Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha az ember úgy érzi régen...

Ha az ember úgy érzi régen minden jobb volt és szép érzéssel gondol a múltra az egyszerűen azért van mert akkor fiatal volt most meg már nem? Ennyi a nagy szép múlt magyarázata?

Figyelt kérdés

Gyakran halljuk hogy régen minden más és szebb volt. Jobb filmek voltak bezzeg ezek a mostaniak, jobb ez jobb az.

És elgondolkodtató hogy miért is gondoljuk így.

Példa: itt vagyok én a nagy bringás. Régebben is imádtam bringázni de pénzem nem nagyon volt így csak egy leharcolt bringára futotta. Ez persze nem tartott vissza semmitől bejártam az országot volt hogy az út mellett aludtam.

Most van 4 bringám amiből hármat nem is használok, mert csak egy seggem van és nem ülhetek meg 4 bringát vele. De egyik se egy kispályás bringa.

És mégis egy pillanat alatt elcserélném az összeset arra a régi montira.


Pedig egy szar volt. Én meg fiatal. És csóró.


Most meg nem vagyok csóró.És nem vagyok fiatal se.


Cserélnék egy pillanat habozás nélkül.


Ennyi lenne a dolgok nyitja? Azért szép mert fiatalsággal kapcsolódik és ennyi?


2015. ápr. 14. 12:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ennyi.

Köszönöm, hogy megmosolyogtattál. Küldök egy virtuális ölelést... :D

2015. ápr. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű. Én is visszamennék az időben fiatalabb önmagamhoz. Pedig akkor sok minden rosszabb volt, főleg anyagilag. De akkor mégis sokkal könnyebbnek éreztem az életet, szabadabb voltam és felhőtlenebb volt az élet.
2015. ápr. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha szabad kérdeznem, mi lett azzal a régi kedves biciklivel?:-))

---

Egyébként a néhai töritanárom -- már nem él szegény --, aki erdélyi volt, mesélt erre egy történetet, bár már csak pontatlanul emlékszem rá. A lényege az, hogy megkérdeztek egy idősödő székely bácsit, hogy mi volt élete legszebb időszaka. És erre ő egy olyan történelmi időszakot nevezett meg -- na itt nem emlékszem, hogy a Trianon utáni, vagy háborús vagy Ceausescu-val kapcsolatos vagy melyik időket mondta --, amit igencsak nehéz időknek lehet nevezni. És csodálkozva kérdeztek vissza, hogy de hát pont az, amikor annyira üldözték a magyarokat, meg éheztek meg minden? Mire ő: "Igen! Akkor voltam húszéves!"

De érdekes dolog ez egyébként, sokan vannak így ezzel. Anyum pl. egy alföldi tanyán nőtt fel, igen nehéz körülmények között, már gyerekként nehéz fizikai munkát végezve (pl. kilencévesen már boglyát kellett raknia stb.). Mai napig is nosztalgia tölti el, ha tehéntrágya szagát érzi! (Nem vicc!) De pl. Kosztolányi is írt erről verset, aminek ez volt a lényege, hogy bár régebben sokkal nehezebb volt az élete, ma meg már mindene megvan, mégis visszavágyik...

Sokáig én is így éreztem, de mostanában jobban belegondolva nem vágyom vissza a fiatalságomba. Nem akarnék még egyszer ugyanazokon a dolgokon keresztülmenni, pontosabban nem tudnám őket újra végigcsinálni (persze ha úgy mehetnék vissza, hogy változtathatok is az eseményeken, az más:-))).

2015. ápr. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ja elcserélnéd, aztán rájönnél hogy csörög-zörög, kattog és nehéz, aztán eldobnád megint, ahogyan már egyszer megszabadultál tőle. Nem mennél a régi bringáddal egy tapottat sem.


Ha most felülnél és gondtalanul elindulnál az egyik fasza bringáddal és szereznél vele új élményeket, akkor azt is megszeretnéd ugyanúgy.


Egyébként én is eladtam a régi montimat, amibe jó sok kilóméter volt, azon nőttem fel, de nem kérem vissza, előre kell nézni, nem hátrafelé. Most a Specialized Langster bringámba vagyok bele szerelmesedve, mert ez úgy megy, mint a vaj és hangtalanul lehet vele suhanni. Van egy Trek montim is, de azt utálom, az olyan nehézkes és nem kényelmes.

2015. ápr. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%

Sokat változik az ember, én ma már sokkal igényesebb vagyok bizonyos dolgokban, ráadásul most már a saját házamban lakom, amitől sokkal többet várok, mint régen a kis falusi alap s persze fürdőszoba nélküli vályogháztól, ahol nyaranta laktam, viszont sokkal boldogabb voltam benne, mint ebben itt most... Ez még változhat, most vannak komoly gondjaim, de én is más vagyok, mint gyerekként. Az optimizmusom megmaradt, de azért csak rakódnak az emberre dolgok az évtizedek alatt...


De a tévéműsor igenis sokkal jobb volt régebben. S az olcsó jégkrém is finomabb volt, fene se érti, azokat elrontották. Sok dolog viszont javult, maximum mi nem tudunk neki olyan önfeledten örülni, mint gyermekként, fiatalként.

Járműnél még a kezdeteknél tartok, az első kis, félig összetört motoromnál :) Nagyon szeretem és sok közös élményünk van. Úgyhogy vannak még jó pontok az életemben :)

2015. ápr. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Marhára nem érted a lényeget.

Ha anno rám néztek a csajok mit láttak? Egy jóképű (álszerénység nélkül mondhatom) tizenéves srácot. És senkit se érdekelt milyen gép van alattam.

Most mit látnak? Egy vén szart egy drága gépen. És senkit se érdekel milyen gép van alattam.


Anno azt is meg kellett gondolnom megálljak-e a közértnél egy pár zsömléért. Most megállhatok akármilyen étteremnél is.

És ez jó? Dehogy jó. Hidegen hagy.



"Ha most felülnél és gon

dtalanul elindulnál az egyik fasza bringáddal és szereznél vele új élményeket, akkor azt is megszeretnéd ugyanúgy. "

2015. ápr. 14. 13:29
 7/12 anonim ***** válasza:
69%

Ja, értem, szóval egyedül vagy! És úgy is maradtál az évek alatt, csak most már bezárultak a lehetőségeid! És ez a baj, nem a bicikli!

De akkor miért nem így tetted fel a kérdést?

2015. ápr. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ja. Feleség két gyerek. A gyerekek külföldön a feleség meg valahol. Akkor lássam az asszonyt mikor a hátam közepét. A kölykök is csak akkor keresnek ha lóvé kell.

Amikor beindult a vállalkozásuk kellettem mert tanács és pénz kellett tőlem. Most hogy megy a szekér már nem kellek.

2015. ápr. 14. 13:38
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nagyon szomorú.

De rövid időn belül ez már a sokadik olyan kérdés, ahol kiír valamit a kérdező, arra válaszol az ember, majd a kérdező felháborodottan szóvá teszi, hogy nem értjük, meg tanuljunk meg szöveget értelmezni, utána elkezd valami egészen másról írni, és kiderül, hogy ami a valódi, fő problémája, annak semmi köze nincs a kiírt kérdéshez.

Kutya legyek, ha értem...

2015. ápr. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Köszönöm, utolsó válaszoló, hogy felvilágosítottál. Én is csak egy kedves, merengő nosztalgiázásnak éreztem a kérdést, de ennél jóval több van mögötte. Keserűség, félelem. Semmi mosoly.
2015. ápr. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!