Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy 12 éves még gyereknek...

Egy 12 éves még gyereknek számít? (úgy értem, hogy az újságokban benne van hogy pl. :gyerek szett stb. )

Figyelt kérdés
A korlátok érdekelnének legfőképpen (pl.: 1-3 éves korig csecsemő kor)

2015. máj. 5. 18:31
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Minden 18 éven alatti gyerek. Azon belül persze vannak kategóriák, de a kamasz is gyerek. 14 éves kortól korlátozottan cselekvőképes gyermek vagy, az alatt cselekvőképtelen. Amikor a 18-at betöltöd, nagykorúvá válsz.

Mindezek alól kivétel, ha 18. éved előtt nagykorúsítanak házassággal. Na akkor is megszűnsz gyermek lenni.

2015. máj. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze az újsághirdetés valószínűleg kisgyerekekre gondol.
2015. máj. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az egyes jól írta, de a felnőtté válás, az szerintem a viselkedéstől is függ. Persze ha egy 14-15-16 éves úgy gondolkodik mint egy 18 éves, vagy mint egy érettebb, esetleg felnőtt, attól még nem lesz felnőtt sem nagykorú. De a gondolkozás és a viselkedés is függ tőle.
2015. máj. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2015. máj. 5. 18:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze, sokan még 20 évesen is kamaszok a gondolkodásukban. A válaszomban csupán a törvényi értelmezést írtam.
2015. máj. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A kereskedelemben attól is függ, hogy a "gyerek szett" mire vonatkozik. Nem mindegy, hogy kifestőkészlet vagy mondjuk házi kémia labor.
2015. máj. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Google első találata: [link]
2015. máj. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Korra még gyerek.Élvezd ki és játssz!
2015. nov. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!