Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek normális dolog...

Szerintetek normális dolog ez? Furcsa gondolatok járnak a fejemben!

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy már évek óta nézegettem egy konkrét autó típust, ami nagyon tetszett. Egy éve elkezdtem dolgozni, az azóta kapott fizetésemből idáig nem költöttem semmire, mert ez az autó volt a célom. Most volt egy jó állapotú itt a közelben, ezért úgy döntöttem megveszem, a teljes vételár rendelkezésemre állt, az átíratásra kértem kölcsön a szüleimtől, amit vissza is fogok adni nekik. Az autó ára 1,4 millió forint volt, én jelenleg 21,5 éves vagyok.


A baj viszont itt kezdődik, mert most mégsem olyan felhőtlen az öröm, ahogy azt az elején gondoltam. Kicsit olyan furán érzem magam, hogy ennyi idősen ilyen autóval járjak, attól tartok megszólnak az emberek, hogy jól megy neki, holott nem is ismernek, nekem tényleg nagy szám ez az autó, mert még csak hasonló sem volt soha a családban. A másik vélemény pedig az, hogy miért nem gyűjtögetek inkább lakásvásárlásra, tényleg nem kevés pénz, de ha úgy nézzük akkor nem veszik el az az összeg.


Nektek mi a véleményetek, normális dolog ez, vagy én vagyok hülye, hogy ilyen dolgokon agyalok?


Üdv.



2015. máj. 10. 18:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Légy büszke magadra, hogy az álmodra ki tudtad spórolni ennyi idő alatt a pénzt! Ne foglalkozz a rosszmájú megjegyzésekkel (már ha lesznek egyáltalán!, mert az is lehet, hogy te fújod fel a dolgot), senkinek semmi köze az életedhez, úgy éld, ahogy te szeretnéd! Most, hogy megvan az autó, gyűjthetsz más dolgokra!
2015. máj. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem egy vicc jutott erről az eszembe:

Az arab olajsejk fia egy német egyetemen tanul.

A fiú hazatelefonál az apjának,és közli vele:

-Apa,nekem nagyon kellemetlen,hogy Ferrarival járok az egyetemre,míg mások vonattal jönnek...

mire az Apa:

-ne aggódj fiam,küldök holnap 10 millió dollárt,vegyél te is egy vonatot!


Szóval,nem érdekeljen semmi,éld az életed,örülj annak,ami neked jó!!!

2015. máj. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

A penzert te dolgoztal meg ergo arra koltod amire akarod. Sajnos sokan esunk abba a hibaba hogy de mit fognak szolni masok es stb... Ezt viszont lekell szarni! Ez a te eleted es nem az ovek.

Szerintem inkabb legy buszke Magadra! Masok elbulizzak, elisszak vagy elcigizik minden megtakaritott penzuket..

2015. máj. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem jogosan szolnak meg erte :P

1 eve dolgozol, ami azt jelenti hogy a havi beredbol 125ezret felre kellett tudnod tenni mindenfele gond nelkul. Amibol kovetkezik hogy kb. 150-200 ezres netto fizetesed lehetett, ami egy 19,5 eves sracnak szerintem sok, aki epp most erettsegizett le. Talan protekcioval dolgoztal. Ennyi jutott eszembe, mert mcdonaldsban nem fizetnek ennyit.

2015. máj. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem kevés, de megdolgoztál érte s ez volt az álmod! Az se jó, amikor egy pár házra gyűjt és a férj beszól a feleségnek, ha az vastagabb szelet sajtot helyez a kenyérre (hallottam már ilyenről). Végre van pénzed, kell egy kis luxus is néha. Az autó pedig értelmes dolog, bár tény, hogy vannak olcsóbbak, de Neked ez olyan, mint másnak egy szintén nem kötelező, szükséges - hobbi. Amit szeret. Amire áldoz, akkor is, ha mások nem értik. Ezzel nincs baj, ez normális.

Mi is spóroltunk, hogy egyszer majd házunk legyen. Mégis vettünk 2 motort, pedig az komoly érvágás volt, főleg, hogy elkezdünk túrázgatni velük :D De nem bántuk meg. Kellett. Van ilyen.


Végre megvan az autó, nehogy ne élvezd a rosszmájú megjegyzések miatt!!! Az emberek egy része ilyen, ne foglalkozz velük. Úgyis beszól valaki, bármit teszel. Főleg ha élvezni mered az életet, s egész OK kocsit veszel ily fiatalon... Nézzenek oda, nem arra költi a fizuját, ami szerintük a helyes...


Van, aki 4 millióért hitelre vesz egy sportmocit a Te korodban, majd beleáll egy falba a saját hibájából. Na annak be lehet szólni, habár megvan a maga baja akkor is, ha túléli.

No, Te inkább a másik véglet vagy. Teljesen jól csináltad. Örülj az autódnak sokáig és tényleg ne foglalkozz másokkal!

2015. máj. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#4: Márpedig vannak 200 ezres állások, amihez nem kell semmilyen végzettség, csak érettségi és angoltudás... Még csak a bejutás se nehéz, mert rengeteg ember kell és van fluktuáció...
2015. máj. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát szerintem a lakás fontosabb, mint a kocsi, de te tudod.
2015. máj. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
21.5 éves srácnak a kocsi a fontos,ez természetes.
2015. máj. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, a fizetésemről annyit, hogy ha úgy van szoktam túlórát vállalni és így megvan az az összeg amit írt az egyik válaszoló, de most ez olyan sok egy szakképzett embernek, aki szakmájában dolgozik?
2015. máj. 10. 19:40
 10/10 A kérdező kommentje:
Most olvasom, a 125 megvolt, de mint írtam a szüleimnek hála másra nem kellett költenem és nem is költöttem. Jó nekem a kínais cipő, meg farmer, engem nem vonzanak ezek a menő cuccok.
2015. máj. 10. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!