Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ahhoz, hogy egy 5 éves gyerek...

Ahhoz, hogy egy 5 éves gyerek beilleszkedjen külföldön oviba, és ne legyen túl nagy hátrányban majd a suliban sem az anyanyelvi társaihoz képest, mekkora az esély?

Figyelt kérdés
Párom külföldön vállalna állást,és ha minden ok,mi is kimennénk utána. De nem tudom elképzelni, hogy ha lányom nagycsoportban becsöppenne egy idegen nyelvù környezetbe, hogyan boldogulna. Nem beszélve a suliról! Milyen tapasztalatok vannak erről?
2013. jan. 26. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
nagyon kevés esély van, hogy az idegen nyelvű suli nyelvét megtanulja egy, másfél év alatt, ismerősöma fiát 3 évesen adta külföldön angol oviba, nem ragadt rá semmi, amikor hazajöttek, olyan 5 éves lehetett, de félt az ismerősöktől, itt is nehezen illeszkedett vissza
2013. jan. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hugom az elsőt itt járta a másodikat kint kezdte. Szépen beilleszkedet. Tudja a nyelvet. Sajnos már a magyar irással vannak gondok. Ne aggodj be fog illeszkedni.
2013. jan. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ismerôs, akkor még kislány, 6 évesen került külföldre. Magyar házaspár, itthon született és az elsô általánost itt járt kislánnyal. Se ô, se senki a családjában nem beszélte az adott ország nyelvét (spanyol), mikor kikerültek, ezért kislányt olyan nemzetiségi suliba iratták, amilyen nyelven apuka tudott (német). Elsô hetekben kislány sirva ment iskolába minden nap, hisz még a WC-re se tudott németül kikéredzkedni. Elsô év végére az osztály egyik legjobb tanulója lett. Mire 4 év múlva hazajöttek, anyanyelvi szinten beszélte úgy a németet, hogy spanyol nyelvterületen éltek és mondanom se kell, spanyolból is nagyon jó volt. Azóta jó pár év eltelt, németbôl a mai napig profi. A spanyolt sajnos akaratlanul is, de leépítette.
2013. jan. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én sem tudok az adott nyelven, de azt gondoltam, hogy alapvető szavakat, pl. ki mehetek-e pisilni, testrészek, játékok neveit megtanulnánk együtt, hogy alapvető dolgokat meg tudjon mondani. Egyébként olyan cserfes,hogy inkább attól tartok, hogy az ottani kissrácok kezdenek magyar szavakat gagyarászni pár hét múlva:)

A változásokat viszont nem szereti, ezért nem tudom,ilyen reakció lesz. Valószínűleg nála is a sírás lesz a jellemző. De olyan jó lenne,ha megtanulna egy másik nyelvet is anyanyelvi szinten. Tudom mennyit kinlódtam annak idején az angollal.Jó sok évig tanultam, de ahhoz képest nem tudom jól. Egy csomó pénzt kifizet az ember a kéttannyelvű sulikban ,magántanárnak, cserediákoskodik,ha jobban meg akar tanulni egy nyelvet.

2013. jan. 26. 15:07
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég egyénfüggő, de amúgy az alaptapasztalat az, hogy a gyerekere ragad a nyelv. Minél korábban hallanak idegen nyelvet, annál könnyebben tanulnak bele. 5 évesen már nem mondható a "mint-az-anyatejet-úgy-szívja-magába-a-nyelvet" kategóriába, de azért még mindig rettentő tanulékony. 7 éves korig van asszem az, hogy a gyerkőcök leginkább théta agyhullámokat produkálnak, vagyis baromi fogékonyak bármire. A nyelvekre különösen. Ha hallják, tapasztalják, néha félelmetesen gyorsan elsajátítják a nyelvet.

De persze személyiségfüggő. Van olyan gyerek is (mint az itt, korábban említett), aki annyira megijed, hogy bezárkózik és az agya elhatárolódik ettől, és van, aki szépen beilleszkedik, nem feszeng - na, náluk egyáltalán nem számít a nyelvérzés, sitty-sutty felszedik a nyelvet :)

Sok sikert!

Egy nyelvtanár

2013. jan. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Öt éves volt a lányom mikor külföldre költöztük, egy évet járt oviba, majd ment elsôbe. Nem mondom hogy zökkenô mentes volt az elsô osztály,de ha türelmesek a tanárok akkornem lesz baj. Másodikra teljesen behozta a lemaradást. Sok sikert :)
2013. jan. 27. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a biztató válaszokat!
2013. jan. 28. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!