Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elakadtam az életemben, nincs...

Elakadtam az életemben, nincs értelme annak, amit csinálok, lehet, hogy rosszul döntöttem, mit tegyek most?

Figyelt kérdés

Értelmetlennek érzem azt, amit csinálok..

Ázsiai nyelveket tanulok egyetemen, rengeteget költöttem rá (tandíj, lakhatás, a félretett össze pénzemet ebbe öltem bele), és nem látom értelmét. Nem tudom hogy ezt akartam-e, el tudok-e majd helyezkedni, most úgy tűnik nem.

Talán váltani kéne, valami mást csinálni, de nem tudom merre induljak el, nincs energiám elkezdeni előröl.


2015. jún. 10. 23:29
 1/7 viktorvarga ***** válasza:
100%
voltam ilyen kinai kömyvelő irodába,volt egy magyar csávo,jól beszélt kinaiul az ott sokat keresett aztmondták .jólessz az nekedis.
2015. jún. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy nem tudod hogy ezt akartad-e ?


Persze hogy ezt akartad ha mindenedet ebbe ölted.


Ne azt nézd hogy most mit tudnál kezdeni vele hanem csináld végig. Amit elkezdtél fejezd is be.

Ez most ilyen hullámvölgy ami minden hosszú távú célnál tépázza az embert de te csak tartsd a célt rendületlenül.

2015. jún. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Király Robi

a második választ adó, tökéletesen jól mondja.

Figyeld ezt a történetet : Volt egy ismerősöm aki Arab nyelvet tanult és szakmunkás iskolai tanulmányai után elkezdet dolgozni. mivel a szakmájában nem igen jeleskedett mint szakember ezért elment és jelentkezett a határőrségnél határőrnek. Ez abban az időszakban volt amikor folyamatosan kezdték megszüntetni a sorkatonai szolgálatot és így természetesen a határőrökből is kevesebben lettek mint amennyi emberre szükségvolt. (boldog boldogtalant felvettek hivatásos katonának és határőrnek).

Miután felvették, rövid idő múlva kiderült, hogy ő tud arabul is beszélni. Na innentől meg indult a karrierje.

Ezek után amikor az országon belül a határőrségnek gondjai akadtak arab származású emberrel, egyből hívták az embert ,hogy jöjjön segíteni a tolmácsolásban ügyintézésbe. Igen ám de az ismerősöm Baranya megyei volt, és tolmácsolni Győr Sopron megyében kellet.

Nem volt más választás vinni kellet a tolmácsot Baranyából - Győrbe.

Na most figyelj !

A tolmácsnak óránként fizettek 4000 ft-ot ( kb. 20 évvel ezelőtt!) Baranyából - Győrig az utazás oda vissza kb. 8 óra a tolmácsolás további 2 - 4 óra szorozd meg 4000 forinttal a 10 - 12 órát.

Igen és általában a rendőrségre is és a bíróságra is hívták tolmácsolni.

Tanuljál és hódítsd meg azt a hegycsúcsot amit kinéztél és elindultál a feléje vezető úton !

2015. jún. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, motiváltatok velük:)


Az a baj, hogy a szüleim is elég sok pénzt öltek a tanulmányaiba, és nem szeretném hogy lássák, hogy később munkanélküli leszek, vagy hogy felesleges volt az egész.

2015. jún. 11. 00:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdező,én hollandot tanulok. Egymagam,mert nincs rá máshogy lehetőségem. Nem könnyű így,néha abba is hagyom 1-2 napra,de mindig eszembe jut mi vele a célom. Szóval keress egy célt,hogy miért csinálod! Én meleg vagyok,mondanom sem kell tovább miért pont Hollandia a célom.:) Tarts ki,sok sikert!
2015. jún. 11. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én már 3 szakot is elkezdtem, mindegyikbe lett pénz is ölve, de nem jutottam előrébb az első év után otthagytam mindet. Pedig már kis túlzással 2-őt is elvégezhettem volna mostanra, ha nem váltogatok mindig. :/ De nem láttam értelmét, mert utólag már nem tetszettek, megtanulni éppen lehet meg tudtam volna őket, de csinálni semmiképpen. Én nem tudok olyasmit csinálni, ami nem érdekel. Viszont az meg b**ssza a csőröm, hogy az ismerőseim közül mindenki már végzett, vagy épp most vizsgázik, én meg állok itt egy szál f@**szban magyarán megmondva, mert nem tudok hova fordulni, semmi nem érdekel, amik meg voltak és megcsinálhattam volna őket, azokat meg elb**sztam. Viszont nem tudom teljes szívemből bánni a dolgot, mert így legalább ennyi kontroll van az életem felett, hogy nem csinálok meg kényszerből egy ratyi szakot, ami totál nem érdekel, csakhogy legyen róla egy papírom, amivel millió az egyhez az esélye, hogy el is fogok tudni helyezkedni. Őszintén szólva nem tudom megmondani, melyik a jobb opció. Biztosra van egy végzettséged, amivel ha el is helyezkedsz véletlenül, akkor is unni fogod magad életed hátralévő részére, vagy vakon beleszaladsz a nagyvilágba és lesz ami lesz alapon, nem engedve valamiféle kifacsart megfelelési kényszernek megpróbálod megtalálni a saját utadat, amin tényleg érdemes elindulni. Ezt a döntést magadnak kell meghoznod... :)
2015. jún. 11. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Van aki későn érő típus. Az élet mem egy határidő napló. Más már levizsgázott, megházasodott, stb? Naés? Mellesleg akik csak elvásárból vizsgáznak, házasodnak, azok lehet hogy "előrébb járnak", de boldogok is?

Rövid ez az élet ahhoz, hogy látszatnak éljünk

2015. jún. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!