Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják egyesek, hogy...

Miért gondolják egyesek, hogy a jobboldali politikai köröknek érdeke, hogy a rendszerváltás óta született fiatalok számára rossz színben tüntessék fel a Kádár-rendszert?

Figyelt kérdés

Van több kérdés ezen az oldalon a Kádár-korszakkal kapcsolatban pl. hogy lehetett-e kapni húst, vagy volt-e mindenhol vezetékes víz, és az ilyenekre valaki mindig beírja, hogy a fiatalokat el akarják hülyíteni a jobbosok, mert érdekük, hogy a "gulyáskommunizmus" időszakára negatívan gondoljanak.


Kérdem én, miért lenne ez a jobbosok érdeke, és mit érnének el vele?


A balosok mára semmit sem vállalnak fel a kádári ideológiákból, olyanok, mint Amerikában a Republikánusok, csak mellette társadalmilag liberálisok, de nagy EU-pártiak, Nyugatbarátok.


Ezzel szemben a jobboldalon, a Fidesz politikája eléggé hasonlít Kádáréra, a Jobbik mintha egyenesen Ceausescuról másolna mindent. Akkor miről is beszélünk?



2014. nov. 15. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Többször meglett beszélve, hogy több magyar pártnál fogalmi és "énkép" zavar van.

Talán az LMP az, aminek nincs ilyen zavaros öntudata és nem véletlenül nem tekintik az mszp-dk-satöbbit baloldalinak.


Nem véletlen, hogy a mostani fidesz jobb oldali pártként éppen államosít, extra profit ellen harcol és munka alapú társadalmat épít, mindeközben lekommunistáz bárkit aki ellenük szól :D

2014. nov. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk hozzátéve az ilyen pártok, mint a fidesz-mszp-dk szentháromság és hozzájuk hasonlók, nem igazán ideológiák mentén politizálnak, hanem a hatalomra törve akármelyikük bedob gyorsan egy hangzatosan tűnik "nyugdíj emelést" vagy "rezsi csökkentést" hiszen minél tovább vannak hatalmon annál többet lophatnak az országtól.
2014. nov. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Kérdem én, miért lenne ez a jobbosok érdeke, és mit érnének el vele?"



Azt hogy a jelenlegi rendszert szebbnek lássa a paraszt. Én számtalan kérdésben olvastam már, hogy a Kádár rendszer rossz volt, meg adósságra épült és hogy nem működött. Tehát a fiatalabbját ténylegesen be is lehet ezzel hülyíteni.

2014. nov. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Most őszintén milyen rendszerváltásról is beszélünk? Magyarországon nem történt semmilyen rendszer váltás, egyedül annyi történt, hogy a szovjetunió megszűnt és az oroszok kivonultak magyarországról, de ez nem magyarország érdeme egyáltalán, mivel ez minden volt szovjetunió-s tagországban így történt. Az azután kialakult rendszer maradt szinte ugyanolyan itt magyarországon mint a szovjetunió előtt, azzal a különbséggel, hogy már nem az oroszok irányítottak, hanem magyar üzletemberekből álló nagyhatalmú szervezetekből kerültek ki a vezetők. Ez gyakorlatilag a maffiademokrácia fogalma ami szinte mindegyik volt szovjetuniós országban ismert és így zajlott. A különbség, hogy másik ilyen országok már jelentős erőfeszítéseket tettek ezek felszámolására és a demokrácia kiépítésére, de mi magyarországon sajnos ebben is nagyon levagyunk maradva...
2014. nov. 16. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Felettem lévő megfogalmazással,teljes mértékben egyett értek!!!!!
2014. dec. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nem volt ekkora választék mindenből, mint most.

Pl. iskolaköpenyből volt kék és piros. Ennyi.

Meg "pofa befog" volt, nem dumálhattál bármiről, bárkivel, bármikor. Rendőrnek nem volt visszapofázás...

Nem munkanélküli volt valaki, hanem Közveszélyes Munka Kerülő...

Gyerek voltam még, de hallottam olyat, hogy választáskor azok akik nem voltak hajlandóak az MSZMP-re szavazni, azok a napot a rendőrségen töltötték, mint ahogy hallottam pincében történt disznóvágásról is, bár azt nem tudom, hogy a kommunizmus melyik időszakában.

Egyébként meg tényleg semmi sem változott politikai téren... akkoriban Moszkva diktált, most Brüsszel és Washington.

Annyi különbség mégis van, hogy még exportra is termeltünk élelmiszert, most meg minden külföldi tulajdon, silány minőségű sz@r, amit drágán veszünk a nyugattól. Miután felvásárolták a Magyar ipart és mezőgazdaságot, majd szépen lebontották még az épületeket is.

A kádári rendszerben gyerekként amit tapasztaltam, az a mai nagy áru választék és a szólásszabadság hiánya, de volt vezetékes víz, volt hús, megkereszteltek, mehettél hittanra, nem csukták le érte a szülőket. Iskolába akkor is menni kellett. A cigányokat nem nyomták ennyire. Max. gumibottal ;) Szintén gyerekkori élmény ebből a korszakból: suliból mentem hazafelé, egy cigány meglátta hogy rendőr van a közelben, azonnal lapos kúszásra váltott. Viszont gyerekként simán közlekedtünk egyedül, semmilyen veszélynek nem voltunk kitéve. Nem úgy mint most, hogy a gyerekemet csak telefonnal merem iskolába engedni egyedül, és telefonál ha beért, aztán kikapcsolja. (Tényleg... vezetékes telefon is alig volt, mobil nem is létezett)

2017. szept. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!