Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy egyszerűen...

Miért van az, hogy egyszerűen nem merek pénzt költeni? Folyamatosan spórolok amin tudok, pedig már most nem kellene.

Figyelt kérdés

Egész életemben úgy éltem, hogy mindenen spórolni kellett, alig volt pénzem/pénzünk.

Most már szerencsére van munkám amivel viszonylag jól keresek, de egyszerűen hiába van pénzem nem merem elkölteni. Hiába teszek félre, attól félek, ha veszek egy nagyobb értékű telefont vagy akár csak elmegyek egy étterembe, hogy megint visszakerülök abba a régi helyzetbe amikor 200 forintom nem volt.


Egyszerűen nem vagyok képes arra sem, hogy ha hívnak barátok ismerősök, hogy üljünk be enni-inni valahova, akkor tényleg el is menjek, inkább ülök itthon egyedül, csak hogy ne költsek több tízezret szórakozásra.


Ez a szüleim szerint már beteges, de annyira belém rögzült, hogy soha semmit nem költhettem eddig magamra, hogy egyszerűen így érzem boldognak magam, vagyis mégsem boldognak, mert semmilyen társasági életem nincs.


Hogyan tudnék ezen változtatni? Mert az sem megoldás, hogy csak ülök a pénzemen és az egész fiatalságom arra megy el, hogy dolgozok és otthon ülök.

De szinte lelki fájdalmat, félelmet érzek, ha valamire pénzt kell kiadnom ami nem létszükséglet.


2015. jún. 12. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak gondolj arra,hogy a sírba nem viheted.Ki tudja mikor halsz meg,lóvét még senki nem vitt át a túlvilágra.Egyesek hiába halmoznak fel pénzt,értékeket,nem fog jelenteni semmit egy idő után.Persze,oké,legyen valami tartalékod.De ha nem fiatalon élvezed az életet,mikor ? Jó példa erre sok ember : gürizik egész életében,rakosgatja a kis pénzecskéjét,hogy na majd öregkorában milyen szép évei lesznek ... aztán már járni se tud,nemhogy elkölteni a pénzt.Sok pénzt herdáltam el életemben : szórakozásra,minőségi kajákra,utazásra,nem bántam meg,megtapasztaltam mindent,lenyugodtam,és rájöttem hogy nem a pénz a legfontosabb az életben.
2015. jún. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Próbálom folyamatosan "legyőzni önmagam" meg a régi emlékeket... de ha veszek is valamit, nem is olyan nagy értékben, ruha (turiból) vagy pár sminkcucc borzasztó bűntudatot érzek, hogy ezekre nincs is szükségem és ezt a pénzt is tehettem volna a többi közé.

Sírok és bánkódom azért, mert nem nyaralok, nem utazok semerre, de ha elhatározom, hogy na most megyek, akkor meg az a bajom, hogy erre elköltök 200 ezret mondjuk és mi van, ha pont erre a pénzre lesz szükségem, hogy ne kerüljek megint abba a helyzetbe, hogy enni nem tudok mit..

A legjobb, hogy kaja most sincs a hűtőmben szinte, ugyanazokat a szar olcsó semmi kajákat eszem mint anno...

2015. jún. 12. 17:53
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Na most ez mind nagyon szép, hogy gyermekkori traumák, meg minden, de a lényeg az, hogy fillérb_aszó vagy. Ez pedig igen visszataszító dolog. Előbb-utóbb egy barátod sem marad, ha folyton csak otthon ülsz, kimaradsz a közös programokból. Olyan lehetsz, mint Dagobert bácsi, ülsz a kis pénzecskéden és reszketsz, nehogy költeni kelljen. Pszichológust javasolnám, mielőtt bekattansz, de úgysem fogsz elmenni, pedig jót tenne. És ingyenes is van...
2015. jún. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom átérezni, mert én minden pénzt elverek és többször volt olyan is, hogy az utolsó párszáz Ft-omat odaadtam az utcán egy kéregetőnek.
2015. jún. 13. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Válaszd 3 fele a pénzed.


Mondjuk 400-500ezret nagyobb dolgokra végső vésztartalék.

200-300ezret közép tartalék fontos kiadásokm tv, telefon, mosoép, hűtő stb.

100ezret pedig a tárcádba mondjuk kétfele, na ezzeket költsd bevásárlásra, kajáldákra, számlákra. És oszd be fizetéstő fizetésig, ha marad akkor mehet a pénz középső vésztartalékba, ha elfogy akkor a középső vésztartalékból vegyél ki minimálisat és fizetéskor tedd vissza.



A pénzösszegek csak illusztrációk voltak, ebertől változnak 3,2,1 a növerkvési sorrend.

2018. máj. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom esedékes-e még ez a kérdés de nekem 60ezer forintom van egy hónapra mivel édesanyám külföldre megy és ennyit hagy itthon nekem meg a testvéremnek. Ezt kell beosztani kajára, számlára + még diákmunkázok is. És amit a diákmunkából keresek csak magamra költöm, nem érdekel mi mennyibe kerül, jó persze mérsékelt keretek között, de ha bemegyek a boltba venni kaját akkor veszek mellé egy chipset, energiaitalt esetleg valami csokit és ezt mindig eljátszom. Van hogy 3-4 csomag csipszet is veszek mert miért ne? Megdolgoztam érte. Gondolkodj te is így de ne ess át a ló túloldalára. Sok sikert :D És itt nem kell annyira nagy összegekre gondolni a diákmelóból, max 30-40 ezer forint. Mert nem sokszor hívnak be.
2018. aug. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!