Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezt lehet azért csinálja,...

Ezt lehet azért csinálja, hogy "beilleszkedjen" az osztálytársaihoz?

Figyelt kérdés

A kérdés NEM felháborodó hangnemű, vagy ilyesmi. NORMÁLIS hangnemű. Az egyik osztálytársamnak sajnos nehéz sorsa van, rossz körülmények között él, nem tudnak otthon mit enni. A menzán mindig megemlíti, hogy a leves túl sós, a fözelék sótlan, a hús szintén stb.-holott tényleg semmi baja az ételeknek. Aki ott eszik, többségük egyetért vele- mivel ő a főkolompos, a vezető. Úgy gondolom, hogy az ilyeneket azért mondja, mintha be akarna illeszkedni a normális körülményű emberekhez, akik tudnak otthon enni-NEM lenézni akarom, teljesen elfogadom az embereket-, így akarja ezt kompenzálni. Ha kritizálja az ételt, akkor ő biztos kap valamit otthon. Reális meglátás? Csak NORMÁLIS válaszokat kérek, olyat hogy "mit képzelsz magadról?", ilyet Ne. Akkor kattints a vissza gombra.

Ui.: Úgy is csináltam egy másolatot, ha leakarnád szedni ezt a kérdést. ;).


2015. jún. 7. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:
"Ui.: Úgy is csináltam egy másolatot, ha leakarnád szedni ezt a kérdést. ;)." Ne fenyegess :D Amúgy honnan tudod h nincs pénzük? De am lehetséges. Ez epic fenyítés de tényéleg :D :D
2015. jún. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az azért elég durva, hogy nincs mit ennie. Honnan vagy ebben ilyen biztos?

A menzán tényleg rossz a kaja. Ha a többség egyet is ért vele, akkor az valószínűleg nem azért van, nehogy megverje őket amiért azt állítják jó a kaja.

Szerintem hülyeség, hogy nincs mit ennie otthon. Lehet, hogy szegények, de attól még főzhet az anyukája nagyon finom paprikáskrumplit, ti pedig lehettek gazdagok, és rendelheti anyukád az ételt a Sodexotol.

Semmi baj nincs a gyerekkel.

2015. jún. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk gazdagok szerencsére :D.
2015. jún. 7. 22:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Amikor suliba jártam, mi is szegények voltunk, be voltam íratva menzára és én szerettem, mert olyan kaját nem kaptam otthon, ami annál jobb lett volna. A zsíroskenyér, a paprikás krumpli, vagy a rántott leves nem volt jobb.


Amikor egész nap nem volt mit ennem, egy üres paradicsom is megváltás volt, és lehet hogy elmúlt tőle a fejfájásom. Eszembe sem jutott megjátszani, hogy valami nem ízlik. Kit érdekelt, hogy ízlik e vagy sem? Megettem mindent és kész. Nyilván volt amit utáltam én is, de nem sok.


Azt tudom inkább elképzelni, hogy az ő szülei tényleg jobbat főznek otthon, attól függetlenül, hogy keveset, vagy ritkán főznek. Elképzelhető hogy az fínomabb, jobban fűszerezik, és azt szokta meg a gyerek, és valóban nem ízlik neki azok után az kaja, amit a menzán elé tesznek.


De ha valaki úgy lenne ahogy én voltam, hogy a menzánál nem kaptam jobbat, akkor nekem az ízlett, akárki akármit mond :D


Más kérdés, hogy mióta felnőttem és magamnak főzök, vagy a párom főz, vagy rendelünk netről, rengeteget változott az ízlésem, meg egy csomó új kaját is megismertem, amikről addig nem is hallottam, nem tudtam, hogy léteznek. Azóta elszoktam a menzától, de a napközis piskótát csokiöntettel, vagy a zöldborsófőzeléket most is imádom. De a csokiöntettel nem vagyok megelégedve ha én főzöm, mert nem tudom pont olyanra csinálni, mint régen a menzán volt :)

2015. jún. 8. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!