Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberek miért nem képesek...

Az emberek miért nem képesek egy aránylag helytálló összefoglaló képet készíteni egy ember személyiségéről?

Figyelt kérdés
Kiráz a hideg attól, hogy írok valami érdekeset és elgondolkodtatót, amire az a reakció, hogy milyen okos vagyok, vagy hogy "nem mindennapi elmére vall", majd amikor valamit egyszerűbben fogalmazok meg, már rögtön átlagos, vagy esetleg ostoba ember leszek akinek bizonygatnia kell az intelligenciáját. Tudom, hogy egy emberről nem lehet teljes átfogó képet alkotni, de belefáradok abba, hogy újból és újból el kell játszani ezt.
2011. jún. 24. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Az emberek miért nem képesek egy aránylag helytálló összefoglaló képet készíteni egy ember személyiségéről?"


Akkor tudsz helytálló összefoglaló képet készíteni egy ember személyiségéről, ha az egész életrajzát ismered, és élete minden kritikus pillanatában végignézted a viselkedését, hozzá pedig lehetőleg ismered a gondolatait is, pl. sokat beszélgetsz vele, elolvastad a naplóit stb. Azaz soha.


"Kiráz a hideg attól, hogy írok valami érdekeset és elgondolkodtatót, amire az a reakció, hogy milyen okos vagyok, vagy hogy "nem mindennapi elmére vall", majd amikor valamit egyszerűbben fogalmazok meg, már rögtön átlagos, vagy esetleg ostoba ember leszek akinek bizonygatnia kell az intelligenciáját."


Ettől ne rázzon ki a hideg, ugyanis ez teljesen logikus. Ha írsz valami egyszerűt, akkor egyszerűnek tűnsz, ha írsz valami bonyolultat, bonyolultnak tűnsz. Az lenne a furcsa, ha fordítva történne, nem?

2011. jún. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Írtam is, hogy:

"Tudom, hogy egy emberről nem lehet teljes átfogó képet alkotni"


Csak egyszerűen fárasztó minden új ismeretségnél kiérdemelni a tiszteletet.

2011. jún. 24. 21:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Ettől új ismeretség. Hogy még nem ismernek.
2011. jún. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!