Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is szánalomra...

Szerintetek is szánalomra méltóak az olyan emberek, akik sikeresek, gazdagok, de nincs mögöttük valódi teljesítmény?

Figyelt kérdés

Ez a felvetés annak kapcsán fogalmazódott meg bennem, hogy a minap láttam hogy a 17 éves osztálytársamnak több milliós kocsija van, és azzal menőzik, persze a szülei vették neki, mivel "gazdagok".


És azt érzem, hogy valahogy összeegyezhetetlen maga az ember és a kocsija, hiszen nem ő dolgozott meg érte, ezért nem hiteles számomra a személy, ezáltal nagyon visszataszító és irritáló számomra!


Így vagyok a sikeres, esetleg gazdag emberekkel is, kétfélét különböztetek meg:


Az egyik, aki mögött van valódi teljesítmény, munka, ezeknek az embereknek csak úgy sugárzik a belső lényükből a siker, a pozitívítás, és a büszkeség.


A másik fajta, aki valaki hátán kapaszkodott fel, és úgy lett sikeres, vagy valaki pénzeli, ezekből az emberekből manapság elég sok van.

Ezek számomra olyanok, mint a kakukktojások, mintha a belső lénye és a külső világa között valami hatalmas összeegyezhetetlenség, ellentét lenne, tehát ezek mögött nincsen semmi munka, teljesítmény...


Nektek mi a véleményetek erről?


2015. máj. 16. 14:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%

Csak irigykedsz ennyi...

Mas kerdes, h nem kellene hivalkodni az anyagi jolettel... egyebkent az ilyet meg nem lehet komolyan venni, ebben a korban 99,9999%ban apuci amyuci vesz mindent, tehat az o jovedelmukbol van minden vagyon... aki picit erettebb az nem all le ilyeneken.

2015. máj. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Látom nem sikerült megértened a kérdésem lényegét
2015. máj. 16. 14:41
 3/16 anonim ***** válasza:
74%
Egy 17 éves gyerekröl van szó, majd ha felmö, akkor rájön, hogy ezzel nem sokra jut.
2015. máj. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem irigy vagy az osztálytársadra, vagy a hozzá hasonlóakra és a tudat, hogy neked talán soha nem lesz olyan autód, vagy nem leszel olyan anyagi helyzetben, az kelti benned ezt a tehetetlen dühöt, undort, megvetést.

Szerintem jobban járnál, ha a saját dolgoddal foglalkoznál, tanulnál, hogy egy nap majd te is egy több milliós autót vehess a gyerekednek, ha megérdemli.

2015. máj. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
51%
Elso vagyok, de ugylatszik nem csak en gondolom ugy, hogy csak irigy vagy :D
2015. máj. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%
igen, borzasztóan irigy vagy. bezzeg ha neked vettek volna a szüleid milliós kocsit akkor azzal semmi baj nem lenne igaz?
2015. máj. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Vajon mennyire fáj az irigység?:)
2015. máj. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
40%

Soha nem fogom megérteni, hogy az ilyen kérdések amivel egyet értek, miért lenne irigység.

De ma már ez is divat lett, ráhúzni mindenre, hogy irigy...

2015. máj. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%

Bele született. Mit tehet ez ellen? Busszal kéne járnia, csak, hogy téged ne zavarjon?


Az meg megint más kérdés, ha ezzel menőzik!

2015. máj. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nagyon gyenge elméjűek itt legtöbben, ahogy látom.


Miért lennék irigy? Ezekre a semmirekellő idiótákra mégis ki irigy? Szerintetek ha ezek az emberek elvesztik az életükben biztos pontot jelentő kapcsolataikat, pénzügyi forrásukat, vagy társadalmi státuszukat, amihez jogtalanul jutottak hozzá, akkor továbbra is fennmaradnak majd ebben az állapotban?


Szerintem nem, hiszen nincsen meg az a tudásuk, amiből újra felépítenék az életüket, azon az oktávon.


Úgyhogy aki azt írta, hogy irigy vagyok, az gondolja újra az életét, és nézzen körül a saját háza tájékán.

2015. máj. 16. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!