! :)
2015. máj. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ne másokhoz hasonlíts magad. Ne másoktól várd, hogy megnövelik az önbizalmad. Fogadd el magad, szeresd magad úgy ahogy vagy.

Nekem úgy sikerült, hogy egy nap úgy döntöttem leszarom mások véleményét, nem érdekel kinek tetszek, kinek nem. Amíg én jól érzem magam, miért érdekelne más mennyire lát szépnek, csinosnak?

Kövérkés gyerek voltam és kamaszként is elég dundika. Ezért elég sok kritikát kaptam. Pici mellem van most is, középsuliban semekkora sem volt. Ezt is cikizték. Mióta nem érdekel ki mit mond, gondol, csak dicséretet kapok. Na jó, szebb is lettem és csinosabb. De szerintem nagyon jót tett a kisugárzásomnak az önbizalom és ettől lettem vonzóbb.

2015. máj. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna annyi különbséggel hogy nekem nincs barátom :D

Mondjuk ilyen kinézettel...hogy várhatnám el, hogy legyen? :'/

Hidd el, én is utálom magam, a kinézetem, egyszerűen mindent ami én vagyok..és nem tudom magam sehogy sem elfogadni...:c

2015. máj. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sok jót leírt néhány előző válaszoló! :) Figyelj én azt mondanám, van, akinek alapból olyan a beállítottsága, hogy nagyon magas elvárásai vannak önmagával szemben, és nagyon kritikus magával szemben, vagy a körülmények miatt alakult úgy(ezt a hozzáállást látta másoktól, vagy sokan bírálták és csúfolták korábban), aki ilyen, annak nehéz túljutni és minden nap egy "megküzdés" ilyen szempontból. Én is ilyen vagyok, de megéri máshogy állnod magadhoz. A barátodban próbálj meg jobban bízni, és hinni neki, hogy bizony tetszel neki, ő szerelmes beléd, ezt ne kérdőjelezd meg! Biztos van oka rá, biztos vannak értékeid, amit pont tebenned talált meg, nem másban, és neki az a fontos! Ha valami neked nem tetszik magaddal kapcsolatban, és nem csak mások mondják, azon megpróbálhatsz pl. korrigálni, alakon egy kis tornával, sétával, hajat lehet festeni, melírozni , színezni, van ezer féle mód, szemedet kifestheted másképpen, ami picit optikailag csal a formáján, szóval sok apróság dobhat az önbizalmadon! De a lényeg, hogy ne hasonlítgasd magad soha másokhoz. Ez a legnehezebb dolog, de ilyen szemlélettel sokkal könnyebb elfogadnod magad. Nekem ez sokat segített, próbálj kicsit úgy gondolnod magadra, és másokra, hogy mindenki teljesen egyedi, ezért nem kell hasonlítgatni, mindenkiben, és így benned is van olyan, ami senki másban, ami pozitív és utánozhatatlan és ezért becsüld meg magad! Én is sok hibát látok magamban, de mostanság sokszor elgondolkodtam, hogy még a hibáimat is tudom szeretni, és valahogy pont azokat a hibákat tudom a legjobban tolerálni, és elfogadni, amik nekem vannak, és ha valami jobb lenne, és helyette más pedig rosszabb, azt el sem tudnám viselni, mert az nem én lennék, csak azokkal az apróságokkal vagyok teljes! Próbálj így gondolni magadra :)
2015. máj. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Többé-kevésbé mindenki utálja magát. Én sem tudok magammal zöld ágra vergődni és nem tudom hogyan lehet ezt megoldani. Önértékelés és önismeret.
2015. máj. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Senorita Pan válasza:

Szerintem se hasonlítsd magad másokhoz! A barátod téged választott, ennél kell nagyobb "dicséret"?! :D

Nekem is sötét hajam van, kiskoromban én sem szerettem. Most azonban már szeretem, rengetegen irigylik is a színét. :)

Ha mindenképp változtatni akarsz a színén, akkor viszont nagyon érdemes jól megválasztani a színt!! Mindenképp olyat válassz (fodrászod segít), ami illik a bőröd és szemed színéhez! De ne feledd, általában mindenkinek az a szín áll a legjobban, ami adatott. :)

Gondolom sokan mondták már, de tényleg elhiheted, hogy 155 cm-hez a 45 kg nemhogy sok, inkább már kevés, szóval max tornázz, hogy formázd az alakod, de NE fogyózz semmiképp! Nincs rá szükség! :) Szerintem ilyen alkattal és sötét hajjal abszolút magabiztos lehetsz! :) Hajrááá!

2015. máj. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!