Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Angliában, jól érzem, hogy az...

Angliában, jól érzem, hogy az emberek képesek nyíltan nevetni valakin az uttcán, ha pl. furcsán lépdel szerintük, vagy furán lóbálja a kezében lévő zsemlészacskót, esetleg tavasszal kötött sapka van a fején?

Figyelt kérdés

Tapasztalta ezt rajtam kívül is már valaki?


Odahaza nem szokás, ill. nem illik ilyet csinálni felnőtt emberek között.


Pl. egy este hűvös volt, már senki nem visel sapkát, de én fáztam, feltettem és észrevettem, hogy csomóan megbámulják és nevetnek.


Egy másik eset, mentem haza, bal kezemben egy papírzacskó, benne egy péksüti, a jobb kezemben az aktatáskám, mögöttem, egy nagy csoport felnőtt nő hangosan nevet.


Megállok, hátranézek, abbamarad, megcserélem a zacskót a másik kezembe, megyek tovább továbbra sincs.


Visszaveszem a balkezembe és csodák csodája a csoport megint elkezd harsányan nevetni.


De az ebédlőben, egyedül űlök, eszem, és kifelé bámulok az ablakon, egy csinos nő és pár férfi ül a terem másik sarkában, odapillantok, erre észreveszem, hogy a nő, azt mímeli, ahogyan én bámulok kifelé az ablakon és mind nevetnek.


Bevallom, nem bánt egyik eset sem, sőtt néha szórakoztat, picit olyan Mr. Bean-nek érzem magam. Más kérdés, hogy otthon nem illik valakin nyíltan nevetni, azért, mert rosszul áll a haja.


Volt már valaki Angliában így?

25 feletti vagyok.



2015. máj. 16. 04:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Az azért keménynek hangzik, ha azon röhögnek, hogy a bal kezedben viszed a zacskót.


Én egy évig éltem csak Angliában régebben, nevetésre nem emlékszem, de az utcai méregetés, beszólogatások biztosan keményebben mentek, mint itthon.

2015. máj. 16. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem is tudom , erre mit írhatnék. Tapasztalataim szerint kint sokkal nyitottabbak az embereket. Itthon hamarabb megnéznek meg beszólnak. Velem Angliában semmi degradáló nem történt . Sokkal szabadabnak , magabiztosabbnak éreztem kint magam a 2 évem alatt. Pizsamába hajcsavarókkal a fejemen is kimehettem volna a legnagyobb bevásárló központba se lepödtek volna meg. Az meg hogy megmosolynak valakit kit érdekel báthol máshol is megmosolyognak ha T*sco -s szatyort lengetek a kezemben bambán vigyorogva , vagy esetleg elkalandozok gondolatba ês bamba hülye fejet vágok :)
2015. máj. 16. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem tudom, lehet nem is angolok, akik így viselkednek (egyetemváros, sok a külföldi), hanem külföldiek, de én már harmadjára érzem a másfél hónap alatt, hogy nevetnek rajtam az uttcán. Ezt otthon sohasem éreztem én pont Magyarországon érzem azt, hogy magabiztos vagyok és otthon vagyok.


Egyébként, akit ismerek és biztosan angol, azok elképesztően kedvesek, figyelmesek és udvariasak!


Valahogy azt látom, hogy ez hígul fel a külföldieken keresztül...

Lehet ezt éreztem meg? Vagy véletlen egybeesésekről van szó és ez csak egy rossz megérzés, ami elmúlik? Mindenesetre ha így van, ha úgy, nem zavar, mert nem bántóan teszik, csak fura.

2015. máj. 17. 02:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!