Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám otthon kontrollá...

Hogyan tudnám otthon kontrollálni magam?

Figyelt kérdés

Ha hazaértem leesik egy teher a vállamról, eleresztem magam. Úgy érzem végre szabad vagyok és azt csinálhatok amit akarok, úgy ahogy akarom.

De nem.

Itt is vissza kell fognom magam, mert a szüleimnek nem tetszik a viselkedésem.

Használok csúnya szavakat, nem mozgok, beszélek olyan kecsesen, nőiesen ahogy szerintük jó lenne, és könnyen begurulok.

Iskolában elfogadhatóan viselkedek, de ők ezt nem tudják, és folyton kioktatnak hogy milyen bunkó vagyok meg változtassak magamon mert így senki nem fog elviselni.. Azt hiszik állandóan, mindenhol morcos vagyok, káromkodom, és vagdalkozom.

Ők és a testvéreim sem beszélnek mindig szépen, csak mások előtt. Mégis megszidnak érte ha én otthon használok csúnya szavakat, hogy mekkora parasztság meg szégyen...

Nem vagyok szemtelen, nem beszélek vissza, nem káromkodom állandóan, csak ha valamit idézek, viccelek a tesóimmal, barátaimmal vagy nagyon meglepődöm, nagy fájdalom ér hirtelen. Nem csapom be az ajtót állandóan csak ha ideges vagyok így jön ki és ez sincs gyakran, mégis mindig felemlegetik.


Nehéz ezeken úgy változtatnom hogy közben mindenki csinálja körülöttem. Apám beszél csúnyán, a testvéreim is, anyám is, (na még a macska nem). Anyám ugyanúgy erővel csukja be az ajtót vagy tolja be a fiókot ha ideges..

Ezzel persze nem kezdhetek semmit mert ha megemlíteném én lennék az álszent, a hibáztató stb...


Szóval hogy uralkodjak magamon úgy, hogy ne őrüljek meg??



2015. máj. 6. 17:17
 1/1 anonim ***** válasza:
Jelen esetben csak vágyhatsz rá hogy azt csinálj amit akarsz, én is addig várhatok amíg el nem költözöm vagy megszökök, pedig én már rég nem vagyok egy önérzetes tini. Más kiút nincs csak a saját élet, egyedül vagy valakivel, akivel megértitek egymást.
2015. máj. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!