Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehetek azért, hogy ne...

Mit tehetek azért, hogy ne csak nyomás alatt tudjak teljesíteni?

Figyelt kérdés
Csak az utolsó pillanatban tudom magam rávenni a tanulásra vagy határidős munka elvégzésére. Addig egyszerűen nem érdekel. Hiába állok neki elkalandozik a figyelmem. Van erre valami pszischológiai kezelés, gyakorlat vagy tudom is én mi.

2015. ápr. 2. 00:00
 1/1 anonim válasza:

Lehet van, de nem tudok említeni. Magadat kellene átprogramozni ezen a téren. A halasztgatás elég sok mindenkinek egy rossz tulajdonsága. Az egész ennyiről szól.

Egyébként :) Nem kell hozzá külön pszichológiai kezelés, gyakorlat, legalább is szerintem. Ez irányítható dolog, nem úgy mint egy pánikroham, például. Mert az olyan eset, ahol nem tudod hogy a félelem miből adódik, honnan jön, így a leküzdése sem egyértelmű, mélyebbre kell menni az ember lelkében, mint a trehányság, hanyagság leküzdésénél (ne sértésnek vedd a szó használat miatt, én is halasztgatós típus voltam :) ). Ha valami nem érdekel, akkor szerintem hiába fogsz csinálni pszichológiai gyakorlatokat, attól még nem fog érdekelni. Ehelyett inkább találj érdekességet a témában, ha a halasztgatásnak érdektelenség az oka. Az, hogy neki tudsz állni, és meg tudod csinálni tényként bizonyítja az, hogy megcsinálod, mert tudod hogy meg kell. Az akaraton van a hangsúly. Egyszerűen csak figyelj oda, és ha tényleg időben és nem időre akarod megcsinálni, akkor ne engedd hogy elkalandozzanak a gondolataid. Kérdés, hogy mi irányítjuk a gondolatainkat, vagy azok minket? De szerintem ez esetben hatalmunk van a gondolataink felett, itt kezdődik minden, hogy akarod e, vagy csak nyavalygunk és valami külső csodát várunk hogy megváltozzunk, amihez nem kell a mi erőfeszítésünk.


:)

2015. ápr. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!