Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet kilépni az...

Hogyan lehet kilépni az egoista, másokat lenéző szemléletből?

Figyelt kérdés

Régen sokan támadtak és bántottak, így az egész életemet arra építettem rá, hogy majd megmutatom nektek, milyen is vagyok, mennyi mindennel többet tudok elérni, mint ti. Ehhez társult egyféle egoista szemléletmód. Én nem érzem, csak a környezetem tapasztalja. Ráadásul keveset érdeklődök és úgy érzem, hogy bőven nehéz a saját gondjaimat leküzdeni, elég csak azzal foglalkozni.

Hogyan lehet ezt a bosszúérzetet leküzdeni, túltenni magam rajta és más szemléletet felvenni?



2015. máj. 9. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell leküzdeni, elég eltitkolni.
2015. máj. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Amikor azt hiszem, úgy érzem, hogy már más vagyok, akkor mindig kiderül, hogy változatlan. Nem tudom, nem lehet eltitkolni. Valahogy meg kell változni.
2015. máj. 9. 21:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben járok, csak én nem helyezem magam mások fölé, csak egyszerűen nem érdekelnek mások problémái, gondolatai. Ezt sajnos visszahúzódásnak, vagy érdektelenségnek veszik és nem barátkoznak velem. Egyébként engem is támadtak régebben, és bennem is megvan a majd megmutatom érzés, de sajnos nem tudok semmit felmutatni.

Szerintem ebből nincs kiút.

34/f

2015. máj. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Biztos vannak rá pszichológiai gyakorlatok. Csak épp én egyet sem ismerek.
2015. máj. 9. 21:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Alapjaiban gondolom ay egoista érzéseket, "több vagyok nálatok" érzéseket úgy lehet leküzdeni, hogy talán megismersz másokat, egszerűen a saját burkodból kilépve érdeklődsz, és a probléma megodja magát.

Legalábbis nekem is volt egy fajta egoista időszakom, amikor úgy éreztem, arra akarom építeni az életemet, hogy én jobb vagyok másoknál(pusztán a kissebbségi komplexusaim miatt:))), miközben nagyon sok dologban nem voltam jobb.

Nem éreztettem, de másképp puszta félelemből néztem le másokat, hogy magamban tartsam azt az érzetet, hogy én nem vagyok kevesebb.

Szerintem az segít, hogyha pl. a bántások helyzeteiben a konfliktusokkal foglalkozol(általában sokkal jelentősebb), és azokat oldod meg, mintsem magadra vedd és ezeken emészd magad. A támadásoknak sokszor konkrét kiváltó tényezőik vannak, nem csak a te személyed vagy egod sértéséről szól.

pl. ha te is valakit megbántottál, vagy csak ellenszenvessé váltál a szemében egy bizonyos szituációban, akkor nem kell elfordulni, mintha az egész életedre törtek volna, de aki folyamatosan ezt teszi, az persze így éli meg.

2015. dec. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!