Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A 21. századra miért lett...

A 21. századra miért lett ennyi embernek szűksége pszichológusra, míg régen nem volt?

Figyelt kérdés
Pedig régen nehezebb is volt az élet, sokkal durvább dolgok történtek a mindennapokban.
2015. jún. 13. 18:28
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Lehet több lett a köcsög ember akik szeretnek másoknak keresztbe tenni, meg tönkretenni másokat idegileg
2015. jún. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szükség lett volna rá, csak régen még nem igen volt kínálat.
2015. jún. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is nagy szükség lett volna rá, csak egyrészt jóval kevesebb szakember volt, másrészt a pszichológia nem volt ilyen fejlett. Ráadásul szerintem régebben megfizetni sem volt ilyen egyszerű az átlagembereknek egy effajta terápiát és kezelést.
2015. jún. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert pl. a középkorban még nem létezett a pszichológia mint tudomány. Szerinted inzulininjekcióra meg kemoterápiára sem lett volna szükségük?
2015. jún. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs szüksége több embernek pszichológusra, csupán könnyebben elérhető, mint 50 éve. 300 éve meg nem is volt pszichológus, szerinted akkor hogy fordulhattak volna hozzá?

És lehet, hogy most nincs éhinség, járvány és háború, legalábbis itt nincs, de attól én még nem modanám, hogy nagyon egyszerű az élet. Az embereknek megvan a maga baja, sőt, sokaknak nagyon is súlyos.

2015. jún. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szamócaszerelő válasza:
100%
Miért lett ennyi embernek szüksége számítógépre? Régen mindenki megvolt nélküle is:)
2015. jún. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

régen elmentek az emberek gyónni és kész, elmondták a bajukat a papnak.

amikor jártam még anno én is, élt egy pap csak hozzá voltam hajlandó elmenni nem csak az volt, hogy bla bla bla hanem elbeszélgettünk a templomba a sor az állt mögöttem, volt, hogy egy órát is, és kész ugyh. nem csak ez a bevett szöveg hanem mint igazi jóbaráttal, ritka az ilyen, utána ahogy szegény meghalt, elmentem egy másikhoz persze az elvárásaim másak voltak a pap felé gyónás szempontból az meg csak a sablonos szöveget akarta hallani és szó szerint otthagytam csapot papot felálltam szó nélkül kijöttem a fülkéből és hazajöttem, ennek már több mint 10 éve azóta nemvoltam jófrmán misén sem

2015. jún. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Régen...régen egy megfázás is elvitte az embert, vagy rengeteg gyerek nem érte meg a kamaszkort sem.


Ahogy írták előttem, a vallásnak sokkal nagyobb ereje volt, elmentek gyónni, esti ima, bibliát olvastak, már aki tudott olvasni. Na meg nem is volt ilyen hogy pszichológus.


A mai átlag ember számára gyakorlatilag bármi elérhető. A durva dolog meg relatív, ma is pont ugyanazok vannak sok helyen, és minden nap a túlélésről szól.

2015. jún. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem létezett maga a tudomány,hiába lett volna szükség rá ,a társadalmi felfogás miatt is kivitelezhetetlen lett volna.(pl:női egyenjogúság hiánya,konzervatív családfelfogás,a mai napig vannak olyan emberek akik lenézik a másikat ha szakemberhez fordul)
2015. jún. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A XIX.századig az emberek megértették miként működik a világ körülöttük.A XXI.század technikai fejlődése miatt nem értjük eszközeink csupán töredékének működését(mobil telefon,szines TV,műholdak,stb.),s a politikát végképp nem,hisz láthatatlan,ismeretlen emberek irányítják idegen elvek szerint.


Régen is voltak pszichológusok,csak másként hívták őket:pap,lelkész,szülő,testvér,barát,barátnő,nagynéni,nagyi,tanító,stb.

2016. jan. 2. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!