Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az anyagiak vagy a külsőség...

Az anyagiak vagy a külsőség miatt valaki több lesz?

Figyelt kérdés
Attól hogy valaki szép vagy gazdag, miért érzi magát többnek, vagy aki csúnya vagy szegény, kevesebbnek? Hogyhogy egyeseknél nem a tudás és a tehetség számít, hanem ilyen banális tárgyi, adottsági dolgok? Ami jórészt nem is rajta múlik. Nekem sosem jutott még eszembe, hogy egy BMW-s aranyláncos idiótát többnek érezzek mondjuk egy okos, jószívű tanárnál.
2015. jún. 1. 12:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nagyon nem, de erre majd rájönnek maguktól az adott egyedek:D
2015. jún. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát nem biztos, ez a kérdés most azért jutott eszembe, mert vannak, akik azért sírnak, hogy kevesebbnek érzik magukat, mert nem gazdagok, nem buliznak folyton, és csúnyák, meg ilyenek. Ők nem jönnek rá, hogy nem a külsőség számít?
2015. jún. 1. 12:08
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz több, de töbnek tűnik, és ez sokat számít, bármennyire is igazságtalan. Aki pedig többnek tűnik, az többet fog kapni.
2015. jún. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Pedig a pénz igenis számít, teljesen más életet tudsz élni, ha nincsenek anyagi gondjaid. Persze ettől nem leszel különb más emberektől, de élményekben, tapasztalatokban igenis "több" lehetsz.
2015. jún. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem akarok kötekedni, de a tehetség épp annyira adottság mint a jó külső. Ha kezdesz velük valamit akkor értékes, ha elhanyagolod akkor olyan mintha nem is lenne.


Amúgy meg miért zavar téged ha valaki egy BMW-től többnek gondolja magát? Az ő dolga.


Szerintem mindegyik fontos. Emberek, emlősök vagyunk, hazugság lenne azt mondani hogy a külső semmit sem számít mert nem így működünk. A pénz is nagyon fontos dolog, főleg ha családod van.

2015. jún. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Azért zavar, ha többnek gondolja magát, mert valójában nem több. És nem látszik többnek, és ezt nem értem, hogy egyesek szemében aki gazdag, miért látszik többnek? Nekem ez fura. Persze, kell pénz, ahhoz, hogy tudjunk enni, aludni, dolgozni járni. A minőségi, élvezetekkel teli élet viszont nem hinném, hogy pénz kérdése, legalábbis nekem sosem volt az. Aki pénzhajhász, vagy fogalma sincs, hogy tudná értelmesen elkölteni a felesleges pénzt, nekem nem látszik többnek. Persze lehet valaki úgy gazdag, hogy azzal ad valamit az emberiségnek, felnézek arra, akik nemes célt támogatnak vagy maradandót alkotnak a vagyonukból, igen, az ilyen ember érezheti magát többnek.
2015. jún. 1. 13:08
 7/11 anonim ***** válasza:
Ezt most nem fogod nekem elhinni, talán megérteni sem, de igenis rengeteg pluszt ad mindkét dolog, a szépség is, a gazdagság is. Önbizalmat, nyugalmat, de még egyfajta tartást is. A gazdagság pedig nem abból áll, hogy drága autóval jár valaki, hanem hogy százazor több dolgot megtehet az életben, legyen az utazás, hobbi, akármi, mint akinek filléres gondjai vannak. Igazságtalan dolog? Nagyon. Szúrja az ember szemét, hogy valaki gyönyörű, rengeteg pénze van, ráadásul még büszke is erre? Borzasztóan. De akkor is ez van.
2015. jún. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Aki maga is gazdag, vagy ilyen igényei vannak, az többre tartja a gazdagokat, mert neki ez számít. Ezen kívül a gazdagoknak sokminden könnyebb, sokkal többet megtehetnek, mint egy átlagember. Emiatt előnyökhöz jutnak az életben.

A szépség kicsit más dolog... az a helyzet, hogy még a legjószívűbb, legnyitottabb, legkedvesebb emberek is nézik a külsőt. Egy kicsit mindenki. És ha van pl. két lány egy új társaságban, mindketten kedvesek, aranyosak, viccesek, okosak, DE míg az egyikük gyönyörű, vékony, addig a másikuk csúnyácska és duci, nos akkor nagyjából mindenki a széphez fog vonzódni, őt fogják először bejelölni fészbukon, vele fognak beszélgetni, őt fogják elhívni a következő buliba... még aki maga se túl szép, azt is a csinosabb fogja érdekelni. És most a normális emberekről beszéltem, nem azokról, akiknek tényleg csak a külső számít. Szóval ilyen az élet, a jó külső vonz mindenkit.

2015. jún. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kérdező irigy vagy azokra akiknek BMW-vel járnak és van pénzük,ennyi a lényeg
2015. jún. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

semmit,mert a legtöbb ilyen csak egy csira


egyedül a cigányokból pár teheti magát valamire,mert úgy van BMW soknak, hogy nem dolgoztak soha érte egy napot se :D mellesleg ezek oda állnak ha balhé van,ütnek ha kell.


a többinek meg csak villogni van pofája,pofonos embernek meg ne legyen hangja....azért valljuk be


sok nagy arcú gazdagot a kocsiba ütnék agyon....az ilyen mire veri magát? hagyjuk már :) elsunnyogó,alázkodó a legtöbb ember.

2015. jún. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!