Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek magára tud erőltet...

Szerintetek magára tud erőltetni valaki egy olyan magatartásformát ami nem illik a jelleméhez?

Figyelt kérdés
Pl van egy beszédes ember és úgy dönt hogy mától csendesebb lesz és alig beszél. Vagy hasonló drasztikus változásra gondolok. Szerintetek lehetséges?

2015. jún. 3. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
igen de oriasi 'akarat ' kell hozza:/
2015. jún. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Általában sok idő elteltével változunk, nagyjából 7 évente, (magunktól) persze fel lehet gyorsítani a folyamatot de erőltetni egy jellemet, hát nem biztos hogy jóra vezet.
2015. jún. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ideig-óráig igen. Ha erőlködés nélkül megy neki, akkor viszont valószínűbb, hogy beteg, pl. depresszióba esett...
2015. jún. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én személyes tapasztalataim alapján nagyon nehezen volnék képes ilyesmire.


Ilyen probléma a múltamban párkapcsolat miatt merült fel. Teljesen felesleges megpróbálni letagadni önmagad, és másképp viselkedni, mint amilyen vagy, csakhogy alkalmazkodj valaki máshoz, akinek a jelleme nagyban eltér a tiédtől. Ezt a saját bőrömön tapasztaltam meg. Nem fog működni és nem is éri meg.


Akaratlagosan valószínűleg, a többségnek nem működne csak úgy pikk-pakk, vagy egyáltalán. Hosszabb távon, főleg fiatalabb korban, persze változik az ember.

2015. jún. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. Ideig óráig , lehet erőltetni , de előbb utóbb előjön a "jellem". Gyakran megtévesztő lehet , egy egy "hirtelen elhatározott személyiség változás".

Valaki pl. elhatározza, hogy kevésbé lesz agresszív .Látszólag lehet , hogy visszafogja magát egy darabig, (elnyomja dühét), de aztán egyszer csak robban. Illetve találkoztam olyannal is ,hogy valaki egy adott közegben "megváltozott" , viszont pl. az agresszióját átvitte egy másik területre, vagy egy másik személyre.

Amúgy szerintem létezhet drasztikus változás, de az nem pusztán csak akarat ,hirtelen elhatározás kérdése.

Tehát csak akarattal nem hinném , hogy bárki is drasztikusan megtudná változtatni "jellemét".Mélyebb önismerettel , önmagunk megértésével szerintem változhatunk, és ha ezen az úton akarunk elindulni ahhoz szükséges az akarat az elhatározás, de önmagában szerintem ekkor is kevés az elhatározás, a valódi változáshoz szerintem több kell ennél.

2015. jún. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!