Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondolsz az üres fecsegésről?

Mit gondolsz az üres fecsegésről?

Figyelt kérdés
"Néha eltűnődök, hogy megnyikkannánk-e egyáltalán, ha törvényt hoznának, hogy ezentúl csak lényeges dolgokról lehet beszélni. Ha megtiltanék az üres pótfecsejt." ismeretlen idészete. mit gondolsz róla?

2015. jan. 23. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Néha szükség van rá.

Tudod van kétféle embertípus (vagy a harmadik a kettő keveréke), az egyik az extrovertált a másik az introvertált.

Az introvertált el van magában is, de az extrovertáltnak szüksége van társaságra lehetőleg minél gyakrabban.

Ők szeretnek emberekkel kommunikálni sokat, beszélgetni.

Néha nincs kedvük komoly dolgokról beszélni, olyankor el lehet dumálni arról hogy éppen milyen terméket vettek a boltban és mi a véleményük, lehet beszélni tv műsorokról, vagy bármiről.


Ez persze csak általánosítás, én introvertált vagyok de én is szívesen elbeszélgetek néha a nem fontos dolgokról, főleg hogy én a komolyabb magánügyeimet nem kötöm mások orrára, de néha azért mégis szeretnék beszélgetni.


Nem tudom, hogy konkrétan ezt értetted-e üres fecsegés alatt vagy valami mást.


De az biztos hogy nem szabad állandóan a komoly dolgokról beszélni, néha lazítani is kell.


Persze ha valaki egyáltalán nem is képes komoly témákról beszélni, az már más kategória. Akikkel nem lehet értelmesen beszélgetni komoly témákról, azokat én személy szerint messze elkerülöm, ha tehetem.

2015. jan. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen ezt értettem. Köszönöm a kommented. Sajnos én nem nagyon ismerek olyan embert akivel lehetne komoly témákról beszélni filozófiai kérdésekről nem is beszélve. Amikor felteszek valakinek egy kicsit komolyabb kérdést általában csak néznek rám értetlenül, hogy miért érdekel ez engem. Így marad a meditáció.
2015. jan. 23. 11:18
 3/6 anonim ***** válasza:

"Sajnos én nem nagyon ismerek olyan embert akivel lehetne komoly témákról beszélni filozófiai kérdésekről nem is beszélve."


Most kinek mi a komoly téma. Régebben attól másztam a falra, mikor valaki csak az egyetemi dolgokról tudott beszélni, és csak "szakmai" kérdései, témái voltak. De van ismerősöm, az meg mindig belemegy az "élet nagy dolgaiba" meg filozofikus kérdésekbe ami meg szintén nem érdekel engem.

2015. jan. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ok, hogy nem érdekel nem is azt mondom hogy mindig erről kell beszélni. Egyetemi dolgokrol lévén, hogy odajárok most utálok beszélni. De az a baj, hogy senkit sem érdekelnek az ilyen témák. Nem erőltetem ezt senkinek, felteszek egy kérdést ha nem érdekli nem fogom ezzel pesztrálni de nem találkoztam még olynnal akivel kicsit is lehetett volna ilyenekről beszélni. Nem tudtok esetleg olyan csoportokat akik vevők erre?
2015. jan. 23. 13:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Örülnék neki, legalább csönd lenne!
2015. jan. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon idegesítő tud lenni, 2 lehetőséged van: vagy Bernáthegyi türelemmel végighallgatod, vagy otthagyod. Viszont az is érdemes figyelembe venni, hogy ami nekem lényegtelen, az lehet, hogy a másiknak rettentően fontos.
2015. jan. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!