Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezek az emberek mért nem...

Ezek az emberek mért nem bűnhődnek meg sohasem?

Figyelt kérdés

Számos olyan ember van, akik iszonyatosan bántottak engem, megaláztak, kirúgtak, kihasználtam engem, holott én sosem tettem nekik keresztbe. Egyszer sem. Fene tudja mióta várom a pillanatot, amikor végre visszakapnák a tettikért a büntetésüket vagy a következményt, erre én csak napról-napra jobban szenvedek, ezek meg úgy élik a világukat, mintha mi sem történt volna, boldogan, vidáman, nyugodtan....

Miért történik ez velem? Mit követtem el, hogy ez a büntetésem? Mikor lesz végre igazszág? Vagy igazság soha nem is volt és nem is lesz ezután?


2015. jún. 14. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Amíg arra vársz, hogy majd az élet visszadja nekik(ami vagy megtörténik vagy nem) addig akár te is megtehetnéd. Hiszen téged se az élet bántott, hanem ők. Ne az élettől várd a nagy igazságszolgáltatást.
2015. jún. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindenki a saját sorsáért felel. Ne keress választ arra, hogy miért történt ez veled, kár a múlton rágódni. A jövődet viszont te építed, mégpedig a jelenben.

Felejtsd el az ilyen kérdéseket és állj a sarkadra.

Önbizalmad rendben van? Az ilyen "patkány" alakok megérzik, ha valakinek nem jó az önbizalma, aztán ott "ütik" ahol csak tudják

2015. jún. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az élet millióféle különböző törekvés és véletlen keveréke, nincsen semmiféle egységes rendező erő, ami igazságot szolgáltatna. Te semmilyen hibát vagy bűnt nem követtél el, egyszerűen azért tették ezt meg veled, mert túl gyenge voltál, és el lehetett bánni veled. Akivel el lehet bánni, azzal sajnos el is bánnak előbb-utóbb.


És persze, hogy nyugodtan, vidáman élik a világukat, az oroszlán is vidáman éldegél a szavannán, miután megette az antilopot, és a rókát sem gyötri a lelkifurdalás, mert megevett egy nyulat, vagy mert brutálisan megtépett egy nyestet, ami betévedt a vadászterületére.


Semmilyen igazságtételre nem érdemes várnod, inkább azon igyekezz, hogy a legközelebbi ilyen kihívások felkészültebben találjanak. Ha pl. egyszer-kétszer arcon rúgod azt, aki meg akar alázni, vagy visszaszólsz valami olyat, amitől három héten keresztül mindennap sírva alszik el, akkor mérget vehetsz rá, hogy sokkal szilárdabb és biztonságosabb lesz a helyzeted az emberek társaságában, mint korábban. Erősebbnek kell lenned, nincs más lehetőség, mert sem megvédeni, sem megvigasztalni nem fog senki, és a téged bántókat sem bünteti meg senki helyetted.

2015. jún. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem ezt nagyon sokan kiírhatnák--Hány éves Vagy? Olyan az ember érzése, hogy Veled még jó nem történt!? Nem találkoztál olyannal, aki szeret, aki figyel Rád? kizárt..És most Ő hol van? És miért nincs már Veled? Te mit teszel azért, hogy ne csak szenvedj? Te azért élsz, mert azt várod, hogy rosszabb lesz-e azoknak, akikre Te haragszol?! Hát lehet itt van a kutya elásva..Így már nem is biztos, hogy nincs igazság, ha érted..egy kis önvizsgálat? (Aki csak gyűlölni képes a többieket, és szeretni nem, ne csodálkozzon, ha csak rosszat lát).
2015. jún. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!