Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen a művészek megítélése...

Milyen a művészek megítélése nálunk? Mit gondolsz róluk?

Figyelt kérdés
2015. máj. 24. 15:52
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Milyen művészeké? Azokaz a festőnek nevezett embereket nem bírom akik ráhánynak a vászonra és milliókért viszik a képeiket.

A zeneművészeket tisztelem, ahogy a minden olyan embert aki ért valamihez és szenvedéllyel csinálja, anélkül, hogy másokat bántana ezáltal.

2015. máj. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Mindenféle művész: festő, zenész, író, költő, esetleg színész. (Azért esetleg, mert most kevésbé az előadóművészekre gondoltam, zenészből inkább a zeneszerzőre.)
2015. máj. 24. 16:02
 3/10 A kérdező kommentje:
Vagy fotós is, vagy ami még eszetekbe jut.
2015. máj. 24. 16:02
 4/10 anonim ***** válasza:

Mindenki művész, a tudósok is. A matematikusok, a pszichológusok, a geológusok.


Tehát, így, én csípem őket.

2015. máj. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Negatívan ítélem meg többségüket. Alternatív, önelégült, elvont, nem a földön járó, liberalista idióta a többségük, akik életükben két percet nem dolgoztak, de meg vannak róla győződve, hogy ők sz.rták a spanyolviaszt.
2015. máj. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
4-es: én felsoroltam, kikre gondolok, és most a tudósokat nem soroltam ide, de köszönöm a válaszokat, jöhetnének még.
2015. máj. 25. 03:53
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem a "mindenféle" nem csak a kalsszikusan művészeknek nevezettekben merül ki.
2015. máj. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jó, de én utána felsoroltam, hogy mit kérdezek. :)
2015. máj. 25. 22:29
 9/10 anonim ***** válasza:

Kevés jót gondolok róluk. Képtelenek józanul gondolkodni, a gyakorlatias, ésszerű dolgok olyan távol állnak tőlük, mint a Plútó a Merkúrtól. Emberileg hasznavehetetlenek, semmirevalók. Talán a legidegesítőbb, amikor jönnek az idegesítő filozofiai eszményeikkel és mindent ideologizálnak, közben dúsztjuk sincs, hogyan zajlik gyakorlatban az élet. Szerintem úgy lesz az ember művész, hogy felteszi magának a kérdést: Miben vagyok jó? -Rájon, hogy semmiben és azt mondja: na nem baj, akkor művész leszek! Onnantól kezdve felvértezi magát az önteltség pajzsával és voilá, csodálkoznak, hogy nem bírjuk őket, meg hogy ők a társadalom kirekesztjei, őket senki nem érti meg stb...

Másik oldalról igenis vannak tiszteletreméltó művészek, akiknek elkápráztat a kézügyessége.

Viszont az aki egy gyermeki pacát löttyint a vászonra, művészetnek titulálva azt, az inkább bújjon el.

Van az a kategória aki művésznek mondja magát, de emberként el van veszve - ezeket nem kedvelem. A másik kategória, amikor valaki tök jófej, normális ember és emellett olyan kézügyességgel rendelkezik, amit kár lenne nem kihasználni. Az utóbbiakat kedvelem. Az arányok számítanak, az, hogy emberileg mennyire értékes valaki.

2015. jún. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Mondjuk a művészet nem egyelő a kézügyességgel. Egyszer a rajztanárunka suliban festett egy képet, úgy nézett ki, mint egy fénykép, először azt is hittük, hogy az. Egy nyugágyat ábrázolt, fákkal. Direkt azért festette, hogy prezentálja, hogy ettől nem lett jó a kép, mert az égvilágon semmi mondanivalója nem volt.
2015. jún. 11. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!