Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják egyesek azt,...

Miért mondják egyesek azt, hogy küzdés nélkül unalmas lenne az élet, és hogy akkor nem tudnánk mi a jó?

Figyelt kérdés
Ezt valami munkamániás találta ki és a többi terjeszti? Én tökéletesen el tudnám képzelni az életemet küzdés nélkül.

2015. máj. 16. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:
majd rájössz. kicsi vagy még.
2015. máj. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert ha mindig minden tökéletes lenne, akkor egy idő után nem tudnánk értékelni. Pl. a szabadság attól olyan édes, hogy nagy a kontraszt közte, és a kemény munka között. Ha mindig "szabadság" van, egy idő után elkezd az ember maga is bepunnyadni, a munka és a küzdelem ad egy tartást, egy hasznosság érzetet, és a jól megérdemelt pihenés érzését.
2015. máj. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért mondják mert igaz. Ha valaki beleszületik a gazdagságba soha nem fogja annyira értékelni sem élvezni mint aki megszerzi azt. Arra meg hogy küzdés nélkül unalmas lenne az élet egyszerű a válasz: vagy vigasztalja magát hogy elviselje az ócska életét valaki, vagy optimista és tudja hogy lessz rosszab is DE JOBB IS LEHET BÁRMIKOR.
2015. máj. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Valaki(k)nek nem küzdés az élete, és mégse unatkozik.
2015. máj. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Keress rá Molnár Krisztiánra a youtube-on és meglátod.
2015. máj. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Van benne valami.


Én például rühellem a napokat, mikor nincs mit csinálni, nem pörög a meló, nincs programom, csak telik az idő. Munkában is sokkal jobban elvagyok, mikor hajtás van, csinálni kell a dolgokat, és van egy kis stresszhelyzet.


Ráadásul pl egyetemen eléggé magadnak osztod be az időd, sokkal jobban be lehet punnyadni, úgy vagyunk hogy "ráér az még, hosszú a nap". Munka után sokkal jobban megbecsüköm, és kihasználom a kevés szabadidőt is.


"Ha valaki beleszületik a gazdagságba soha nem fogja annyira értékelni sem élvezni mint aki megszerzi azt."

Ez sem feltétlenül igaz. Ahhoz hogy valaki gazdag legyen, sokat kell tenni, képezni kell, szinten tartani magát az embernek. És sok ember aki felküzdötte magát, ugyanezt a mentalitást adja tovább a gyerekének is.

Persze ismerek példát olyanra is, aki csak él a szülők pénzével, viszont még több olyat, aki saját vállalkozást indított, vagy a szülői vállalkozást viszi tovább, és ahhoz tanult évekig...persze kezdetben kell a szülői segítség, de az ilyen embereknek is ugyanúgy meg kell tanulniuk irányítani.


Míg fordítva, sajnos sok sikertelen szülővel az a baj, hogy beleneveli a gyerekébe is a sikertelenséget. Hangoztatja hogy nem lehet megélni, nem viheted sokra, nem tud támogatni, és arra tanít hogy mindig mindenért más a hibás...

2015. máj. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én pedig azt szeretem,amikor nem kell semmiért küzdeni,mert nem látom értelmét bármiért is küzdeni,és akkor érzem magam a legjobban ha semmit nem kell csinálnom.és ez nekem jó,és tudom mit jelent a jó,mindenkinek mást,nekem például a küzdés nélküliség jelenti a jót.
2015. máj. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!