Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tanuljam meg elfogadni...

Hogy tanuljam meg elfogadni magam, hogy legyek magabiztos és pozitív? Képtelen vagyok elfogadni a külsőmet, és ez kihat a személyiségemre is.

Figyelt kérdés

A régi sulimban nem voltak barátaim, ráadásul csúfoltak, piszkáltak, megaláztak minden nap, inkább nem is írom le, hogy miket mondtak rám. Borzalmas volt. Szerintem ezért lehet az, hogy nagyon félős lettem, és rosszabbnak érzem magam a többi embernél. Ha társaság előtt mondok valamit, pl felszólít a tanár és válaszolok, nevetségesnek érzem a hangom, meg amit mondok. Nyitott vagyok új barátságokra, új emberekre, de ha félek az emberektől, akkor hiába, mert így aztán nem lesznek igaz barátaim soha. Félek elmondani a véleményem, mert úgy érzem, biztos rosszul fogalmaznám meg, hülyeséget mondanék, és rosszabbnak tartom magam a többi embernél. Szerintem azért lettem ilyen, mert csúfoltak, és nem bírok együtt élni a tudattal, hogy más emberek formálták ilyenné a személyiségemet. Hogy legyek magabiztosabb, nyitottabb? Hogy mutassam meg az osztálytársaimnak, hogy velem is érdemes barátkozni, mert nem vagyok nyomi, és van véleményem? És a legfontosabb, mit tegyek, hogy én is elhiggyem ezt magamról?


A másik dolog meg az, hogy gyűlölöm, ahogy kinézek. Nem vagyok se kövér, se vékony, az alakommal nincs probléma, de az arcomat képtelen vagyok elfogadni. Az egész homlokom pattanásos, foltos, az orrom mitesszeres, és küzdök ellene, voltam bőrgyógyásznál, járok kozmetikushoz, hámlasztókat használok, stb, és tudom, hogy nem marad örökre ilyen az arcom, de nem bírom elviselni, hogy rajtam kívül mindenki gyönyörű. Néha nem tudom eldönteni, hogy tényleg iszonyat ronda vagyok-e, vagy pedig azért gondolom ezt, mert régen az osztálytársaimtól minden nap ezt hallottam. (Csúnya voltam 10-11 évesen, ez tény, de sokat változtam azóta.)

Emiatt mindig szomorúan mászkálok a suliban, sugárzik rólam, hogy valami nagy gáz van az önértékelésemmel. És tudom, hogy vannak emberek, akik pl súlyos betegségben szenvednek, és mégis pozitívak, szeretik magukat, én meg egészséges vagyok, szóval nem kéne gyűlölnöm magamat..és amikor ez eszembe jut, akkor meg azért utálom magam, amiért utálom magam. Az osztályban senki se kedvel 3 embert kivéve, gondolom a negatív, "ne nézz rám" kisugárzásom és kissebbrendűségi érzetem miatt, mert meg se szólalok. Elegem van ebből. Mit tegyek, hogy megszeressem magam, magabiztos legyek, és barátokat szerezhessek, megmutassam az osztálytársaimnak, hogy érdemes velem barátkozni? Hogy szerezhet barátokat egy olyan lány, aki eddig meg se szólalt soha? Hogy fogadjam el magam? 13/L

(Tettem már fel hasonló kérdést, de még nem kaptam olyan választ, ami tényleg segített volna.)



2015. márc. 31. 18:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha hàrom emberrel jóba vagy akkor màr nem értem mi a gond. Nem kell az hogy mindenkivel jóba légy. Foglalkozz azokkal akik veled is foglalkoznak. Tudom milyen érzés azha tele vagy pattanással.azt is ha baszogatnak érte. Én leszartam őket, nem érdekelt egyiksem mert tudtam róluk hogy csak a külsővel foglalkoznak. Ha így csinálod akkor magabiztos is leszel. Fogd fel úgy hogy ők a szükséges rossz ahhoz hogy lelkileg megerősödj.
2015. márc. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát jóban vagyok velük, de a problémáimról egyáltalán nem tudok velük beszélgetni. Közülük 2 ember max haver, mert abszolút semmi közös témánk nincs, nem értjük meg egymást, de azért együtt vagyunk. Szóval egy ember van csak, akire azt tudnám mondani, hogy barát, de vele se tudok minden olyan dologról beszélgetni, ami érdekel, max 1-2 témáról...és önmagamat adom előttük, ami már nagy szó, de leginkább csak hülyéskedni tudunk együtt, komolyabban beszélgetni nem.

Értem, hogy nem kéne hogy érdekeljen mások véleménye, meg ilyenek, de elég érzékeny vagyok, és mindig meg akarok felelni, de még saját magamnak se tudok.

Ja, amúgy lehet, hogy nem volt világos, de már nem piszkálnak, mert másik suliba járok, de érzem, hogy lenéznek az osztálytársaim. De meg akarok változni, mert utálom, hogy ilyen vagyok.

2015. márc. 31. 19:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Arra jöttem rá hogy akikkel beszélhetek dolgokról értelmesen azok valahogy, de meg fognak találni. Nem fontos hogy mindenkivel jóba légy. Irtad is higy 3 közül 2 csak haver és van egy valaki akivel beszélgethetsz 1-2 dologrol. Rá kell vigyáznod hogy ne veszítsd el csak. Utánna lassan ugyan de ha jóba van a többiekkel befog " mutatni" nekik teged. Ha kapcsolatokat akarsz kiépíteni a türelwm a legfontosabb. Nem szabad sietni. Akik pedig nem akarnak veled jelenleg barátkozni később lehet higy fognak, ki tudja? Ha mégsem akkor gondold el mennyi mindent veszítettek azzal hogy nem voltak veled jóba. Tapasztalatból mondom, velem.is.ez volt régen bár én sose akartam igy baratokat keresni. Akikkel régen nem voltam jóba már bánják mert sok mindent eltudok intézni ők viszont kimaradtak. A barátaim közül mind ök találtak meg. Van akivel már tizen éves a barátság. Ugy hogy fel a fejjel.
2015. márc. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!