Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet az oka, hogy 19 éves...

Mi lehet az oka, hogy 19 éves fiúként ilyen szegényes a "témakészletem"?

Figyelt kérdés

Nem nagyon tudok beszélgetni az emberekkel, mert valahogy hamar kimerülök a témákban. A másik se nagyon töri magát hogy témát találjon velem, viszont az én témáim meg kimerülnek ebben hogy: a napi történtek, GTA 4, tv műsorok, zene, iskolai dolgok.

Így aztán nem lehetek túl érdekfeszítő társaság. Mi lehet ennek az oka? Mások hogyan tartják életben folyamatosan a beszélgetést másokkal, hogyan van mindig újabb és újabb téma?

Nekem elég unalmas az életem, még ezt hozzáteszem.


2015. máj. 18. 17:39
 1/3 A kérdező kommentje:
Meg szoktam kérdezgetni a másikat az élményeiről de mindig kérdezgetni se lehet.
2015. máj. 18. 17:39
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez szerintem nem azon múlik, mennyire élsz izgalmas életet. Mondhatni az enyém is semmilyen, mégis csak-csak sikerül mindig görgetni tovább egy témát egy másikra, és így tovább. Plusz lehet, hogy egyáltalán nem kizárólag benned keresesendő a hiba, ha a partnered is csak tőmondatokban felelget. Ha látod rajta, hogy nagyon nincs kedve beszélni, csak "illemből" teszi, vagy egyszerűen buta hozzá, és többre nem telik, hagyd a francba, és próbálkozz másnál.


Esetleg nézz meg egy dokumentumfilmet. Lehet, hogy hülyén hangzik, de tényleg segíthet, lesz valami téma, amit felhozhatsz "tudtad-e, hogy..." alapon, és úgy már nagyobb esély van a görgetésre :D egy "hogy vagy?" után már én is mindig érzem, hogy az adott beszélgetés szinte halálra van ítélve, ezért próbáld te is kerülni, és konkrét gondolattal írni valakire.

2015. máj. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Olvass újságot, könyvet, bármilyen témáról, vagy menj be könyvtárba a címét se nézd meg, csak olvasd el. Ha az ember folyton játszik akkor tényleg kiszelektálódnak az emberi témák. A versolvasás is sokat segít, főleg ha elmélyedsz abban, hogy mire is gondolhatott a költő amikor megírta, sokkal érzelmesebb ember is leszel. Vannak kedvenc zenéid? Nézd meg, hogy hogyna jutottak el oda ahol most vannak? nézd meg.

Gondolkodj el mindenen és akkor lesz miről beszélned?

A másik része annak, hogy ne haljon meg a beszélgetés, folyamatosan kérdezgesd a másikat! Illetve ha kérdez ne legyél rest válaszolni, és főleg ne 1 szóval, hanem próbáld úgy megválaszolni, hogy közben tényleg elgondolkodsz. Ha már úgy érzed mindent tudsz a másikról, vagy, hogy nincs hozzá több kérdésed, jöjjenek az általános témák (az időjárás is jöhet érzelmi jelleggel--> Szeretem a napsütést, mert szeretem ha barna a bőröm. Ezt viszont kerüld: 'Igaz milyen sz*r idő van..'?

Az előző példában pedig megtudod kérdezi, hogy szeret-e napozni? pirosra ég a bőre vagy természetesen barnul vagy inkább szoláriumba jár, és ha szoláriumba jár mennyibe kerül a bérlete, és ha bérletet vesz mennyire megterhelő ez a neki pénzben, de nyilván nem kell indiszkrétnek sem lenned. Kérdezd meg, volt-e barátja, milyen a kapcsoalta a szüleivel, és akkor a másik törni fogja magát, hogy ne érjen véget a beszélgetés, illetve a kínos csend sem fog létrejönni. Remélem megértetted, hogy mire próbáltam most utalni, sok sikert! :)

2015. máj. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!