Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is érez / érzett úgy,...

Más is érez / érzett úgy, hogy rossz korba született?

Figyelt kérdés

Nem bírom ezt az unalmas életet. Most még néhány évig tanulok, elmegy a fiatalságom, hogy utána dolgozhassak, hogy élhessek, élek, hogy dolgozhassak, aztán 70 éves koromban csak úgy vagyok ( és örülök ha minden nap 3-szor wc-zek).

Én nem tudok ide beilleszkedni. Nagyra vágyó ember vagyok, aki kiáll a saját- és a mások igazáért és képes meggyőzni az embereket. Példás katona, pap vagy vezér lehetnék 1500-1000-500 évvel ezelőtt.

Akkor, amikor kialakultak az országok, birodalmak, amikor a népvándorlások zajlottak, amikor új hont foglaltak 2-szer is ( először csak felfedezték, majd benépesítették Amerikát ). De nem. Semmi izgalom, semmi kötődés nincs, maximum a családhoz. Életem legnagyobb izgalmai azok, hogy elérem-e a buszt, hogy átmegyek-e a vizsgán. Inkább lennék egyszerű paraszt ( pontosabban akkor már juhász vagy csikós ) 200 évvel ezelőtt, szabadságharcos 150 évvel ezelőtt, mint így ma.

Persze tudom, mindennek megvannak az előnyei, a mai kornak is rengeteg van, de attól még ezek a mindennapok unalmasok.


2015. máj. 21. 22:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

En nekem is teli van mindenem ezzel a steril elettel. Takarekoskodj, vasarolj, legyen okostelefonod, legyel trendi pfff

Neha elkepzelem hogy mennyivel jobban ereznem magam 1980-ban, klassz zenek, jo egyetemi bulik, ertekes emberk kapcsolatok...

2015. máj. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Én sokkal szívesebben élnék abban a korban, amikor még nem telepedtek le az emberek és kezdtek növényeket termeszteni, állatokat tartani, hanem még mindent vadászattal, gyűjtögetéssel szereztek meg.
2015. máj. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Szívesebben élnék én is úgy 30 évvel korábban, valahogy nyugisabb, lazább volt az élet. Az emberek is többet nevettek, megéltek és nem voltak olyan nagyravágyóak.
2015. máj. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

hát igen.

ez a kor az enter nyomogató internet mágusoké,vagy a bürokráciában otthonosan mozgó simulékonyaké.

a múltkor volt egy riport egy amerikai életfogytos óriással ő mondta,hogy ezer,2 ezer évvel ezelőtt az hajlamaival és képességeivel dicső hősnek számított volna,nem a társadalom söpredékének.

és ha belegondolunk,hogy ki is volt pl attila a hun,akkor ma ő is a szegedi csillagban ülne,mert érvényesülni ebben a korban nem tudna.

2015. máj. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Több válaszoló is említette hogy jobb lett volna kb. 30 évvel ezelőtt élni. Szerintem azok az idők azért voltak jobbak, mert becsületesebb volt a világ idehaza. Akkor még nem voltak olyan brókercégek akik milliárdokkal lépnek le. Nem volt privatizáció. Nem végeztek magáncégek túlfizetett állami megbízásokat. Nem volt ekkora korrupció. Nem támogattak közpénzből magáncégeket, stb. Mindez megadja a választ arra hogy ma miért nem jó idehaza.
2015. máj. 22. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Vissza mennék még akkorra amikor még volt tisztelet az emberekben. Egymás és a természet iránt. Még amikor a lámpa vagy a rádió volt a legnagyobb technológia..

Most szinte mindenhol azt látom hogy rohan a világ, mindenki arcoskodik, menőzik és önző, felszínesek és érdekbeliek a kapcsolatok, senki sem elégedett, minden marhára monoton, senkiben sincs becsület, nagy a tájékozatlanság és szinte életképtelenek...


Jobb lett volna a lelkemnek átlagos parasztkányként felnőni, udvarias, tiszteletteljes emberekkel és a természettel körülvéve. Igazi kapcsolatokkal.

Akkor értékelték is volna a szolgalelkűségem, szorgalmam és a becsületességem. Ma mi történik az ilyen emberekkel? Kihasználják, megalázzák és eltiporják őket. Aztán vagy megnyomorodnak vagy ugyanolyan s_ggfejek lesznek mint azok akik ezt csinálták velük.

Élveztem volna a nyugis falusi életet, még ha hajnalban is kellett volna felkelni a tehenekhez meg egész nap takarítani és főzni.


Néha elképzelem hogy mi lenne ha a mai mekisfotelhájas, finnyásplázacica lányok és ropi pávafiúk élet-halál helyzetbe kerülnének.

Menekülnének? Harcolnának..?

Áhh.. lefotóznák az ájfónnyukkal és feltöltenék a zinstagramra!

2015. máj. 22. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Ma is lehetsz példás katona.
2015. máj. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Példás katona? Hogyan? Ma a katonákat gyilkosoknak tekintik és azok is. Kimennek Afrikába meg a Közel-Keletre és ölnek. De az emberek elfelejtik miért: azok az idióták ott azért ölnek meg, mert te nem muzulmán vagy. Kész. Európában ez mikor volt utoljára jelen? Több mint 70 éve. És azelőtt? A 13. században. Az 1200-as években! Régen mi volt katonának lenni? Büszkeség, dicsőség. Most?
2015. máj. 22. 08:51
 9/24 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva: régen igen, most már nem gondolkodom. Le lehet pontozni, de sokkal jobb nekem így, hogy itt vagyok, mert ha csak azon gondolkodom, hogy jaj, de jó lett volna élni 30-4
2015. máj. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Régen elfilóztam ezen, most már nem. Le lehet pontozni, mert nem értek veletek egyet.... Nekem jó így, hogy itt vagyok, ehhez a világhoz szoktam; és ha csak azon gondolkodom, hogy jaj, de jó lett volna élni 30-40-100-400 évvel ezelőtt, akkor aztán tényleg elrepül az idő a fejem felett... aztán mikor már a halálomon vagyok, arra döbbenek rá, hogy nem éltem, mert a saját boldogtalanságommal voltam elfoglalva, hogy 1993-ban születtem...
2015. máj. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!