Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A szociális fóbiásnak fejleszt...

A szociális fóbiásnak fejleszteni az emberekkel való kommunikációját kicsit nem olyan mint a bénát járni tanítani?

Figyelt kérdés

Szerintetek?


Még ha kicsit erős is a túlzás, de olyan kegyetlenség, hogy pont ez az egy dolog rohatt fontos a mai világban miért nem lehet valaki szimplán jó valamiben, több dologban, miért kell a locsifecsi, random beszélgetés bla bla ésegyéb..


Mikor anyám dumál a szomszéddal, mindig úgy érzem, hogy még ha kínoznának is akkor se menne, de mi legyen ilyenkor? Szerencsétlen gyerek így született, nem tehet róla vagy mi?


21



2015. máj. 15. 23:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem szociális fóbiám van hanem egyszerűen sokkal kisebbek a társas igényeim mint az átlagnak. De már ez is nagyobb ellenszenvet vált ki az emberekből mintha mondjuk azt mondanám hogy leprás vagyok.
2015. máj. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
a nagy tudósok is mindíg elszigetelték magukat a társadalomtól. Egyszerűen ha az ember kevesebbet pletyizik a sok marhaságról, több ideje marad hasznosabb dolgokra.
2015. máj. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A helyesírás is rohadt fontos.


Hát attól függ hogy akarod-e fejleszteni a dolgot vagy sem.


Ha te magad nem akarod csak másnak a javaslatára erőszakolod magad akkor hagyd későbbre a dolgot hátha alakul magától is.


Ha viszont te akarsz ismerkedni vagy dumálni akkor próbáld minél gyakrabban.


A hasonlat pedig inkább akkor lenne helyes ha valaki tolószékben ül teljesen egészséges lábakkal.

Ha akar feláll belőle ha nem akar akkor meg ücsörög.


Van szemed-szád tudsz kommunikálni, kérdés hogy akarod-e.

2015. máj. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Minden erőmmel szeretnék változtatni rajta, én magam, és nem idő által..de egy dolgot ki nem állhatok, a ha hamis embernek kell játszanom magam, hogy komolyan vegyenek


próbálom ahogy csak tudom, de már rájöttem, hogy mindig csak "normális" emberekbe botlok, olyanokba mint én nem igen..és a "normális" emberek észlelik, hogy én ilyen vagyok, és leszarnak emiatt


ok, hogy reagáltál volna a kövi szituban..külföldön suliba csoportokba dolgozunk, a csoporttársaim tapasztaltabbak, és nincs semmiféle szociális fóbiájuk, kérdőíveket kellett kitölteni, és az egyik srác mondta, hogy kérdezzek már meg embereket, felosztottuk a feladatot, és nem mondhattam nemet, mert gyengének tűnök..odamentem 4 egymással dumáló csaj osztálytársamhoz megkérdeztem őket, hogy van e 3 percük, mondták, "ja miért ne" és 2 mp után annyira bénán éreztem, lekezelően kuncogtak, azt sugallva kb én mit akarok itt, ők a királyak


nagyon megalázó az egész


Melyik részén csesztem el?

2015. máj. 16. 00:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyszerűen csak alul értékeled magad a többiekhez képest és ezért félsz tőlük.

Ezen kívül sokkal nagyobb figyelmet szentelsz a többieknek miközben magadat leszarod.


Nagyjából ebből áll a fóbiád.


A gondolatok amiket magadévá kéne tenned:


Én-nekem-enyém


Én vagyok a fa.sza srác

Én vagyok a király a környéken

Én vagyok a csávó akiért odáig vannak a csajok

Bárkivel le tudok állni jókat dumálni

Mindenki tőlem akar mindent, nekem van a legkeményebb fa.szom és minden ami én én én én.


És akkor fogsz tudni beszélni az emberekkel egyenrangú partnerként.

Elvégre is a csajok is királynak érezték magukat az elmondásod szerint.

Gondolod hogy ez olyan nagy kunszt ?


Csinálj királyt magadból, ez minden.

2015. máj. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, a kiindulópont az az, hogy "alacsonyabb" vagyok, és ha megismerem őket, akkor rájövök hogy 3% igazán szimpatikus 20 viszonylag, a többi meg játsza magát


Csak azt nem értem, hogy ha ezt körülöttem lévő emberek kezdték? akkor hogyan fordíthatnám ezt úgy vissza mintha nem kezdték volna..


Értem mit mondasz, és ekkor jön képbe a hit..nos nekem elég erős hitem van, olyan dolgok történtek velem gyakorlás után, ami mondjuk úgy sok embernek hihetetlen..mondanám, hogy ez egészen más, de annyira nem csak egy kicsit, itt ugyanis, mindig közrejátszik a rizikó, hogy ha nem jön, össze megint megalázódom és megint "kezdhetem előröl


csináljak hangalámondásos mp3-mat és azzal feküdjek vagy hogy lehetne? lehet, hogy mikor ezeket elkezdtem nem csináltam elég sokáig? lehet hogy hónapokig évekig kellene?

2015. máj. 16. 01:21
 7/8 TheGod17 válasza:

Én is ebben szenvedek. De én szeretnék beszélni és meg akarok gyógyulni.


"bénát járni tanítani" ez fizikai betegség, viszont mentálisból szerintem meg lehet gyógyulni.


Bár ez elég bonyolult.. lehet hogy alsóbbrendűnek tartom magam amiért nem tudok beszélni, ha kérdeznek is, olyat amire nem tudok válaszolni, vagy kínos lenne a válasz, csak izzadok és félek, és imádkozok hogy legyen már vége.

Meg hogy nem tudok olyan alapvető dolgokat mint más.. szerencsétlen vagyok, és egy kicsit sem önálló..

De másrészről viszont..van akivel beszélek, és kimeríthetetlen a téma, normális értékrendje és világnézete van.. egyenrendűnek tartom.. bár van akivel ekkor sem, mert feljebb tartom.. és vannak olyan emberek akik minden hülyeséget kimondanak amit gondolnak, és ezért azt hiszik hogy menők.. stb


Szóval nem érthető teljesen ez a betegség hogy miktől függ..

2015. máj. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezőnek mondom hogy nem kell semmit ismételgetni.


Egyszerűen tartsd magad egyenrangú partnernek.

A másik hogy nem kell félni a többi embertől.

Nem fogja leharapni a fejed senki azért mert beszélsz vele.


A félelem miatt túl nagy a "távolság" közted és a másik ember között. Szakadék van kettőtök között és ezt kell áthidalni ami túl nagy feladat és csak kevés emberrel sikerül.

Ezt a távolságot könnyedén le tudod csökkenteni azzal ha máris barátodként tekintesz a másikra. Tehát találkozol valakivel akit nem ismersz és amikor szóba elegyedsz vele a barátodként tekintesz rá. Ezzel a szakadék máris megszűnt közöttetek és sokkal közvetlenebb lesz a beszélgetés.


Alapvetően az emberek ugyanugy működnek, mindenkiben munkálkodnak érzelmek és félelmek. Na most ha mindenki fél a másiktól akkor ott áll két ember egymással szemben próbálnak beszélgetni miközben majd befosnak a gatyájukba és próbálnak megfelelni a másiknak. Ennek semmi értelme és nincs is rá szükség.


De mondjuk hogy mégis félsz a másiktól mert valamiért ez történt, így szocializálódtál vagy ilyesmi.

De akkor most miért sanyargatod magad még emiatt is ?

Nem elég hogy félsz hanem még magadba is rúgsz egyet és szarnak tartod magad. Hát erre semmi szükség nincs.


Akármi történjék is legyél büszke magadra.

Elkezdesz beszélgetni egy idegennel és ott a félelem. Valaki csak a haláltól fél valaki meg egy beszélgetéstől is, és akkor mi van ? Miért ne félhetnél egy beszélgetéstől ? Ne legyél olyan kritikus magaddal, engedd magad félni sőt legyél büszke rá, félsz és mégis szóba mersz állni valakivel. Nagyszerű. Fantasztikusan teljesítettél.


De te nem ezt teszed hanem egy jó nagy rakás szarnak tartod magad.


Mint minden másban itt is a gyakorlat teszi a mestert.

Lehet hogy hallottad már a mondást: "amerre a félsz arra az út"


Csodálatos.

Más azt sem tudja merre induljon nektek meg az út is ki van jelölve. Milyen könnyű dolgotok van, semmit nem kell felfedezni csak haladni az úton.

Tehát mivel gyakorlat teszi a mestert ezért akivel csak tudsz szóba állsz és elkezdesz beszélgetni. Teljesen mindegy hogy ki az, öreg-fiatal, férfi-nő tök mindegy mindenkivel dumálsz éppen arról ahol vagy és ami éppen körülöttetek van. Gyakorolsz mindig mindenhol, utcán, buszon, bevásárlás közben ahol éred az embereket.


Hamar rájössz majd hogy az emberek a barátaid. Eddig mindenkiről azt hitted hogy bunkó meg nagyképű de nem. Engedd hogy tiszta lappal induljanak.

Meg fogsz lepődni ha normálisan állsz az emberekhez milyen kedvesek lesznek veled.


Én most ott tartok hogy bármikor bárkivel bárhol szóba tudok állni. Volt olyan hogy a lányt úgy szólítottam le hogy az anyja ott állt mellette, de volt ennél cifrább eset is.


Egyszerűen nincs tétje a dolognak. Dumálsz a többiekkel és lesz ami lesz, nem veszíthetsz semmit. És ha eleget gyakoroltál akkor egy szép napon eljön az idő amikor már nem lesz félelem. Csak beszélgetsz lazán a többi emberrel mint a barátaiddal és akkor megfigyelheted hogy a közvetlenségedből a másik is merít és ő is közvetlen lesz, ha megbízol benne akkor ő is megbízik benned és ha megnyílsz előtte ő is megnyílik előtted.


Tehát gyakorolni gyakorolni és gyakorolni, mert tudod: "ahol eltörtél ott leszel erős"

2015. máj. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!