Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez a levél érzelmi zsarolásnak...

Ez a levél érzelmi zsarolásnak, manipulálásnak minősül?

Figyelt kérdés
Nem érdekel az életed kapcsolatod kivel mi, nem rám tartozik ha jelentenék neked bármit is már úgy is elmondtad volna. Ez ugyan engem megviselt lelkileg hogy így kezelsz, talán ennek is köszönhető ez az egészségügyi gondom.
2015. máj. 16. 09:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Eltekintve attól, hogy érthetetlen a fogalmazásod, nem ismered a mondattagolást, igen, kimerítené a manipulálás fogalmát. (Mellesleg könnyü másokat hibáztatni, csak értelme nincs, és az sem igaz, hogy ilyen ok miatt lett bármi bajod is, ez csak kibúvó keresése részedröl)


Én, ha ilyen levelet kapnék, megszakítanék az írójával minden kapcsolatot.

2015. máj. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt a levelet az apámtól kaptam.
2015. máj. 16. 09:48
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az hát! Undorítóak az ilyen emberek!

Anyósom ugyanilyen. A december-január úgy alakult, hogy annyi dolgunk és problémánk volt, hogy azt se tudtuk, hol áll a fejünk. Erre ír egy hasonló levelet, mint amit te is kaptál. Megírtam neki gyorsan, hogy ne haragudjon, de tényleg minden nagyon összejött. Erre letörölt facebookról (ott kommunikáltunk addig). Hát jó, őszintén szólva onnantól nem törtem magam, hogy beszéljek vele. A párom hasonlóképp, őt nem törölte, hanem írt még neki kétszer, tél végén és húsvétkor. Aztán őt is törölte. A saját gyerekét.

Azóta nem különösebben érdekli egyikünket sem, hogy mit csinál. Igazából magával szúrt ki. Figyelmet akart, de ahelyett hogy megvárta volna, hogy a nehéz időszak végére érjünk, és újra legyen időnk és energiánk rá is, inkább elmart magától. Az a vicces a dologban, hogy még jót is tett, mert a párommal nagyon megerősítette a kapcsolatunkat. Illetve azóta ő is jobban nyit az én családom felé, ahol elképzelhetetlen, hogy bárki is ilyen leveleket írogasson.

Egyébként ha megkeres az anyukája és bocsánatot kér, természetesen elfogadjuk és folytathatjuk a kapcsolatot ott, ahol abbamaradt. De amíg ilyen játszmákat folytat, addig nem is baj, ha nem beszélünk, van magunknak is épp elég bajunk.

2015. máj. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazad van kedves második hozzászóló.
2015. máj. 16. 11:26
 5/6 anonim ***** válasza:

A második hozzászólót megértem, mert nehéz időszakjuk volt és ezért hanyagolták az anyóst.


De a te esetedben mi váltotta ki ezt apukádból? Csakúgy biztos nem írogatna ilyeneket.

2015. máj. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kihasznált, hamisította az aláírásomat, átvert. Időnként mintha bekattanna és olyankor ilyeneket ír. Alapjáraton arrogáns, nem dolgozik, mindenkivel összeveszik, mindenhonnan kirúgják.
2015. máj. 19. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!