Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket nem idegesít, ha...

Titeket nem idegesít, ha valaki olyan, hogy beszélsz vele, és közben folyamatosan "igenezik", "aházik"?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki ilyeneket csinál. Beszélgetek vele, vagy mondok egy pár perces monológot, és folyamatosan ilyeneket közbeszól, hogy "igen", "aha", "így van". És ha azt érzi, hogy mondok valami nagyobb mértékű dolgot (mondjuk ilyenre gondolok, hogy egy buliban sikerült becsajoznom), akkor meg mindig ugyanezt mondja el: "Komolyan? De jó! Tök jó!"

Párszor észrevettem, hogy nem is figyel rám, csak a hanglejtéseimre reagál...

Annyira idegesítő.. Nektek van ilyen ismerősötök? És titeket is szokott idegesíteni?

(mielőtt félreértenétek, nem arról van szó, hogy párszor helyesel a mondanivalódra, hanem tényleg folyamatosan mondja az aháit, meg igenjeit, általában egy-egy lélegzetvételem után)



2015. jún. 12. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez nem feltétlenül rossz dolog.

Én is szoktam így megerősíteni másokat, amikor beszél hozzám, hogy tudja, értem amit mond és figyelek is.

Én azt utálom, amikor valaki csak hallgat és les.

2015. jún. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 piriiiii ***** válasza:

Hát, nem tűnik túl jónak.

Nekem csak enyhébb változatú ismerőseim vannak. De velük nem is beszélek annyit épp ezért.

2015. jún. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Félreértettél. :) Én is szoktam helyeselni az emberek mondandójára, plusz ugye a szemébe is nézek az illetőnek, ami (talán) természetes dolognak mondható. De ez az ismerősöm folyamatosan ezt csinálja. Nemcsak akkor, amikor azt mondanám, hogy indokolt, hogy megerősítsd, hanem folyamatosan. Plusz amit még nagyon nem szeretek, hogy kiegészíti a mondanivalót úgy, hogy mondjuk beszélek a háborúkról, és akkor mondom, hogy:

Igen, ez történt az I. világháborúban, aztán folytatódott a..- és akkor itt beleszól, hogy a II. világháborúban. Félre ne értsetek nem "ő"-zök, vagy nem azért vág közbe mert nem jut eszembe, hanem csak úgy ösztönből, vagy én nem is tudom...

Lehet én reagálom túl, de nem tehetek róla..nem tudom nem észrevenni ezeket. :(

2015. jún. 12. 10:44
 4/8 anonim ***** válasza:

Kicsit olyan mintha siettetne, hogy "na mondjad már, haladjunk.. térjünk a lényegre..".

Olyankor gyorsan lezárom a témát, így semmi értelme.

Idegesíteni végül is nem idegesít, csak veszem a lapot és rövidre zárom.

Engem az idegesít, ha valakivel beszélgetek és folyton Őőőő... mmmm... Őőőő... Minden félmondat után! Na ettől tudok agymenést kapni. :D

2015. jún. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Letii!

Igen, van ilyen eset is, amikor siettetésképpen mondogatja ezt, ilyen ismerősöm is van, de nála ez valahogy nem idegesít, ugyanúgy vagyok vele, ahogy Te. :)

2015. jún. 12. 11:00
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem egy ismerősöm van, aki mindenre csak azt mondja, hogy "hát ja". Esetleg néha azt is, hogy "hát igen".

Ő kezdeményezi a beszélgetést, de soha nem tud hozzászólni semmihez, nem viszi tovább a témát, így már minimálisra szorítom a beszélgetést, minek strapáljam magam. Eleinte idegesített, már csak mosolygok rajta.

2015. jún. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én ezt akkor szoktam alkalmazni, amikor anyukám a kocsiban elmondja tizedszerre is ugyanazt a sztorit, én meg éppen zenét hallgatok, a fülesen keresztül átszűrődik kicsit a hangja, így néha reagálok valami semmiséget, pl. hümmögök, vagy amiket te felsoroltál... Ebből fakadóan én arra következtetek, hogy valószínűleg nem érdekli, mit beszélsz, és nem is figyel rád?! De lehet nincs igazam.
2015. jún. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is van olyan, akinél nem zavar, ha rövidre kell fognom. Lehet,hogy már megszoktam, meg az sem mindegy milyen vele a kapcsolatom. :)

Én tudom magamról, hogy nagyon jó hallgatóság vagyok,de nem rengeteget, csak sokat mondom, hogy: ühüm/aham + bólogatok. De figyelek a másikra.

Meg valamikor azon kapom magam,hogy ide-oda nézelődök egy pillanatra, de nem is tudok úgy beszélni,hogy folyamatosan a másik szemébe nézek. Amikor a másik beszél hozzám, nem bámészkodok.

Az én nézelődésemről kellene leszoknom valahogy,nem tudom, mennyire zavaró ez a másiknak. :(

2015. jún. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!