Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek, akiknek van...

Az emberek, akiknek van tumblrje, azok miért hiszik, hogy mások, mint a többiek?

Figyelt kérdés

Nem egy emberrel találkoztam már, aki a fél napját azzal tölti, hogy csak reblogol a tumblrján és azt hiszi, hogy ő milyen elvont és különleges. Sokszor láttam azt, hogy egy lány mondja, hogy van neki tumblrja, erre mindenki mondja, hogy "úristen, végre valaki normális és nem csak egy divatmajom, aki csak a facebookal törődik" meg, hogy a "normális lányok a tumblr-n vannak. Szerintem egy ember nem ettől lesz értékes, bárki regisztrálhat rá és oszthat meg képeket, nincs kőbe vésve, hogy a tumblr-n csak különleges emberek emberek vannak.

A másik meg, hogy csomóan interneten meg ismerős köreimben hangoztatja, hogy ő mennyire imádja a tumblr-t meg hogy ő egy "örökké tumblis lány" meg mindig lázba jön, ha valakinek másnak is van tumblrja vagy valaki felhozza ezt a témát. Na és ő ezeket szokta tenni, pedig azon a tumblr-n mást sem csinál, mint mások depis képeit osztogatja meg.

Nektek mi a véleményetek erről?



2015. máj. 25. 19:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
65%

A többiek leírták a lényeget, én csak annyit teszek hozzá, hogy a tumblr-nek van egy hírhedt "közösségi szelleme", hogy úgy mondjam. A tumblr sokszor egyfajta echo chamber-ként működik, azaz egymásra talál sok hasonló nézeteket valló személy, akik folyton ugyanazokat a véleményeket szajkózzák, és így megerősítik egymást abban a (tév)hitben, hogy ők különlegesek és jobbak másoknál. Egy idő után annyira meggyőzik egymást és saját magukat arról, hogy ők milyen különlegesek, hogy simán lenéznek másokat.


És ott van az is, hogy a tumblr ma már milyen erővel bír. Ott szokott gyülekezni a rengeteg felvilágosult nézeteket valló "csodagyerek" (szélsőséges liberálisok, extrém feministák, otthonülő igazságharcosok, stb, stb), akik együtt olyan sokan vannak, hogy van bizonyos fokú befolyásuk a modern média fölött. Leszólják az embereket, rá akarják erőltetni másokra a nézeteiket, támadják azokat a műveket (filmeket, TV műsorokat, játékokat, bármit), amikben kivetnivalót látnak, és a bolhából is elefántot csinálnak. És mivel van egy kis "hatalmuk", valamint nagy társadalmi igazságtevők szerepében tetszelegnek, ez is hozzájárul ahhoz, hogy milyen beképzeltek tudnak lenni. Persze egyáltalán nem minden tumblr-ös ilyen, ez csak a legextrémebb esetekre jellemző, de olyan sokan vannak, hogy már örökre rányomták a bélyegüket az oldalra.


Meg nyilván nagyon sok fiatal, tapasztalatlan, zárkózott vagy lelki-szellemi bajos ember is ír oda, sajnos közülük is sokakat beszippant a tumblr-t átjáró szellemiség.

2015. jún. 10. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

azért hiszik azt, hogy többek, mert a tumblr-es magyar közösség jóval kisebb, mint a magyar facebook-os, szóval emiatt úgy gondolják, összetartoznak, és kiváltságosnak érzik magukat emiatt. persze ez hülyeség, mert nem nem lesz több senki attól, ha van tumblrje.

főleg manapság, hogy itthon is egyre divatosabb lett, és rengeteg rajta a magyar tini.

ezt csak azért írom, mert már vagy 6 éve van tumblr-em (nem menőzésből jegyzem meg), és akkoriban még kevesebben voltunk fent magyarok. az a közösség egy összetartó közösség maradt a mai napig, sok jó barátom, haverom lett közülük, és nagyon jókat bulizunk. ennek a közösségnek egy része egy csomó "menő" ember, zenész, újságíró, dj, fotós, divattervező meg faxomtudja. van, aki ettől biztos menőbbnek érzi magát, hogy ismer ilyen "híreseket".

bár szerintem ilyeneket, hogy valaki több lesz egy divat dolog által, a tinik gondolnak, vagy a buta felnőttek. : D

2015. jún. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Meglátásom szerint (majdnem 3 év aktív tumblizgatás) ez egyáltalán nem magyar sajátság, tumblr-en szinte mindenki az ún. "Special Snowflake" szindrómában szenved.
2015. jún. 11. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, a magyarok mit csinálnak tumblr-ön, magyar nyelvű tumblr blogot nem is láttam még. Ahogy írtam, és filmekből, sorozatokból csinálok gifeket, és reblogolok egy csomót.
2015. jún. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!