Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Petőfi Sándor személyiségéről...

Petőfi Sándor személyiségéről mit lehetne elmondani? Milyen tulajdonságokkal rendelkezett, milyen ember volt?

Figyelt kérdés
2010. aug. 23. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha olvasod a verseit, szerintem megtudsz róla annyit, amit bárki el tudna neked mondani.
2010. aug. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én hiába olvasom el a verseit, nem tudom "lefordítani" tulajdonságokra... Rossz vagyok az ilyesmiben, a saját tulajdonságaimat se tudnám felsorolni, nemhogy egy vadidegen emberét versek alapján :S
2010. aug. 23. 12:57
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

nagyon átlátszó ember volt

annyir hogy elis tünt a ködben

2010. aug. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Petőfi egy zseni volt. Annyira egyszerűen, közérhetően, mégis választékosan fogalmazott, úgy használta az akkori magyar nyelvet, hogy az még 160 évvel a halála után is ugyanolyan érthető, időtálló.

A különböző XX. századi izmusokhoz, modernkedésekhez képest túl egyszerűnek tűnt a nyelvezete, nem volt eléggé "elegáns", így méltatlanul háttérbe szorult.

Támogató példának az 'Apostol' című elbeszélő költeményét hozom fel. Témájában izgalmas, tartalmában változatos, nyelvében pedig olyan, mintha csak ma írta volna.

Úgy tudom, hogy mint katona nem volt a legjobb, több volt benne a lelkesedés, mint a hozzáértés és a harci kreativitás. Talán még a katonai, harci fegyelem terén is voltak hiányosságai.

Mint gondolkodó, mint ideológus, elméleti közéleti ember, nagyszerű volt.

Petőfit szeretni kellene!

2010. aug. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%
Ő volt a vátesz, a lánglelkű ifjú költő, a hős tűzben égő forradalmár!
2010. aug. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

Petőfit nagyon-nagyon szeretem, gyönyörű versei vannak! Az előttem lévők már nagyjából mindent leírtak, egy hibája volt: a családja nagyon háttérbe szorult a nemzet iránt érzett kötelességei, feladatai mellett. Később ezen el is gondolkozik, össze is hasonlítja, hogy melyik lehet a fontosabb, azt hiszem Az apostol című művében. Ennek ellenére Petőfit csak szeretni és tisztelni lehet.

16/L

2010. aug. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. aug. 30. 15:27
 8/8 anonim válasza:
63%

Ja, és ez a lánglelkű hős forradalmár zseni úgy halt meg Segesvárnál, hogy a csata előtte elkártyázta a lovát, ezért kénytelen volt gyalog harcolni.Ahhoz pedig túlságosan büszke volt, hogy nála jóval rangosabb kártyapartnereitől a tartozás elengedését kérje.Na ennyit a hősről!

Egyébként szerintem határozottan szangvinikus személyiség volt.


(Ja, és szeretem a verseit, mielőtt belémkötnének)

2013. ápr. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!