Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti melyiket mondjátok: tőled...

Ti melyiket mondjátok: tőled magasabb vagy nálad magasabb?

Figyelt kérdés
Én gy mondom, hogy nálad magasabb. Itt nagyon sokat látom, hogy "tőled" szerepel a "nálad" helyett. Nem tudtam, hogy ez ennyire elterjedt forma, nekem furcsa. De nem akarok senki nyelvhasználatába belekötni, tudom, hogy nincs ebben jó vagy rossz válasz.
2015. jún. 2. 01:22
1 2
 1/13 lencsefőzelék ***** válasza:
87%
Nálad magasabb. A tőled mást jelent, itt helytelen a használata. Olyan, mint amikor a muszáj helyett muszályt írnak, vagy az egyelőre helyett egyenlőrét.
2015. jún. 2. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálad magasabb. A tőled nekem nagyon furcsa.
2015. jún. 2. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
38%

Az igazi probléma nem itt kezdődik.


Egy csaj akivel összejöttem mondta nekem hogy: jól érzem magam tőled


Hubaz.meg...miről van szó ?

Tehát nem velem érzi magát jól hanem tőlem ?


Bárki ilyet hall a másiktól fejvesztve meneküljön amíg nem késő.

Ilyen egoista, önmaga körül forgó, önző emberrel még nem találkoztam.


Ezek után hogy ki mit mond a magasságra nekem tökmindegy.

2015. jún. 2. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Utolsó, szerintem az a csaj is a náladdal keverte össze: jól érzem magam nálad. De ebben az esetben a nálad egy személyes névmás (vagy határozószó? - most elbizonytalanodtam), és nem összehasonlítás, hogy nálad magasabb. Szerintem ő azt hitte, ott is helyettesíthető.


Én is a nálad alakot tartom amúgy helyesnek, de ne suttyózzunk senkit szerintem, van akinek a másik helyes.

2015. jún. 2. 03:29
 5/13 anonim ***** válasza:
39%

Jaj istenem kérdező, tanulj meg magyarul. ha valaki jól érzi magát valakivel, úgy mondják: jól érzem magam VELED.

Ha azt mondja, hogy nálad, akkor konkrétan a lakásában van már az illetől. a tőled meg... mintha valami drogról beszélgetnénk kb.

2015. jún. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
Nálad. A tőled egyértelműen hibás, alapból mást jelent, és nem is értem, miért alakult ki, hiszen értelme sincs ebben a kontextusban.
2015. jún. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5-ösé a pont
2015. jún. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

nem, nem hibás a tőled, csak ritkább.

én is ezt mondtam (mert gondolom, ahol felnőttem, ott így mondta mindenki), és mikor más közegbe kerültem, akkor nekem is azt mondták, hogy ez helytelen.

rövidre zártam a dolgot, bementem az iskolai könyvtárba, felcsaptam egy szótárt, és benne volt, hogy a -tól, -től is helyes összehasonlításnál.

2015. jún. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#8: inkább úgy, hogy "tőled messzebbre van valami".
2015. jún. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
5-ös, tudok magyarul, képzeld. Nem írtad, hogy nálad voltatok. Nagyon kis okoska vagy, de én is arra gondoltam, hogy a lakásodon volt. Most kioktattál azzal, amiről én beszéltem. Nem írtál szövegkörnyezetet, hogy nem a házadban volt.
2015. jún. 2. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!