Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek elárul bármit is...

Szerintetek elárul bármit is az ember személyiségéről az, hogy humán vagy reál beállítottságú?

Figyelt kérdés

Tapasztalataitok alapján lehet egyértelmű személyiségi jegyeket kapcsolni a két különböző, úgymond "embertípushoz"?

Például a humán beállítottságúak általában nyitottabbak, a reál beállítottságúak viszont céltudatosabbak, ilyenekre gondolok. Ez persze csak példa volt.

Mi a véleményetek erről?



2015. máj. 14. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmit, mivel ez az egész felosztás mondvacsinált. Egy rakás emebrt ismerek, akit nem tudnék beskatulyázni egyikbe sem (többek közt magamat sem).
2015. máj. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem van némi összefüggés, nem annyira a nyitottság vagy céltudatosság jellegű dolgokban, hanem a pl. a problémák megközelítése, megoldása terén. Akik inkább a reál tárgyakban erősek, azok általában analitikus gondolkodásúak, a problémát önmagában nézik, kézzelfogható összefüggéseket keresnek, pontos információkra van szükségük. Hajlamosabbak arra, hogy előre, konkrétumokkal tervezzenek, többségük rosszul érzi magát attól, ha infók hiányában nincs megközelítőleg pontos képe arról, hogy mondjuk 2 év múlva hol lesz, mit fog csinálni (munka, magánélet terén.)

Nagyjából úgy lehet érzékeltetni a dolgot, hogy egy balesetnél a reál hívja a mentőt, a humán teszi a kabátját a sérült feje alá:-)

Ez persze nem egy tudományos vélemény, csak a tapasztalatom, az embereket tényleg nem lehet csak az érdeklődési területeik alapján kategorizálni. 3 gyerekem közül egy igazi "kocka", egy átmeneti (tulképp mindkét területen egyformán erős), egy inkább humán beállítottságú, ennek "ellenére" matekból is nagyon jó. Az ő esetükben a két besorolhatónál abszolút működne a fenti példa, az "átmeneti" esetében nem tudnám megjósolni, mit csinálna először.

2015. máj. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem nagyon sokat elárul. A reálos ember megbízhatóbb, konzervtívabb, két lábbal áll a földön, önmagán kívül más is érdekli. A humános éli, a nagy édes életet, és szarik minden másra.
2015. máj. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Magamról pl. azt sem tudom eldönteni, hogy humán vagy reál gondolkodásom van-e.
2015. máj. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#3: ja, mert nincs olyan, hogy valaki konzervatív, és s**rik mindenki másra...
2015. máj. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Biztos van, de nem ez az általános.
2015. máj. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
AAkkor mondj egy százalékot, az emberek mekkora részére igaz az a durva és szélsőséges általánosítás, amit leírtál.
2015. máj. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én nem igazán tudom, melyik oldal mellé álljak. Úgy értem van egy-két dolog, ami tényleg "együtt jár" a beállítottsággal (kicsit mondjuk ellenkezik a véleményem a harmadik válaszoló által felsoroltakkal) de közben minden ember más-más típusú, ha jobban belegondolunk.

Nekem például az anyukám egyértelműen humán beállítottságú, mégis, nála céltudatosabb embert keveset láttam még. Sosem illetném az "álmodozó" jelzővel.

Ellenben az édesapám, aki mindenképpen reálos agyú, néha teljesen szétszórt, időben pontatlan, és, hát bizonyos dolgokban nem túl megbízható.

Kicsit kételkedem ezekben a beállítottsági sztereotípiákban.

2015. máj. 15. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!