Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy válhatnék pszichopatává?...

Hogy válhatnék pszichopatává? Részletek lent

Figyelt kérdés

Alapjáraton mindenkivel túl kedves vagyok;mindig azt lesem, hogy kinek hogyan tehetném jóvá az életét, hogy hogyan lehetne boldog, ha gondja van megoldom, sokszor titokban és mindig apró ajándékokat adok mindenkinek.

De sokszor önt el düh mások iránt.

Illetve sokat mondják, hogy ezek a tettek, hogy mindenkinek segítek és mindenkivel kedves vagyok csak arra jók, hogy feltünősködjek, kimutassam, hogy egoista vagyok és hogy nem érdekelnek mások.


Nos, én próbáltam rossz lenni másokkal és sikerült is... de pár óra múlva lelkiismeret-furdalásom lett és elvetetem a kísérletet és újra kedves lettem.


Szeretném végig csinálni. Lelkiismeret-furdalás nélkül, egoista módon rossz lenni, mások lelkébe gázolni, és csak magammal törődni és ha más támad akkor visszatámadni és élvezkedni abban hogy bántom így az emberek lelkét.


Hogyan alakulhatnék át?



2015. jún. 8. 15:41
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Túl érzékeny vagy és ezért úgy gondolod sokat kell adnod másoknak, illetve többet vársz az emberektől az irányodba mint amit ők adni akarnak. A legtöbb ember nem olyan adakozó és barátságos mint Te. Ehhez hozzá kell szoknod.


Nem kell szociopatává lenned, csak tanulj meg nemet mondani, azaz ne ajándékozgass vagy tegyél szívességet másoknak, csak annak aki megérdemli, tehát annak aki viszonozza a szívességeidet. Ha túl adakozó vagy másokkal szemben akkor lesz aki kihasznál és lesz aki lenéz, baleknak néz.


Kezdésnek már az is elég ha csak annak segítesz aki _megkér_ rá. De ne hagyd hogy kihasználjanak, szóval aki csak kér, de nem viszonoz azt hajtsd el. Hidd el hogy találni fog másik balekot aki "segít" neki.


Próbálj önállóbb lenni, ne várj másokra, ne legyen túlzott elvárásaid másokkal szemben, csináld végig a dolgaidat egyedül és figyeld meg hogy kik azok akikre számíthatsz és kik azok akikre nem. Sokkal könnyebb lesz az életed és kevesebbet csalódsz.


Nem tudom hány éves vagy, de lehet hogy érdemes lenne olyan szakma után nézned ahol fontos a másokkal való törődés, szociális nővér, óvónő vagy ezek férfi megfelelője nemedtől függően. :)

2015. jún. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!