Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Teljesen okés az, ha egy...

Teljesen okés az, ha egy barát kijavít a rólam és élettársamról szóló sztorim mesélése közben, hogy az nem 'pénzünk', mert nem én dolgoztam meg érte?

Figyelt kérdés
Ilyen nehéz egyes embereknek elfogadni, hogy ha az élettársad/feleséged közösként tekinti a pénzt amit a kapcsolatba visz, akkor az igenis 'pénzÜNK'? Vagy én vagyok/leszek különösképp kipécézve, mert a párom külföldi és idôsebb, és én vagyok a nô...? Több mint 4 éve élünk együtt.

2015. ápr. 5. 11:50
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
'élettársad/feleséged/férjed'
2015. ápr. 5. 11:54
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Semmi köze hozzá.

A rokonaidat nem, de a barátaidat megválaszthatod...ezt gondold át!

2015. ápr. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
ez a "barát" nem barát... irigykedik, ne foglalkozz vele...
2015. ápr. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
nem értem a kérdést bocsi. akkor a párod tart el, vagy közös kasszán vagytok?
2015. ápr. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Ami megtakarításunk van, az az a pénz amit a párom félretett már mielôtt megismerkedtünk. Ebbôl egy külföldi útunk során mikor már együtt voltunk buktunk egy jelentôsebb összeget (hogy miért az nem lényeg) és erre mondta a barát, hogy én azt nem buktam, mert az nem az én pénzem, nem én dolgoztam meg érte... Ez a sztori egyébként is 3 éve volt, azóta már még több ideje vagyunk együtt. Az élettársam az összeköltözésünk elsô percétôl kezdve elmondta hogy amije van az az enyém is. Én még egyetemre járok,( de dolgoztam már elôtte is alatta is), de ha nem csinálnék semmit se csak a háztartást akkor is a kettönk pénze és neki aztán semmi joga nem lenne beszólni, ez a személyes véleményem. Pár éven belül amúgy házat fogunk venni 30-40 milliós tételben, aminek a jelentôs részét szintén nem én fogom megkeresni, mert ô számottevôen jobban keres, na akkor majd milyen rosszindulatú megjegyzéseket fogok kapni..?:S (Holott addigra már házasok is leszünk)
2015. ápr. 5. 13:02
 6/26 A kérdező kommentje:
Ûgy értem a pénz bukta sztori volt 3 éve és ezt meséltem el most pár napja a barátnak. És a pénzbukta alatt is már együtt éltünk. Bocsi ha kicsit bonyolultan írtam le.
2015. ápr. 5. 13:04
 7/26 anonim ***** válasza:
én nem tartom magam irigy embernek, de szerintem azt a pénzt a párod bukta és nem te, mivel ő kereste meg, veled csak megosztja.
2015. ápr. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Mindketten abból élünk. Akkor én is buktam.
2015. ápr. 5. 13:14
 9/26 A kérdező kommentje:
És akkor szerinted 4 év után sem mondhatom hogy 'pénzÜNK'? A párom îgy mondja. És ha meglesz a ház akkor azt se mondjam hogy házUNK..?
2015. ápr. 5. 13:18
 10/26 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy ezt mondta. Ebből tudhatod, hogy a barátodnak fontosabbak a saját komplexusai, mint te. Még ha komolyan így is gondolja, mert a saját párkapcsolatában még egy pár virslinek is kifizetteti a felét a kedvesével, akkor sem lett volna joga téged ezzel a mondattal így megalázni, mert az 100% hogy azért javított ki, hogy te leforrázva érezd magad. Abban van némi igazság, hogy amíg nem vagytok házasok, addig neked jogilag semmi közöd nincs a másik pénzéhez, de ezt nem dörgöljük egy barát orra alá minden ok nélkül. Ez az ember nem a barátod.
2015. ápr. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!