Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ilyen az én életfilozófiám....

Windprincess kérdése:

Ilyen az én életfilozófiám. És a tiétek?

Figyelt kérdés

Olvastam már egy-két választ a témával kapcsolatban , de úgy gondoltam , hogy a saját nézeteimnek új kérdést szentelek. A világnézeteitekre , hozzáállásotokra és véleményetekre lennék kíváncsi. ( elsősorban olyan emberek véleményét várom , akiknek már úgymond kialakult világnézetük van)

Véleményem szerint (és elnézést hogy most irodalmi fogalmakkal jövök , de ezzel tudom legjobban szemléltetni érzéseimet) ha a hozzám legközelebb álló stílus(korszako)t kellene választanom, az a szentimentalizmus lenne ... És nem azért mert annyira szeretek szenvedni , hanem mert ... pl a szerelemben egyáltalán nem arra vágyom , mint az átlag ( és tudom ... ez nem valami jó). Hogy bővebben kifejtsem ... Számomra sokkal fontosabb az , hogy valakivel filozofálgatni tudjak , mint a kinézete ... (Mondjuk ez elég ironikus , mert fiúknál előnyben részesítem az emo hajat , de egyáltalán van olyan ember akinek ne lenne akár egy pici elképzelése/ideálja:)? ) Visszatérve, a szentimentalizmusban az tetszett , hogy a szerelmet magasabb rendűnek írta le " a testiség bűnétől mentesen" csak érzelmi szálakra helyezte át. ( Nehogy azt higgyétek , hogy apácának készülök , mert ha olyan emberrel vagy akit igazán szeretsz... Mármint elsősorban a lényét szereted, akkor bizonyos dolgok is gyönyörűek lesznek. Ezzel szemben a rokokó stílusával (hogy már megint kiakasszalak titeket) tudnám jellemezni a mai boldog , ám sokszor felszínes embereket ... Akiknek csak a külsőségek fontosak... Én is tudom értékelni az élet apró örömeit ... Pl már az is mosolyt csal az arcomra , ha egy gyönyörű virágos rétet látok, de a bulik , cipők stb hidegen hagynak. Ez talán nem teljesen normális a koromban, de nem tudok , sőt nem akarok olyan lenni mint a többi , üres ember. És... nem tudom , hogy rajtam kívül van-e még így valaki...

A mai stílusokból az emo jellemezne engem leginkább... Hmm de még az sem. A dalszövegek ragadnak magukkal leginkább. Kinézetre nem vagyok a stílus követője , kivéve pár fekete cucc. Csak a sok érzelem jellemző rám. Egy példa arra hogy mennyivel másként gondolkodom a szerelemről: " Jajj de szeretlek Bééébii és ehhez hasonló úgymond nyálas vallomásoktól falra mászom. Először is .. mi az hogy bébi ? Mintha csak egy vacsitolós kiskutya lenne a lány... Sokkal többre értékelem és szebben találom , azt a mondatot , hogy : "Örökké szent leszel nekem.."(TokioHotel). Ebből is látszik hogy kinek mennyit jelent a lány. Most nem azt mondom hogy istenítsenek , de gyönyörűnek találom , ha valakinek ilyen gondolatai vannak. Hiszek még a jó emberekben... Akik nem csak magukra gondolnak és nem csak átlagos gondolataik vannak.

(És még annyi, hogy imádok más emberek gondoltaival megismerkedni , és benne úgymond önmagamat keresni)

Ti mit gondoltok erről ? Nagyon érdekel a véleményetek, a gondolataitok! :)



2015. máj. 6. 23:00
 1/9 anonim ***** válasza:
teljesen rendben van a filozófiád. pozitív hozzáállás, érthető, világos fogalmazás, teljesen elfogadható érzelemteli gondolkodás. csak így tovább
2015. máj. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az enyém? Hajjaj ez jellemezni, kemény dió, nem egy megszokott skatulyázható egyén lennék. Név nélkül vagyok leírom.


Van benne sok egymásnak látszólag ellentmondó tulajdonság, valahogy mégis sikerült összevegyülnie, nem múlékony változásként, hanem fixen ilyen vagyok.


Alapvetően a mának élek, de carpe diemnek nevezni túlzás erősen is. Nem szeretek reménykedni, várni, inkább élvezem mindig az adott napot.


Aztán innen jön az első szép kis csavar, hogy ki mit élvez. Nálam ebben van valami morbid vagy csak elborult beütés. Az emberek többsége szereti ha süt a nap, jó idő van, és pont fordítva, szeretem a borongós időt, a telet, szeretek mindent ami kellően elborult a normális ( minden relatív ugyebár ) felfogás szerint. Szeretek sötétben autókázni, sokkal jobban mint nappal, egyszerűen csak este, sötétben sétálni egy jót. Egyszerűen ilyenkor érzem magam jól, sokkal jobb a kedvem. Sok ember rosszkedvű lesz sötétben ez nálam fordított. Ha könnyen elemezhetőnek akartam volna írni magam, legegyszerűbben úgy fogalmazhatnék, hogy tökéletesen beillenék egy Tim Burton filmbe. Nem vagyok goth vagy emo, semmi stílusirányzat, kívülről semmi extra sem látszik.


Aztán megint ott van egy fordulat, hogy ettől független szívesen segítek bárkinek ha valamiben lehet, amiben csak tudok, szimplán csak jól esik.


Mondják az ember társas lény, hát én ha már 3 embernél többel kell lennem egyszerre az nem az én asztalom, jobban kedvelem a magányt, vagy max 1-1 ember társaságát egyszerre. Egyetlen dolgot tudnék elképzelni hogy egyszer társat keressek, de elég kevés lány létezik aki érzésre azonos hullámhosszon van velem.


Aztán jön az a vonal, hogy imádok olvasni, írni, konkrétan az könnyen előfordul, hogy hetekig be sem kapcsolom a TV-t, de könyvet minden nap fogok a kezemben.


Sok dologtól frászt kapok a mai világban, amerre a világ tart, talán ezért is vagyok így boldog ahogy.

Például legutáltabb szavaim van az, hogy " kötelező ", köszönöm de számomra a szabad akarat egy alappillér. Nem összekeverendő a szabályok semmibe vételére, hanem ezalatt olyasmiket értek amik társadalmilag ide vett dolgok.


Fiatalabb koromban is csak, hogy egy példát ragadjak ki a gondolatmenetből: Kötelező ünneplő valami iskolai rendezvényen - Nos rajtam ritkán lehetett ilyet látni, egyszerűen én nem ünnepeltem semmit, részemről ugyanolyan nap volt mint a többi, akkor köszönöm, de nem erőltessék már rám. Mellé itt jegyezném meg, hogy 4-5 átlagokkal zártam minden évet, csinálgattam a dolgokat. Más kérdés, hogy itt is csak a cél volt előttem, jussak át középsuliba, legyen meg a szakma amit akarok.


Informatikából élek, de ettől független szeretek bütykölni, szerelni, szintén jó kedvem van akkor ha könyékig olajos vagyok, de sikerül mondjuk egy láncfűrészt vagy fűnyírót vagy bármit megjavítani vagy legalább kideríteni, hogy mi a baja, rokonoknak, ismerősöknek elég gyakran segítek ilyesmiben.


Nem tudom mit lehetne írni, mert kisregényeket tudok tényleg bármiről ha nagyon akarok.


De ha gondolod kedves kérdező, mivel írtad, hogy érdekelnek más emberek gondolatai, hát ha szeretnéd beszélgethetünk is bármilyen témáról, úgy alakulnak legjobban ki a dolgok a másikról.

2015. máj. 7. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Az enyémnek nem tudom, hogy van-e neve, mindenesetre nem szeretem beskatulyázni, címkékkel illetni a dolgaimat. Az életfilozófiámat rengetegszer leírtam már néhány embernek, ha nem haragszol bemásolnám.


Annyira el tudok merülni magamban, hogy pontosan tudom, hogy ki vagyok. Mik az erősségeim, gyengeségeim stb. Aki erre képes, az érezni fog mindig egy semleges nyugalmat, békét. Ezután mindegy, hogy mi lesz, a létezés fogja a fő örömöt okozni, és nem a történések, amik teljesen kiszámíthatatlanok. Nálam ez a boldogság. Nekem fontos az objektivitás, tudom, hogy mit tudok elérni, mi lehet abszolút reális, meg mi az, ami irracionális. Én nem feltételekhez kötöm a boldogságot. Ez a lelki béke abból fakad, hogy pontosan tudod, hogy mire vagy képes, és nem célorientáltan, hanem folyamatorientáltan fogsz gondolkodni. Szóval nálam ez egy állapot. Nincs fent és lent, persze vannak kisebb kilengések. Ha elérem a célomat, akkor tudok örülni, de korántsem annyira, mint mások teszik. Viszont ha történik valami rossz, akkor nem vág padlóhoz, pár percig zavar egy kicsit, de utána elmúlik, hogy miért?

Szerintem az emberek problémáinak a fő forrása a nem elég mély önismeret. Nekem nincsenek problémáim, amik zavarnak, azokat a következőképpen rendezem le:

Tegyük fel, hogy van olyan dolog ami zavar, frusztrál.

Meg tudom oldani? -->igen --> nincs probléma

Meg tudom oldani? --> nem --> nincs probléma.


Elég sok dolgot máshogy élek meg. Pl. az érzelmeket. Én az érzelmeim többségét értem, hiszen nem jönnek túl mélyről. Meg persze nálam is vannak önismereti hiányosságok, meg kérdőjelek érzelmi téren, de ezek abból fakadnak, hogy túl mélyen gyökereznek. Nem vagyok robot én sem.


J. D Salinger mondta, hogy "Szerintem az élet egy ajándékló". Teljesen igaza van, az összes dolog, amit az élet ad számomra pluszban, az már csak hab a tortán.

2015. máj. 7. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%

Én azt gondolom, hogy ha nem veszel mély levegőt, tíz-húsz év múlva tapsolni fogsz a mennyezetnek és a pszichiátered nem fog tudni mit kezdeni veled.

Az agy oxigénhiányos működéséből következik, hogy szervezeted az agy működéséhez elvonja az oxigént az emésztésedből, a tökéletlen emésztés miatt a vér oxigénszállító képessége korlátozódik, ami által az agy teljesítménye is korlátozódik. Csak a saját bajaiddal leszel elfoglalva, ez annyiban gáz, hogy a többi ember is hasonló helyzetben van, így soha nem fogod megtalálni akit keresel.

Tudom ez most úgy hangzik neked, mint hogy aki nem tud úszni az ne másszon fára mert elüti a villamos!

De igen is, az agy oxigénellátása befolyásolja a szabad gondolkodást. A körnek Te csak egy cikkelyét látod, és azt hiszed hogy az a teljes kör!

2015. máj. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%
A túliskolázottakra jellemző ez a cikkelylátás. Mennél több információ, annál jobban szűkül a cikkely. Az agy arra összpontosít, azt véli a valóság alapjának. De ha elegendő oxigént kap az agy, kapacitása növekszik, ez a cikkelylátás egyre kiszélesedik. Ezzel fel tudja fogni saját és mások helyzetét, végül kialakul a kör.
2015. máj. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 opened paradise ***** válasza:

Pusztán kíváncsiságból:

Hány éves vagy?

Sokan gondolkodnak/gondolkodtak így,csak sajnos idővel "betöri" őket az élet. Ha te már ezen túl vagy és mégis tudsz így hozzáállni,az jó és ritka.

(Szerintem)

2015. máj. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a pozitív és a nem éppen pozitív válaszaitokat is :) Minden ember más , így nem várhatom el hogy mindenki egyet értsen velem . Lehet hogy a "negatív hozzászólónak" van igaza , és nem így kellene gondolkodnom , de öröm volt látni a pozitív hozzászólásokat is ! :) Hogy hány éves vagyok ? Csak 16... Tudom , ez nem hangzik valami biztatónak ,hisz egy ilyen fiatal lány mit tudhat az életről? Épp ezért , mások véleményét és gondolatait tanulmányozva próbálok kialakítani egy képet a világról. Amelyik nézet nem nyeri el a tetszésemet vagy nem találom hűnek elvetem, de a többi , amelyek tetszenek és reálisnak tartok azt megtartom. Így ismerve meg magam egyre jobban :) Mert ... régebben próbáltam átlagos lány lenni , úgy gondolkodni mint a többiek , beleveszni a hétköznapi dolgokba... De sajnos rá kellett jönnöm , hogy ez nekem nem elég :)
2015. máj. 7. 21:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Prűd vagy,túlságosan is. Nem értékeled a csodás szexet,ronda vagy és nincs pinád.
2017. okt. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Láttam nemrég egy videót, amiben egy nő arról beszélt, hogy találkozott Isennel. Most a vallásba nem mennék bele, mert azt mindenki teljesen máshogy látja és fogja fel, de ebben a videóban elhangzott egy "gondolat" vagy " válasz" ami engem nagyon megfogott. Valahogy így volt: "Isten fogta a követ, és bedobta a vízbe. Azt mondta , hogy én vagyok a kő. És akkor megértettem. Minden ember hatással van mindenki más életére, ahogy a kő is hatással van az egész vízre, mikor hullámokat hoz létre ."

Ebbe belegondoltam, és mi van, ha az életet nem úgy kellene nézni, mint egy egyén életét, hanem mint a nagybetűs ÉLETET amiben minden élőlény létezik.

2018. júl. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!